reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja po wizycie kwalifikacyjnej. Biorę pabidexamethason (czy któraś z Was brała? Strasznie pękają mi po nim naczynka na nogach ! Jestem przerażona). Około 3 dni przed transferem dołączy neoparin (heparyna). Kto jest po zastrzykach ? Jak to wyglada? Tak jak przy stymulacji ? Rożne rzeczy słyszałam :(
 
reklama
Ja po wizycie kwalifikacyjnej. Biorę pabidexamethason (czy któraś z Was brała? Strasznie pękają mi po nim naczynka na nogach ! Jestem przerażona). Około 3 dni przed transferem dołączy neoparin (heparyna). Kto jest po zastrzykach ? Jak to wyglada? Tak jak przy stymulacji ? Rożne rzeczy słyszałam :(
Ja przyjmowalam neoparin cala ciaze. Teraz mam jeszcze przyjmowac w trakcie pologu. Codziennie jeden zastrzyk. Mi to tlumaczyli tak, ze w trakcie ciazy biore dla dziecka, żeby miało lepsze przeplywy. W trakcie pologu dla siebie, żeby nie bylo zadnych zakrzepow.
To jest normalna heparyna, która sie tez bierze np przy zlamaniach.
 
a jaki zarodek wybrać 3 dniowy czy 5 dniowy ?
Myślałam ze taka decyzje powinien podejmować lekarz , ja kompletnie nie wiem który będzie lepszy 😞
U nas taka decyzję podjął lekarz. Ja myślałam, że 3 dniowy jest lepszy. Jak powiedziała, że transfer będzie 5 dniowego to spytałam dlaczego nie 3 dniowego. Powiedziała że 5 dniowy ma większe szanse....
 
Ja po wizycie kwalifikacyjnej. Biorę pabidexamethason (czy któraś z Was brała? Strasznie pękają mi po nim naczynka na nogach ! Jestem przerażona). Około 3 dni przed transferem dołączy neoparin (heparyna). Kto jest po zastrzykach ? Jak to wyglada? Tak jak przy stymulacji ? Rożne rzeczy słyszałam :(
Mnie bolały same zastrzyki z neoparin, okropnie aż płakałam ;( Bardzo się boję kolejnych zastrzyków przy transferze z tego leku ;(
 
Ja przyjmowalam neoparin cala ciaze. Teraz mam jeszcze przyjmowac w trakcie pologu. Codziennie jeden zastrzyk. Mi to tlumaczyli tak, ze w trakcie ciazy biore dla dziecka, żeby miało lepsze przeplywy. W trakcie pologu dla siebie, żeby nie bylo zadnych zakrzepow.
To jest normalna heparyna, która sie tez bierze np przy zlamaniach.
Dzięki Aa odpowiedz ? Bolą te zastrzyki? Robią siniaki?
 
To jest kwestia bardzo indywidualna- czyli po pierwsze jaki masz próg bólu, po drugie tez wprawy- trzeba się nauczyć robić te zastrzyki tak, żeby bolało jak najmniej lub w ogóle. Ja akurat z heparyna nie mam problemu. Dla mnie b.bolesne są zastrzyki np. Z progesteronu. Ja się kłuje obecnie 3x dziennie bo accofill, neoparin i progesteron. Do przeżycia i przyzwyczajenia, ważne chwycić dobrze fałd skory brzucha j wbijać igle powoli ale zdecydowanie.
 
To jest kwestia bardzo indywidualna- czyli po pierwsze jaki masz próg bólu, po drugie tez wprawy- trzeba się nauczyć robić te zastrzyki tak, żeby bolało jak najmniej lub w ogóle. Ja akurat z heparyna nie mam problemu. Dla mnie b.bolesne są zastrzyki np. Z progesteronu. Ja się kłuje obecnie 3x dziennie bo accofill, neoparin i progesteron. Do przeżycia i przyzwyczajenia, ważne chwycić dobrze fałd skory brzucha j wbijać igle powoli ale zdecydowanie.
To podziwiam! Trzymam kciuki
 
reklama
a jaki zarodek wybrać 3 dniowy czy 5 dniowy ?
Myślałam ze taka decyzje powinien podejmować lekarz , ja kompletnie nie wiem który będzie lepszy 😞


U nas taką decyzję ostatecznie podjęlo laboratorium - choć lekarz powiedział, że to nasza decyzja. Powiedzjał też, że jeśli jest dużo zarodków prawidlowo zapłodnionych to można poczekać do 5 doby, a jesli malo to lepiej w 3 dobie bo moze zaden nie przeżyć. U nas z 3 zapłodniło się 2 i został podany mi 3 dniowy zarodek.
 
Do góry