reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A mozna tak "podchodowac"? W sensie masz na myśli rozmrozić i podać w 5 dobie bez powtórnego zamrażania?
Nie wiadomo jak one do 5 doby się rozwiną.
Z jednej strony mówi się że takich optymalnych warunków jak w matce zarodek nigdy nie uzyska na szkiełku, ale w 5 dobie wiadomo więcej jak taki zarodek rokuje.
No dokladnie. Można rozmrozić i poczekać jak się rozwija do 5 doby I wtedy podać. Ale nie wiem co lepsze czy zarodek 3 dniowy i w macicy...czy np jakby się udala blastka z 5 doby ale gwarancji nie ma...ja się tak nie znam...
 
reklama
Ja osobiście bym wzięła dwa 3-dniowe. Jest wiele ciąż z takich zarodków. W macicy są lepsze warunki niż w laboratorium.
Co innego gdybyś miała dużo zarodków to można by je było potrzymać do 5 doby żeby najsłabsze odpadły. Przy 2 szkoda ryzykować.
No i rodzi się tego problem...mój mąż nie zgadza się na 2...więc wchodzi w grę podanie 1 zarodka :(:(:(
 
No dokladnie. Można rozmrozić i poczekać jak się rozwija do 5 doby I wtedy podać. Ale nie wiem co lepsze czy zarodek 3 dniowy i w macicy...czy np jakby się udala blastka z 5 doby ale gwarancji nie ma...ja się tak nie znam...
Wiesz co tej gwarancji Ci nikt nie da i się o to nikt nie pokusi nawet jeśli się zna.
To trudna decyzja.
Moja klinika preferuje hodowlę do 5 a nawet do 7 doby (jeśli potrzebują) bo wtedy niby oszczędza się niepotrzebnych transferów. Natomiast często dziewczyny piszą o tym że z 3 doby są piękne ciąże a nie wiadomo jakby się rozwinęły na szkiełku.
 
reklama
Wiesz co tej gwarancji Ci nikt nie da i się o to nikt nie pokusi nawet jeśli się zna.
To trudna decyzja.
Moja klinika preferuje hodowlę do 5 a nawet do 7 doby (jeśli potrzebują) bo wtedy niby oszczędza się niepotrzebnych transferów. Natomiast często dziewczyny piszą o tym że z 3 doby są piękne ciąże a nie wiadomo jakby się rozwinęły na szkiełku.
U mnie w ogóle nie ma opcji trzeciej doby... Wszyscy czekają do piątej.
 
Do góry