reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Brakujemiwiary , czy lekarz podzielił się z Tobą swoimi przypuszczeniami co do przyczyny pustego jaja płodowego? Przykro mi, że tyle przeszlas... zasługujesz na najlepsze. Mocno trzymam kciuki, zebys spełniła swoje marzenie o macierzyństwie.
Wina zarodka ... To był pierwszy transfer , najlepszy zarodek . Najgorsze jest to że przed samym stwierdzeniem pustego jaja powiedział że są dwa pęcherzyki ... Zarodek niby się źle podzielił i wyszło jak wyszło ... 😔
Wiem że się tak nieraz zdążą , ale najgorsze były te nadzieję ... Pierw byłam u jednego lekarza który niby widział delikatnie pulsujące tętno ... Ale po chwili stwierdził że pęcherzyk jest za mały względem transferu ... Później byłam u mojego który powiedział że mamy jeszcze czas na zarodek i pęcherzyk wcale nie jest za mały ... I tak wizyty co tydzień , aż w końcu powiedział że czasu już nie ma ... Trzeba odstawić leki i poronić ... Dostałam wtedy skierowanie do szpitala ale za wszelką cenę nie chciałam tam iść ... Udało się w domu całkowicie oczyścić za co jestem bardzo wdzięczna Bogu że tak się skończyło bo nie przeżyła bym wtedy jeszcze pobytu w szpitalu 😔
 
reklama
Tak, prawidłowo. Puste jajo płodowe stwierdzono wylacznie na podstawie obrazu usg. Poroniłam dopiero na początku 10tc (indukcja w szpitalu), mój organizm nie ogarnal w ogóle, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. Nie krwawiłam, nawet zaczął zaokrąglać mi się brzuszek (u mnie każda ciążę było widać niezwykle szybko). Natomiast powodów krwawień może być sporo. W pierwszej ciąży miałam obfite krwawienie żywa krwią i to był po prostu pęknięty krwiak. Który to tc u Ciebie?
10sierpnia miałam transfer 5dniowego zarodka
 
@Brakujemiwiary , czy lekarz podzielił się z Tobą swoimi przypuszczeniami co do przyczyny pustego jaja płodowego? Przykro mi, że tyle przeszlas... zasługujesz na najlepsze. Mocno trzymam kciuki, zebys spełniła swoje marzenie o macierzyństwie.
Nie .powiedział że puste ale nie poszło z krwotokiem (coś takiego) i że czekamy na betę. No to beta prawidłowo. Wczoraj jutro mam kolejna betę zobaczyć czy rośnie
 
Dobry wieczór kochane🥰
Trochę czasu mnie tutaj nie było, w między czasie zajmowałam się moją śliczną kropką (z 5 zarodka), która kończy dzisiaj 15 miesięcy🎂. Zdecydowaliśmy się z mężem wykorzystać ostatni zarodek, byłam dzisiaj w klinice u lekarza prowadzącego (nie chce zmieniać kliniki bo tam mam już wszystkie badania i zarodek a niestety nie wiem czemu nie jest tam łatwo zmienić lekarza prowadzącego) ale oczywiście mój lekarz ledwo co pamięta a nie jest w stanie odczytać swoich bazgrołów 😝, żyje zbliżającymi się wakacjami i trochę mnie dzisiaj olał. Czy możecie mi przypomnieć jak to jest u osób z PAI1 czy clexane dopiero od transferu ? Czy przed ?
Ogólnie dostałam decapeptyl od 21 dc potem miesiączka i lecimy wzrastająco z estrofemem do 14 dc i wizyta, zastanawiam się czy dopiero potem dokładany jest progesteron ? Kurczę wyparłam już z pamięci jak to było 🙃
 
Dobry wieczór kochane🥰
Trochę czasu mnie tutaj nie było, w między czasie zajmowałam się moją śliczną kropką (z 5 zarodka), która kończy dzisiaj 15 miesięcy🎂. Zdecydowaliśmy się z mężem wykorzystać ostatni zarodek, byłam dzisiaj w klinice u lekarza prowadzącego (nie chce zmieniać kliniki bo tam mam już wszystkie badania i zarodek a niestety nie wiem czemu nie jest tam łatwo zmienić lekarza prowadzącego) ale oczywiście mój lekarz ledwo co pamięta a nie jest w stanie odczytać swoich bazgrołów 😝, żyje zbliżającymi się wakacjami i trochę mnie dzisiaj olał. Czy możecie mi przypomnieć jak to jest u osób z PAI1 czy clexane dopiero od transferu ? Czy przed ?
Ogólnie dostałam decapeptyl od 21 dc potem miesiączka i lecimy wzrastająco z estrofemem do 14 dc i wizyta, zastanawiam się czy dopiero potem dokładany jest progesteron ? Kurczę wyparłam już z pamięci jak to było 🙃
Gratuluję córeczki 🥰
Nie wiem jak to jest przy PAI1 ale ja heparynę mam od dnia transferu.
Co do progesteronu na cyklu sztucznym, to jeśli na wizycie lekarz stwierdzi, że endometrium jest gotowe to dopiero wtedy włączy progesteron a transfer będzie tyle dni później ile dni ma zarodek.
Powodzenia
 
reklama
Do góry