reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

cykl naturalny :) monitoring owulacji, po owu dostałam progesteron i zostałam umówiona za 5dni na transfer. 3 dni przed transferem wlew z accofilu a po transferze estrofem do bety i encorton całe opakowanie :)
 
reklama
@Hankaa i @eij mogłybyście opisać jak wygląda taki transfer na cyklu sztucznym i naturalnym? 😊 Czekam na wyniki badań, zobaczymy czy jeszcze one coś wniosą 😊
O ile dobrze pamiętam to od 2 dc brałam estrofem do tego progesteron dopochwowo i podjęzykowo. Dawki leków były ustalane w zależności od wyników poziomu progesteronu. W cyklu w którym miałam transfer byłam na dwóch wizytach, badali hormony plus USG w celu ustalenia terminu owulacji. Ostatnie badania miałam robione na tydzień przed transferem.
 
No kurde, dobre pytanie. Myślalam, że przy podaniu mrozaczka zawsze jest sztuczny
Na sztucznym - bierzesz leki od 2 dnia cyklu i obserwujesz endometrium. Gdy jest już Ok robisz transfer (u mnie Ok 11 dc). Na naturalnym czekasz normalnie na owulacje wiec obserwujesz na usg kiedy owu. Jak masz blastke to 5 dni po owulacji masz transfer (u mnie owu była 18 dc wiec 23 transfer).
 
Dziewczyny do kiedy się bada Betę? Bo mój lekarz wraca dopiero 11.01 :( I nie wiem czy mam sprawdzać cały czas do tego czasu czy to nie ma sensu? Ostatnia weryfikacja 12dpt - 380
Mam leki cały czas, progesteron 25, TSH skontrolowane ale nie wiem czy coś jeszcze? I czy czekać do tego 11.01 czy gdzieś się wcześniej umówić ?
 
Dziewczyny do kiedy się bada Betę? Bo mój lekarz wraca dopiero 11.01 :( I nie wiem czy mam sprawdzać cały czas do tego czasu czy to nie ma sensu? Ostatnia weryfikacja 12dpt - 380
Mam leki cały czas, progesteron 25, TSH skontrolowane ale nie wiem czy coś jeszcze? I czy czekać do tego 11.01 czy gdzieś się wcześniej umówić ?
Spokojnie zaczekaj :).
 
Dziewczyny do kiedy się bada Betę? Bo mój lekarz wraca dopiero 11.01 :( I nie wiem czy mam sprawdzać cały czas do tego czasu czy to nie ma sensu? Ostatnia weryfikacja 12dpt - 380
Mam leki cały czas, progesteron 25, TSH skontrolowane ale nie wiem czy coś jeszcze? I czy czekać do tego 11.01 czy gdzieś się wcześniej umówić ?
Ja po transferze miałam 3 weryfikacje, w 3,7 i 10 dpt. Później przy okazji wizyty 16 dpt i 23 dpt
 
Ja w 12dpt nigdy nie miałam objawów ciążowych, tylko ciągnięcie w dole brzucha. Jakiekolwiek objawy ciążowe pojawiały mi się w 7 tygodniu ciąży. Moim zdaniem 12dpt to jest bardzo wczesny etap ciąży, więc czekaj spokojnie... Chociaż każda ciąża jest inna i możesz się nie doczekać 😉 wiem to na swoim przykładzie, 8 miesiącu temu, w poprzedniej ciąży, od 7 tygodnia miałam takie nudności, wymioty, że zdychałam🤦‍♀️ teraz jestem w 9 tygodniu i mam wstrętną gorycz w buzi i niewielkie nudności. Także różnica jest...
Ja od 7 dpt miałam mega apetyt , nawet wtedy nie przypuszczałam że mogło się udać. Jadłam wszystko oczami . Serioo mąż się śmiał że zbankrutuje przy mnie ... Też nie skojarzył że to może być to ... Ogólnie jestem niejadkiem ... Chodź tego nie widać po mnie ... Pojechaliśmy na dożynki i wszystkiego musiałam sprobowac ... Ba nawet się popłakałam bo była kolejka duża do zupy i myślałam że dla mnie niestarczy 🤦🙈 dopiero 2 dni później zrobiłam test i wyszedł pozytywny . Niegdy wcześniej ani później tak nie miałam ... Tak że to różnie bywa ...
 
Hejka Dziewczyny, ile czasu powinno się odczekać aż organizm unormuje się po ciąży w 18 tygodniu? Wiem, że musi przyjść okres, kontrolne usg czy wszystko wyczyścili..
U mnie przy poronieniu w 9 tygodniu lekarz kazał robić betę co tydzień i jak spadła do 0 musiałam odczekać miesiąc i mogłam podchodzić do kolejnego transferu .
 
Cześć jestem po 2 poronieniach zaszłam naturalnie . Później podeszliśmy do in vitro 2 transfery nie udane. Czekaliśmy teraz na okres bo mieliśmy podejść na cyklu sztucznym 7 dniu okres sie spóźnia 2 testy pozytywne. Bety nie mogę zrobić bo w Holandi ciężko o skierowanie robia problemy . Nie wiem co myśleć . Przyjmuje progesteron na własną rękę 3 razy dziennie . Jutro musze zadzwinic do lekarza co dalej . Czy ktoś przyjmował femibion 0 ? Bo brałam cały czas i nie wiwm czy można w ciąży
 
reklama
Czy któraś z dziewczyn miała doczynienia z klinika gyncentrum Katowice? Szukam wszelkich opinii odnośnie lekarzy, ich podejścia, labalatorium, embriologow, dodatkowych procedur. Czy któras z was może się podzielić?
 
Do góry