reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
No to lecimy:
estrofem - 4 tabl (1 co 6h)
encorton - 2 tabl
oeparol - 4 tabl (2x2 tabl)
acard - 1 tabl
magnez - 2 tabl (2x1 tabl)
mleczko pszczele - 2 tabl (na czczo)
wit E - 2 tabl ( w trakcie 1 posiłku)
wit B complex - 3 tabl (3x1 tabl)
castagnus - 2 tabl (rano)
siofor - 4 x1 tabl
linocomplex - 3 tabl (3x1 tabl)

Czyli wychodzi 29 tabl. Do tego piłam ACC 600 2 razy dziennie po 1 tabl. Jakby to doliczyć to wychodzi 31 :)
To moje menu sprzed transferu ostatniego. Po dodaniu luteiny przed transferem odstawiałam oeparol, castagnus, tokovit E i ACC 600. Za to dochodziła luteina w zawrotnych ilościach.

lolitka ciekawy sposób, tylko kto mnie namówi na zupy mleczne :-D
Lol piękny zestaw, ja nie cierpię tabletek ;)
 
Dzięki Sylwia, zaraz sobie kupię:-) Chyba wezmę też dodatkowo pół tabletki encortonu wieczorem, czyli będzie dawka łączna 7,5 mg. A acard w jakiej dawce i kiedy najlepiej łykac, rano czy wieczorem? Wiem że dwa dni przed punkcją i transferem nie brać.

A dlaczego nie łykać omegi 6 do ivf? w tab co kupie jest:sorry2:
 
Giza czyli teraz bierzesz 5mg encortonu? To dr M Ci przepisał? Jak długo bierzesz. Pytam bo mnie na wizycie ostatniej wspomniaj o encortonie i faxiparynie ale wkońcu nie przepisał...
 
Zula sama sobie zaleciłam:sorry2:koleżanka z inseminacyjnego mówi że w jej klinice to proceduralne tabletki. Notabene udało sie jej pierwsze ivf i spodziewa sie bliźniaków, za tydzień ma słuchanie bicia serdchów:tak:Biorę od wczoraj czyli od 2 dc. Rano 5 mg czyli jedna tab a wieczorem 2,5 mg, poł tabletki. Kupię jeszcze dziś acard i tez wezmę, ale nie wiem kiedy lepiej go brać, rano czy wieczorem:baffled: a fraxi dostanę po transferze bo mam endo i powiedział dr M że mi da.
 
tak szczerze to ja się dziwię, że encorton tak się bierze na lewo i prawo - przecież to steryd u licha... ja po nim mam niezłe przeboje jelitowe więc On nie jest taki "bez uboczny" Co do acardu to słyszałam, że bierze się go rano
 
Omega 6 jest kwasem tłuszczowym występujący powszechnie w naszych pokarmach. Spożywamy go w zbyt dużych ilościach. Wszelkie margaryny, oleje, mięso zawierają głównie omega 6. Omega 6 wpływa źle na gospodarkę tłuszczową, sprzyja oksydacji cholesterolu w LDL (powszechnie zwany złym cholesterolem).

Olej lniany zawiera zarówno omega 3 jak i 6. Jednak zawartość omega 3 jest zdecydowanie większa. Dlatego przy wyborze preparatów kierujcie się jak największą ilością omega 3 i żeby był pochodzenia roślinnego a nie rybnego :)

W skrócie - omega 3 samo dobro, omega 6 samo zło :-D Oczywiście to w dużym skrócie :)


P.S. Acard rano :)
 
encortonu profilaktycznie starczy 5mg, nie trzeba 7.5mg chyba ze jest specjalne zalecenie....

a acard jedna tabletka tez styknie

co do omegi 6 - sylwia odpowiedziala
 
reklama
GizaS w novum dają 1 tabl rano, a 0,5 w południe. Ja brałam 2 tabl łącznie tylko z tego względu bo mam już chorobę immunologiczną (łuszczycę).

zula - owszem sterydy mają bardzo dużą liczbę skutków ubocznych. Pamiętam że jak zdawałam egzamin z farmakologii, to to zagadnienie było konikiem mojego egzaminatora. Trzeba było wymienić wszystkie skutki uboczne :)
Wracając do tematu. Tak samo estrofem/progynova nie jest bez znaczenia dla naszego organizmu. Podobnie jest w przypadku leków stymulacyjnych. Z resztą co nie ma wpływu dla nas - przyjrzyj się temu co jesz, ile ma konserwantów. Cała tablica mendelejewa w niektórych produktach. Tutaj masz encorton w małej ilości, a po pozytywnej becie odstawia się go zmniejszając dawkę w ciągu tygodnia (nawet szybciej).

Czasami trzeba wybrać mniejsze zło.
 
Do góry