reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dziewczyny ja brałam menopur przy stymulacji i kazali mi go trzymac w lodówce , z kliniki dotałam nawet specjana torbę izolacyjna do przewożenia lekarstwa , myślę , że puregon tez powinien byc w lodówce bo to w sumie ma takie same działanie ale jak widać co apteka bądź lekarz to inne zdanie na ten sam temat ;)
 
reklama
funinka
jak ptencer powiedziala - wyjmujesz na 5-10 minut przed zastrzykiem pena z lodowki zeby sie chwile ogrzal

na opakowaniu jest info o tym ze mozna..problem jest innego rodzaju - skad wiesz ile on lezal w temp pokojowej w aptece? gdybys go z fabryki wziela to moze i dalo rade, ale niestety nie wiesz... wiec lekarze zalecaja trzymac w lodowce.....

generalnie prawe wsio trzeba trzymac w lodowce... chyba za wyjatkiem wyciszaczy i menopuru
 
funinka-> to prawda, ampulka nie powinna byc zimna, dlatego trzeba poczkac pare minut po wyjeciu.
Tsk przynajmniej ja sie dowiedzialam, moze ktos moglby to potwierdzic.
lopop-> dzieki za kciukim Kochana. Bardzo mi przykro, ze do tej pory sie Tobie nie udalo, ale skoro wszystkie wyniki w normie to musi sie udac.
ptencer wiesz myślę że się uda raczej nam wszystkim starającym tylko będzie to pewnie trochę trwało o trwało
oby jak najkrócej
ptencer życzę sukcesu za pierwszym podejsciem:)&&&
 
witam !!
ja też trzymam puregon w lodówce, tak mam napisane na ulotce i wyjmuję 10 wcześniej żeby zrobić zastrzyk

dziewczyny dzisiaj mam 4 dzień stymulacji a 13 dc, punkcja wypadnie gdzieś za tydzień czyli po 20 dc, czy to normalne przy długim protokole że tak późno punkcja i transfer ?? bo przy krótkim miałam punkcję w 14 dc a a transfer 18 dc
 
wera86 to normalne, po diphereline czy innym wyciszaczu, twoj organizm musi sie teraz niezle nameczyc zeby wyprodukowac jajeczka, a to nie takie 5 nimut. Ja przy dlugim protokole bralam strasznie dlugo gonal 150 i punkcje mialam w 23 dc, jak dobrze pamietam. Takze nic sie nie martw.

A w ogole ja menopur tez trzymalam w lodowce. Chyba z przyzwyczajenia wszystkie leki tam ładowałam. Był okres, że tylko to się tam znajdowało (a no i światło). :-D
 
Ostatnia edycja:
wera

nie ma znaczenia czy dlugi czy krotki... wazne jak odpowiadzasz na gonadropiny. i jesli bedziesz miala punkcja za ydzien to byloby to BARDZO szybko. stymulka trwa srednio 12 dni (u mnie zwykle 14) plus 2 dni (ovitrelle i 36 godziny). wiec srednio wsio trwa 14 dni
 
Dziewczyny, bardzo dziękuje za wszystkie posty a propos przechowywania puregonu. Przy pierwszym podejściu też trzymałam go w lodówce, jedynie pen i używaną właśnie ampułkę w temperaturze pokojowej - taką procedurę potwierdziła mi wczoraj pani z apteki przy novum, do której zadzwoniłam. Powiedziała, że ponieważ cały lek zużyję bardzo szybko, to w zasadzie lodówka nie byłaby potrzeba, ale na wszelki wypadek i tak będę go chłodzić :-)

wera86 Za pierwszym razem miałam punkcję w 25 dc. Dzis jestem w 13dc i jest to 2 dzień stymulacji więc wszystko wskazuje na to, że punkcja będzie też po 20dc. To zupełnie normalne.
 
Dzięki, u mnie wszystko ok, czasem mnie cos w brzuchu zakluje ale to chyba normalne, to znaczy ze jakas osobka sie tam rozwija. W czwartek jade na pierwsze USG. Juz nie moge sie doczekac, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
 
reklama
Do góry