reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ikasia - GRATULACJE!!!

Asia_77 - jeśli chodzi o omega 3 to lepiej kupić sobie olej lniany. To jest naturalne źródło kwasów omega 3, oczywiście możesz brać także w ciąży, bo to istotny składnik potrzebny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Na co dzień też warto konsumować olej lniany, nawet nie starając się o ciążę. Teraz kwestia kapsułkowych omega 3. Nigdy nie kupuj suplementów omega 3 z wątroby ryb z tego względu, że w ciąży nie wolno go przyjmować (duże zatrucie rtęcią ryb). Jedyny słuszny sposób to suplementacja preparatami z oleju lnianego (np. linocomplex NNNKT). Jednak ja zdecydowanie polecam olej lniany, na początku 2-4 łyżki dziennie podczas posiłku ( ja mieszam z serem i musli).

Co do acardu - zwiększa on ukrwienie macicy, co sprzyja rozwojowi endometrium w fazie folikularnej, a potem zwiększa utlenienie, odżywienie powstającego łożyska, zapewniając odpowiedni rozwój płodu. Przyjmuje się go do końca 1 trymestru. Jednak powinno się go odstawić na 2 dni przed planowaną punkcją i 2 dni przed transferem. Nie mówi się o tym wprost i wielu lekarzy ryzykuje nie odstawiając acardu przed transferem. Otóż rozrzedzenie krwi może spowodować powikłania podczas transferu (w skrócie - krwawienie), które znacznie obniża szanse na powodzenie.

Ogólnie powinno się także suplementować magnez, jak wiadomo działa przeciwskurczowo i na pewno można ze spokojem przyjmować go w ciąży. Jeszcze jest parę innych suplementów, ale ich kombinacja już zależy od indywidualnych potrzeb. Jednak olej lniany, acard czy magnez może każda z nas spokojnie zażywać.
 
reklama
a co to scratching?? ile dni przed miesiączką? transferem jest robiony?? ja jescze foliku nie łykam :) ale idę to nadrobić w takim razie, a acard na co się bierze ??

Witaj

Co do scratchingu, to widzę, że Asia już wytłumaczyła. Ja dodam natomiast swoje 3 grosze - kw. foliowy należy suplementować 3 miesiące przed planowaną ciążą. Zaspokoi się w ten sposób ewentualny niedobór organizmie.
 
dziewczyny przypomnijcie mi jak odbywa się crio. raz w zyciu miałam i już nic nie pamiętam !!! pierwszego dnia cyklu trzeba byc?? ile wizyt jest przy crio?? i jak dobrze pamiętam to tylk jakąs jedna tabletke się przyjmuje na endo?? dobrze mysle??

To wszystko zależy na jakim cyklu podchodzisz - naturalnym czy sztucznym. Przy naturalnym przed owulacją raczej podaje sie tylko encorton, chyba że masz słabe endo to mogą dodatkowo 1 tabl dziennie estrofemu/progynovy. Przyjmuje się w zależności od upodobań kliniki (od 1-3 dnia cyklu). Na cyklu sztucznym przyjmuje się już większe dawki estrogenów.
Liczba wizyt jest uzależniona od tempa przyrostu endometrium (cykl sztuczny) lub owulacji (cykl naturalny) Może być to dwie wizyty bądź nawet 10 ( u mnie przy pierwszym podejściu do crio było tyle). Także to są sprawy bardzo indywidualne.

Dziewczynki, u mnie póki co walka z psychiką. Wczoraj byłam u psychologa (rany ja nie wierzę w takie czary mary), jednak dostałam skierowanie do psychiatry. Psycholog podejrzewa stan depresyjny czy cóś. Nie wiem, nigdy nie interesowała mnie na studiach psychiatria, choć praktyki na nowowiejskiej miałam. No nic, zobaczę co mi specjalista od głowy wymyśli ;-). Póki co przy życiu trzyma mnie hydroksyzyna i relanium.
 
Witam Wszystkich
za dzisiejsze " solenizantki " trzymam mocno &&&
Sylwia dziękuję za radę o oleju ....a dorzucę ,że nie powinno się pić czarnej herbaty oraz czerwonej i owocowej na bazie owoców jagodowych ...tak przeczytałam :-) co do psychiatry to ja już byłam parę dni temu...cóż widząc mój stan od razu dostałam L4 i jakieś tabsy ,które oddałam mamie, bo wcale nie pomagały mi w zasypianiu , jedynie co ,to nie mogłam się rano po nich obudzić i do tego wg ulotki bardzo często się po nich tyje. W ogóle to psychiatra powiedziała,że martwi się o mój stan w razie kolejnego niepowodzenia :-( Idę znów za tydzień to poproszę o inne specyfiki takie bez tycia, bo sama świadomość ,że mogę teraz kiedy nadbywa mi kilogramów ,przytyć chociaż trochę, doprowadza do szału. :-) .Myślę,że będzie dobrze...Tsh pobrane..zobaczymy jaki będzie wynik
 
Sylwusia trzymam za Ciebie kciuki żebyś się podniosła... Ja trafiłam do psychologa wrzesień/październik - eż odesłała mnie do psychiatry a ta oczywiście leki, leki, leki. Zaproponowała terapię na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic - potrzebne by mi było TYLKO 3 miesięczne L4 i można chodzić na terapię:) tylko kto może sobie pozwolić w pracy na 3-miesięczne L4 od psychiatry! Z 3 miesiące brałam hydroksyzynę, potem sympramol a potem sedam. Teraz jak miałam rotawirusa to odstawiłam leki i już nie wróciłam ale ciekawe jak długo wytrzymam... Czasem wspomogę się hydroksyzyną w syropie ale nie chcę za dużo brać ze względu na zbliżającą się punkcję i transfer
 
Asia, zula to widzę, że niedługo będą mogli otworzyć dla nas oddzielny oddział w szpitalu. Mnie od kilku dni męczy jeszcze alergia, cała szyja to jedna wielka wysypka, ewidentna alergia pokarmowa. Tylko na co :zawstydzona/y:. Coś mi się zdaje, że to mleczko pszczele.

A tak z okazji mojego odmiennego stanu psychicznego postanowiłam zmienić sobie avatar. Mam nadzieję, że się spodoba ;-)
 
Witajcie, podczytuję ten wątek od kilku dni :) trzymam kciuki za wszystkie starające się. Ja właśnie przygotowuję się do invitro. Dzisiaj wzięłam 4 zastrzyk z gonalu. jutro wizyta kontrolna u lekarza. W głowie mam straszny mętlik, mam nadzieję, że uda się za pierwszym razem :)
 
Witam, dziś drugi zastrzyk. A w czwartek podglądanie:-)
Sylwia pytanie do Ciebie odnośnie oleju lnianego, wiem że najlepszy w płynie ale czy można zastąpic takimi tabletkami?
OLEJ LNIANY 1000mg 100 kaps- KWSY TLUSZCZOWE OMEGA (3234056261) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Zamówiłam właśnie koenzym q10 30 mg 30 tab , w aptece najtanie był za 30 zł a na allegro zapłaciłam za dwa opakowanie plus wysyłka 33 zł:tak:
Biorę rano euthyrox, później encorton 5 mg, po obiedzie biorę koenzym Q10, propolis, cynk, beparent women i selen z wit E.
Myślę jeszcze o acardzie ale to już chyba na wieczór. Tylko tabsów łykać:szok: wiem że to nie jest do końca dobre, ale trudno, po ciąży zrezygnuję z wszytskch suplementów
 
reklama
Do góry