reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

ptencer
fajnie że nie jestem sama taka szczuplutka :p
mi hiper przeszła gdzieś 4 dnia po transferze, bo lekarz kazał pić duuużo wody, tak też robiłam, a bałam się bo miałam duży brzuch i czekał mnie szpital, ale wszystko skończyło się dobrze, tak naprawdę nie możemy wiele zrobić by nie mieć hiper, ale tak jak napisałaś pij wodę :)
 
reklama
ptencer - dasz rade te zastrzyki nie gryza - ja tez sie ich balam i na poczatku bralam meza by byl przy mnie jak je robie.....ale okazalo sie ze nie sa straszne jak myslalam i dalej jakos poszlo.........
 
wera86-> ja tez sie ciesze, ze nie jestem jedyna chudzinka na tym forum, w kupie zawsze razniej:-) Pije wode i tez mi sie wydaje, ze za duzo nie moge zrobic. Ja przygotowywalam sie do inseminacji biorac clo i tez b.dobrze sie stymulowalam, wiec mam nadzieje, ze teraz tez bedzie dobra reakcja.
lena31-> juz jestem po drugim zastrzyku i masz racje, nie jest to takie straszne.
 
dziewczyny proszę o POMOC

mam za sobą 5 zastrzyków w dawce 125 j, od wczoraj mam bardzo moce bóle jajników, a dzisiaj to już ból jest taki że mam problem z chodzeniem czy ze zrobieniem siku, do tego zauważyłam że mam spuchnięty brzuch, tak jak po punkcji dzwoniłam do lekarza ale nie odbiera, jak nie uda mi się z nim dzisiaj skontaktować to nie wiem co robić, czy mam wziąć dzisiaj zastrzyk czy może sama zmniejszę sobie dawkę do 100 j ?? jak przyjmę dzisiaj dawkę 125 j to czuję że jutro nie wstanę :(
 
nie chce sie bawic w lekarza, ale jesli sie nie uda skontakwoac z lekarzem to spokojnie mozesz wziasc 100. taka mala zmiana nic nie zaszkodzi...
a tak wogole to masz juz objawy hiperki wiec pij ten wody ze 4 litry dziennie, zeby chociaz zmniejszyc dyskomfort. masz moze jytro podglad? bo jesli nie to po prostu zazadaj bo jesli masz za duza dawke to albo Cie musza na coasting wrzucic na 1-2 dni, albo znaczaco zmniejszyc dawke

aha, zapomnialam sie zapytac - Ty jestes na puregonie/gonalu czy menopurze? bo jesli puregon to masz wysoka dawke. wspomnalas duza liczbe pecherzykow antralnych. mam nadzieje ze Ci sie uda z lekarzem porozmawiac jak najszybciej i obnizyc dawke
 
Ostatnia edycja:
lolitka
dzięki za odpowiedź, udało mi się dodzwonić i lekarz był trochę zaskoczony bo według niego po 5 zastrzyku nie powinno byc hiper, ale....kazał wziąć dziś dawkę 100 j a jutro mam USG.....
tak, biorę puregon, rok temu brałam dawkę 150j i miałam małą hiper ale dopiero po punkcji ! jutro lekarz zdecyduje jaką mam brać dawkę
 
wera pij dużo wody, dobrze ze juz jutro usg, pewnie juz ci nie kaze brać - bedzie wszystko ok:), ze stymulką niema u nas problemu :)
 
wera
bo hiperka jest zwykle kilka dni po punkcji, nie czesto jest wczesniej bo tak naprawde to dopiero ovitrelle pobudza hiperke (jelsi sie tak moge wyrazic). wlasnie dlatego jest odsuwany termin ovitrelle przy zagrozeniu hiperki , bo bez ovitrelle nie ma hiperki (w wiekszosci przypadkow oczywiscie).
dobrze zes z nim pogadala bo masz spokojniejsza glowe. daj znac jak bedziesz po podgladzie... jestem ciekawa czy twoje przeczucia beda odzwierciedlowe w obrazie jajnikow
 
Hej Dziewczyny !
Własnie się kończy 5 dpt i zastanawiam się jak tam u mnie jest. Bo od 2 dni nic kompletnie mnie boli, nie kłuje jak przedtem. Czy to zły czy dobry objaw? POwinno coś mi być czy w sumie nie? Ogólnie normalnie żyję i działam, bo trzeba coś robić czy czas szybciej mijał :)
kama35 - Jak to jest u Ciebie?
 
reklama
Maryola, tylko bez paniki. Na dwoje babka wrozyla. Moze to dobrze rokowac, a moze i zle. Jest za wczesnie by cos stwierdzic. Poki co spokojnie lezec i grzecznie czekac. Objawow bedziemy sie pozniej doszukiwac - po pozytywnej betce najlepiej :)
pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Do góry