reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hejka Dziewczyny, ile czasu powinno się odczekać aż organizm unormuje się po ciąży w 18 tygodniu? Wiem, że musi przyjść okres, kontrolne usg czy wszystko wyczyścili..
Nie wiem jak jest w tak późniejszym tygodniu ciąży ale u mnie ginekolog z kliniki powiedziała, że teraz jest cykl bezowulacyjny i czekamy na okres, a od następnego który przyjdzie po nim już będę mogła brać hormony i podchodzić do podania zarodka. Ogólnie to zdziwiłam się że tak szybko ale podobno czym prędzej tym lepiej.
 
reklama
Nie wiem jak jest w tak późniejszym tygodniu ciąży ale u mnie ginekolog z kliniki powiedziała, że teraz jest cykl bezowulacyjny i czekamy na okres, a od następnego który przyjdzie po nim już będę mogła brać hormony i podchodzić do podania zarodka. Ogólnie to zdziwiłam się że tak szybko ale podobno czym prędzej tym lepiej.
Też tak czytałam. Zobaczymy 😊
 
Na naturalnym czekasz na owulację ( dokładnie trzeba wiedzieć kiedy była) i po np. 5 dniach podają zarodek 5 dniowy, a jakby był 3 dniowy po po 3 dniach od owulacji.
Na sztucznym bierzesz estrofem aż endometrium będzie ładne i wtedy dołączają progesteron. Dzień podania progesteronu jest jak owulacja w naturalnym czyli od tego czasu liczą ile dni ma zarodek i podają.
Różnica jest taka, że na sztucznym trzeba brać estrofem i progesteron do któregoś tygodnia ciąży, a na naturalnym zasadniczo nic. Jest owulacja, jest ciałko żółte czyli progesteron jest produkowany naturalnie.
Wady, że na naturalnym transfer może wypaść na święto lub niedzielę i niestety cykl stracony.
 
reklama
No kurde, dobre pytanie. Myślalam, że przy podaniu mrozaczka zawsze jest sztuczny
No nie zawsze. Są dziewczyny które podchodzą z powodzeniem na naturalnym i chwalą sobie bo nie mają niedogodności związanych z cyklem sztucznym. Niech któraś się wypowie na ten temat bo ja mogę przedstawić wersję sztucznego. Ja mam cykle nieregularne oraz nie zawsze owulacyjne więc u mnie zawsze jest na sztucznym. Jak tylko dostajesz okres najpóźniej 2-go dnia jedziesz do kliniki na usg i ustalenie dawkowania leków. Od 2-3-go dnia okresu bierze sie estrofem, 9-10-go dnia cyklu badanie krwi estradiolu oraz progesteronu, 11-12 dzień cyklu wizyta w klinice żeby ocenić grubość endometrium, wyznaczają termin transferu oraz wprowadzają progesteron. W sumie to tyle bo następna wizyta to transfer a ja np tej w trakcie okresu nie mam bo po kilku razach moja gin na tyle mi ufa że daje recepty i zalecenia przez telefon.
 
Do góry