reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

o to masz wspaniałego męża mój to dał by rękę ale pielęgniarce żeby mu pomogła wstać jak by padł 😂on to jak histeryczka nawet krwi się boi pobrać to o czym my mówimy ,😂😂😂
Mój jest weterynarzem i porody zwierząt, rany, operacje, wyrywanie zębów nie robi na nim żadnego wrażenia - ale jestem ciekawa jak to będzie na porodówce, bo zwierze a człowiek to inna liga 😅 Oby mi tam nie padł 🤪
 
reklama
Ja nie widziałam innej opcji niż poród z nim. Jak mnie wzięli na sale operacyjna na szybka cesarkę płakał razem ze mną. Nie wyobrażam sobie jakbym miała zostać tam całkiem sama. On pierwszy zareagował jak zaczęłam wymiotować podczas cesarki, znał mnie jak nikt inny i moje zachowania. Personel był w szoku ze można wymiotować będąc znieczulonym od szyi w dół. Prawie się usiadłam 😓
Dziwne, bo przy mojej cesarce nikt nie był w szoku a nawet się tego spodziewali, jako reakcja na znieczulenie i mieli przygotowane leki, które mi dwukrotnie podali.
Przy cesarce asystowała mi pielegniarka i ona bardzo była wyczulona na każda zmianę i od razu zauważyła, ze robi mi die niedobrze.
 
Dziewczyny, czy mozecie powiedziec mi o swoich doswiadczeniach z gonapeptylem?
Mam 1 nieudane invitro, zaden z zarodkow nie dotrwal do 5 dnia, w klinice nic ciekawego nie powiedzieli poza tym ze nie odpowiedzialam na stymulacje tak jak powinnam, biorac pod uwage moj wiek i wszystkie wyniki. Ja mam im za zle ze nie przerwali stymulacji, bo od poczatku byly przeslanki ze to nie idzie. Najpierw przez miesiac bralam tabletki antykoncepcyjne + potem dolaczyl gonapeptyl ale pomimo tego mialam owulacje i pozniej okres. Sama stymulacja tez nie przebiegala dobrze, na poczatku mialam sporo pecherzykow, w sumie 13, ale slabo rosly, stylumacja ciagle byla przedluzana, w koncu pobrano 9, z czego 5 komorek nadawalo sie do zaplodnienia (nie wiem co bylo nie tak z pozostalymi 4).
Teraz zmienilam klinike, ale mam wrazenie ze to idzie tym samym torem, a oni nie reaguja.
Od 21 dnia cyklu biore gonapeptyl, juz 7 dni.
Oto moje wyniki po tygodniowej kuracji, w 28 dniu cyklu
FSH: 2.8
LH : 3.2
Estradiol : 88
Progesteron: 2.3
Wszystkie hormony spadly, poza estradiolem, ktory wzrosl z 74 do 88.
Nie znalalzlam zbyt wiele informacji w internecie, ale z tych co czytalam, to estradiol powinien znaczaco spasc po zastrzykach. Wedlug lekarza te wyniki sa ok, mam dalej kontynuowac gonapeptyl i powtorzyc za tydzien, jesli dalej beda ok to wtedy zaczynam stymulacje. Biorac pod uwage moje poprzednia probe, mam nizsze zaufanie i chce sama dowiedziec sie jak najwiecej.
Jak bylo u was po gonapeptylu? Jakie byly wasze wyniki? Ktore hormony powinny spadac? Czy podczas barania zastrzykow dostalyscie okres?
A jakieś leki do stymulacji ci potem zmienia , albo dawkę zwiększa czy pójdzie znowu tym samym schematem ?
 
Dziewczyny mam do oddania
1x Orgalutran 0.25mg data 04.2023
1x Cetrotide 0.25mg data 06.2024

Piszcie gdyby któraś potrzebowała
 
Dziewczyny dziś dwa dni po punkcji a rano mnie taki ból w dole brzucha złapał ze myślałam ze zejdę…zaczęło mi sie słabo robić i zimne poty oblewać..mąż zadzwonił nawet na pogotowie, ale po wypytaniu o objawy kazali tylko środki przeciwbólowe wziac i dzwonić jakby silny ból się utrzymywał. Trwało to około 20-30min…teraz czuje sie Ok, ale nie wiem czy sie martwić czy tak się może zdarzyć ? Poza tym mam delikatne plamienia brązowe, ale płomieniami miałam się nie martwić jeśli wystąpią.Wizyte u lekarza mam w sobotę. duże pije i jem dużo białka od czasu stymulacji…
Musisz się obserwować i dzwonić do kliniki, albo jedz na IP. Mnie brzuch też bolał, ale nie aż tak. Mi na karcie informacyjnej lekarz napisał jakie leki przeciwbólowe brać gdybym źle się czuła. Trzymaj się i dużo zdrówka życzę.
 
Gadałam z moim lekarzem, jeśli taki silny ból się nie powtórzy to mam w sobotę na normalna kontrole się pojawic, a jakby się coś pogorszylo to dzwonić do niego. Także na razie pod kontrolą, dzięki Dziewczyny.
 
Mialam w planie żeby mój też był przy mnie ... Ale ... Im bliżej lipca tym coraz większe mam wątpliwości 🙈🙈🙈 nie wiem czy to wytrzyma ...
Ja sobie nie wyobrażam być sama podczas porodu 🙈 Jak facet może nie wytrzymać , skoro my musimy wytrzymać 🤪
Ja poród wspominam tragicznie, rodziłam 12 h w bólu bez znieczulenia i nie wyobrażam sobie być sama w tym stanie kolejny raz 🙈 chociaz podobno kolejne porody są łatwiejsze 🤪
 
reklama
on dopiero był poinformowany po wszystkim 😂😂😂bo by nim się musieli się zająć hahah a tak szybko zakończyłam rozmowę powiedziałam że mi coś dali w kroplówce i że nie .oge gadać bo mnie boli a zaraznie wzięli na porodówkę i zadzwoniłam jak Werka była już na świecie ❤️😂
Mnie jak wieźli na cesarkę i stary szedł się przebrać we wdzianko szpitalne to zaczelam panikować czy mam martwić się o niego, o siebie czy o dziecko. Tak mi biedny pobladł, ale później spisał się na medal ❤️😎
 
Do góry