reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

oj dziewczyny jak ja bym już chciała też napisać że idę gdagać na te moje jajeczka .... no ale jeszcze 12 tabletek anty i też zaczne wysiadywanie hihi :) a wiecie dziwnie się wogóle czuję mam takie brązowe upławy i kurcze nie wiem co to może być i piersi mam też większe a sutki tak wrazliwe że hoho w poprzednim cyklu miałam IUI i tak sobie pomyślałam głupio że to może jednak dzidzia już we mnie jest :/ .... ale przecież to też przez antyki może być prawda ... ale żeby tak fest hmmm NO JA JUŻ CHYBA SIĘ NIE DOCZEKAM TEGO WYSIADYWANIA I GDAKANIA
 
reklama
malinax84 Ja też nic nie przytyłam, i nie miałam żadnych dolegliwości. A cera mi sie tak poprawiła że już zapomniałam ze można mieć taką buzie:). Nawet nie czułam jak jaka mi rosły a na rosło ich sporo, pamiętam bo bałam się że nic nie produkuję. A jak przyszło do liczenia to chcieli przerwać. Jedynie kiedy urosłam to było po pobraniu jajek, bo dostałam hiper. Wyglądałam jak w &mce ciąży:):) ale z okresem wszystko wróciło do normy.
A wo gule teraz ta nie udana próba bardzo mnie wzmocniła, i dostałam takiego kopa do działania jak nigdy. Bo jeszcze tak nie dawno nie dawałam sobie szans, i nawet sie zastanawiałam czy jest sens pochodzić do ivf .
 
WSZYSTKIM KOBITKOM ZACIĄŻONYM GRATULUJĘ:-) dajecie nam nadzieję...............
eweli - mam pytanko, u nas nagle niespodziewanie też wystąpiło słabe nasienie męża, tylko, że u nas przed pierwszym IVF, nikt szczegółowo nie badał nasienia dlatego zrobili nam klasyczne IVF a po nieudanym transferze, skierowali na badania nasienia gdzie wyszła bardzo kiepska morfologia 0% prawidłowych, a po badaniu MSOME zalecaja nasienie dawcy na co się nie godzimy mogłabyś napisać jaką miał morfologię twój mąż i czy na porawę nasienia dostawaliście jakieś leki bo mój mąż ma brać Q10 i po miesiącu się zgłosić.
 
WSZYSTKIM KOBITKOM ZACIĄŻONYM GRATULUJĘ:-) dajecie nam nadzieję...............
eweli - mam pytanko, u nas nagle niespodziewanie też wystąpiło słabe nasienie męża, tylko, że u nas przed pierwszym IVF, nikt szczegółowo nie badał nasienia dlatego zrobili nam klasyczne IVF a po nieudanym transferze, skierowali na badania nasienia gdzie wyszła bardzo kiepska morfologia 0% prawidłowych, a po badaniu MSOME zalecaja nasienie dawcy na co się nie godzimy mogłabyś napisać jaką miał morfologię twój mąż i czy na porawę nasienia dostawaliście jakieś leki bo mój mąż ma brać Q10 i po miesiącu się zgłosić.

kochana, mój M miał bardzo małą ilość plemników i nawet nie robili mu morfologi więc nie pomogę. W Mysłowicach w klinice też nam radzili dawcę że niby nie mamy szans na własne dziecko, a jak już bym się uparła na invitro i zaszła w ciążę to najpóźniej w 6 tc poronie, bo plemniki są też wadliwe genetycznie i ciąża się nie utrzyma. Uparłam się i zmieniliśmy klinikę. To było w październiku i jak widzisz jestem w 14 tc i maluszki mają się dobrze... Trafiliśmy do invimedu wrocławskiego, dr Ż po obejrzeniu wyników męża zaproponował leczenie : polfilin prolongatum, clostilbegyt, proviron, androvit. I kazał 2 mce stosować i potem co 2 - 3 tyg przyjeżdzać i oddawać nasienie do mrożenia. Już bez badań szczegółowych żeby nic nie zmarnować, tylko embriolodzy od razu wybierali to, co się nadaje do icsi. Tak więc po 5 oddaniach nazbierało się nam już tego troszkę i udało się.
Doktor nie obiecywał cudów, mówił że nie jest dobrze, ale że zrobią wszystko żeby było dobrze i słowa dotrzymał. Może podrzuc też lekarzowi pomysł na taką kurację i o domrażaniu... u nas pomogło i na ilość i na jakość:-)
życzę powodzenia z moich 3 serduszek;-)

i jak już tyle napisałam, to dla wszystkich chętnych podsyłam bliźniaczkowe wiruski
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
eweli- dziękuję Ci za odpowiedź ja też lecze się w Invimedzie tylko że w Warszawie, ale u nas dr R. na poprawę nasienia tylko zaproponował koenzym Q10, nie proponował żadnych badań dla męża aha i dr mimo tych fatalnych wyników MSOME nie był przeciwny in vitro a może się uda, ale my chcemy zrobić wszystko żeby trochę zwiększyć nasze szanse , przecież kiedyś mąż miał dobre wyniki i wg mnie musiała być jakaś przyczyna, dletego na własną rękę umówiliśmy się do androloga prof. Grzegorza Jakiela w nim cała nadzieja......... a propo czy słyszałyście jakieś opinie o profesorze

a & złapane wszystkie:-)
 
Ostatnia edycja:
Witam bardzo serdecznie nowe dziewczyny ;)) :-):-) malinka jestesmy na tym samym etapie i w tym samym wieku hihi..musi sie nam udac...to tez noje pierwsze podejscie..dzisiaj wizyta kontrolna i zaczynam zastrzyki wyciszajace.. i oby czas leciał jak najszybciej do 25 czerwca - zaczynamy stymulke
 
vene76 gratulacje:)

Jestem już po punkcji pobrali mi 14 pęcherzyków, Jutro się okaże ile w nich jest komórek. Miałyście plamienia po punkcji?
 
reklama
Do góry