reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Z tego postu nie wynika co zostało zrobione w czasie tej laparo więc tak na prawdę niewiele wiemy. Jeśli koleżanka się boi, że to jakoś wpłynęło na AMH to chyba najłatwiej je zbadać po prostu.

Laparo według najnowszych wytycznych nie jest polecane do diagnostyki, bo w przypadku endometriozy może powodować jeszcze większy stan zapalny i zrosty w brzuchu. Teraz zalecają, że jeśli robić laparo w przypadku endo to tylko w specjalistycznym ośrodku i od razu usunąć wszystkie zmiany.
@kate_p7 przewodniki i zalecenia są na stronie od kilku miesięcy:

A na tej konferencji na slajdach w necie widziałam jeszcze dokładniejsze ciekawostki - mój lekarz też tam prawdopodobnie jest.
po pierwsze wysłałaś mi streszczenie konferencji, które ma 160str. Ja prosiłam o ARTYKUŁ naukowy. Z tego co widzę opierasz się na zasłyszanych informacjach a nie faktach.
Mam nielimitowany dostęp do stron z artykułami naukowymi z racji zawodu. I nie znalazłam nic na szybko co by mówiło o tym ze AMH spada po laparoskopii. Spadnie jeżeli będzie wykonywana na jajnikach.
A zrosty .. to tez pole do dyskusji jest.
 
po pierwsze wysłałaś mi streszczenie konferencji, które ma 160str. Ja prosiłam o ARTYKUŁ naukowy. Z tego co widzę opierasz się na zasłyszanych informacjach a nie faktach.
Mam nielimitowany dostęp do stron z artykułami naukowymi z racji zawodu. I nie znalazłam nic na szybko co by mówiło o tym ze AMH spada po laparoskopii. Spadnie jeżeli będzie wykonywana na jajnikach.
A zrosty .. to tez pole do dyskusji jest.
Ja mam takie scrreny z insta z tegorocznej bodajze z wczoraj
 

Załączniki

  • 2F85B51B-2E10-4F35-928A-AD61DA7FC715.jpeg
    2F85B51B-2E10-4F35-928A-AD61DA7FC715.jpeg
    256,9 KB · Wyświetleń: 50
  • F8AAF7D8-A67B-4096-B943-0C85C06CC01D.jpeg
    F8AAF7D8-A67B-4096-B943-0C85C06CC01D.jpeg
    15,7 KB · Wyświetleń: 52
Ja mam takie scrreny z insta z tegorocznej bodajze z wczoraj
Boże dziewczyno to jest jeden scren i na dodatek o AMH ( niskim) przez czynniki genetyczne. Wtedy bada się kariotyp.
Gdzie tu laparoskopia?
Edit: oddałaś drugie zdjęcie - nic nie widać. Podkreślone - „ laparoskopia nie powinna być pierwszym wyborem w diagnostyce niepłodności”
Przepraszam kończę ten temat….
 
Po ilu jesteś procedurach? Bo może już nie było innego wyjścia.
Jestem po 3 procedurach i do tej pory nikt nie podejrzewał endo, brak typowych objawów i obraz w usg był ok. No ale ogniska były poza macicą. Myślę, że tu jednak był błąd (?) w komunikacji. Może lekarka rzeczywiście chciała mnie wysłać na histero, a wysłała na laparo, a ja debil nie wczytałam się w to wystarczająco.
Nieistotne, tak jak napisała @lady_in_blue najlepiej sprawdzić AMH jeśli ma się obawy. Ale chyba nie jestem na to gotowa.
Napisałam do Was bo tylko potrzebowałam dobrego słowa, to mnie trochę przybiło.
 
reklama
Dodałam przeciez dwa załącznik
Drugi pojawił się później. Tak jak pisałam nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji. Jak będzie ARTYKUŁ naukowy, nawet nie streszczenie artykułu to z przeczytam,
Artykułów było mnóstwo, czasem na dream team, czasem bez odpowiedniej grupy kontrolnej … I tak oto wszyscy mieli „ zadrapanie” endometrium, EG itp.. po latach wiemy, ze nic nie wnosi.
Dlatego chce artykuł z konkretnymi danymi. Jestem naukowcem umiem obrabiać dane i wyciągać wnioski.
 
Do góry