reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No i się wyjaśniło [emoji6]

Jak mam coś nowego w zaleceniach to mam nadzieję, że to 'to' było tym brakującym szczegółem. Zobaczymy za tydz czy u mnie to coś pomogło.
Moja lekarka jest zwolenniczką tego postępowania, jej zdaniem wspomaga implantacje lepiej niż progesteron, więc masz idealne warunki na zadomowienie się kropka. [emoji3526] 3mam kciuki [emoji110]
 
reklama
Wyjazd teraz nie wejdzie niestety w grę bo my świeżo po urlopach [emoji17] ja na zwolnieniu ale ktoś musi pracować [emoji6]. Taaaak ale masz rację nie da się nie myśleć będąc w domu w 4 ścianach [emoji6]nie ma nawet za bardzo z kim pogadać bo prawie nikt nie wie a jak nie którzy wiedzą to mają już swoje dzieci to i tak nie zrozumią albo poprostu nie chcą [emoji136]no ale zrobić [emoji6]
Mnie cały czas brzuch bolał od dnia transferu i do tej pory boli i kręgosłup jak dłużej pochodzę, poza tym żadnych objawów, nawet mnie piersi nie bolą ale mam dosyć niski poziom progesteronu bo około 11 ale lekarz twierdzi że wystarczy [emoji1745][emoji1745] Mnie to ten ból nie napawał optymizmem a tu niespodzianka [emoji16][emoji16][emoji16] Ogólnie to bardzo polecam wyjazd po transferze bo nie ma czasu myśleć przynajmniej w ciągu dnia bo noc to wiadomo [emoji2957][emoji2957][emoji2957]
 
Wyjazd teraz nie wejdzie niestety w grę bo my świeżo po urlopach [emoji17] ja na zwolnieniu ale ktoś musi pracować [emoji6]. Taaaak ale masz rację nie da się nie myśleć będąc w domu w 4 ścianach [emoji6]nie ma nawet za bardzo z kim pogadać bo prawie nikt nie wie a jak nie którzy wiedzą to mają już swoje dzieci to i tak nie zrozumią albo poprostu nie chcą [emoji136]no ale zrobić [emoji6]
Dlatego masz nas 😉 wiesz ze zawsze możesz napisać ❤️❤️❤️
 
Dziewczyny bardzo często na forum posługujecie się jakimiś skrótami numerami zarodków/blastek? Typu „5aa” itp. Czy mogłybyście mi przybliżyć te wszystkie oznaczenia. Jutro się dowiem ile u mnie przetrwało i chciałam wiedzieć o co pytać w razie czego.
 
Dziewczyny czy bolały was piersi ale tak dziwnie z boku jakby przy pachwinie? Mam tak drugi raz, ale teraz jeszcze silniej. Panikowałam kiedyś że to może jakiś guz, ale na usg piersi nic nie wyszło i pojawia się w zasadzie teraz drugi raz po transferze. Czy to może być efekt leków - tylko nie wiem czemu akurat pod koniec ich brania a cały czas do tej pory nie bolało.
 
Dziewczyny bardzo często na forum posługujecie się jakimiś skrótami numerami zarodków/blastek? Typu „5aa” itp. Czy mogłybyście mi przybliżyć te wszystkie oznaczenia. Jutro się dowiem ile u mnie przetrwało i chciałam wiedzieć o co pytać w razie czego.
5aa to jest stara numeracja blastek
Teraz określają to jako 511 czyli blastka bardzo dobra
Np.4aa to 411
4ab to 412
Zależy jaka klinika ... może podają jeszcze stara numeracje
Zaś w Invicta już są takie 511 411 422 itp
 
Dziewczyny bardzo często na forum posługujecie się jakimiś skrótami numerami zarodków/blastek? Typu „5aa” itp. Czy mogłybyście mi przybliżyć te wszystkie oznaczenia. Jutro się dowiem ile u mnie przetrwało i chciałam wiedzieć o co pytać w razie czego.
Wklejam Ci informację z kliniki bocian na temat klasyfikacji zarodków moim zdaniem jest najbardziej czytelny,
" najwięcej uwagi poświęca się jednak blastocystom, czyli zarodkom w 5-6 dobie rozwoju. W trakcie ich oceny korzysta się zwykle z metody Gardnera, która zakłada sześciostopniową klasyfikację jakości. Do ich opisu używa się cyfry (od 1 do 6), świadczącej o etapie rozwoju, na jakim się znajdują:
  • 1 - wczesna blastocysta,
  • 2 - dojrzała blastocysta,
  • 3 – rozszerzona blastocysta,
  • 4 – wylęgająca się blastocysta,
  • 5 – blastocysta wylęgowa,
  • 6 – wykluta blastocysta.

Dodatkowo dookreśla się je literami (A-C), oznaczającymi klasę rozwoju i ułożenie zewnętrznych komórek – węzła zarodkowego, czyli części, z której powstanie jego organizm:

  • A - dużo komórek ułożonych ściśle jedna przy drugiej
  • B - kilka komórek ułożonych luźno
  • C - bardzo mało komórek, rozproszonych
i trofektodermy, przyszłego łożyska:

  • A – dużo komórek, zespolonych
  • B – mało komórek, tworzących luźną strukturę
  • C – pojedyncze komórki o sporych rozmiarach
Blastocysty kategorii AA, AB, BA, BB są najlepszej jakości oraz mają największy potencjał do implantacji. Zarodki klasyfikowane jako CB lub BC mają również szansę na rozwój, mogą być transferowane i poddawane witryfikacji. Warto przy tym pamiętać, że każdy zarodek jest inny, a jego ocena bezwzględnie należy do embriologów – nie powinno się samodzielnie stawiać żadnych diagnoz."
 
Dziewczyny czy bolały was piersi ale tak dziwnie z boku jakby przy pachwinie? Mam tak drugi raz, ale teraz jeszcze silniej. Panikowałam kiedyś że to może jakiś guz, ale na usg piersi nic nie wyszło i pojawia się w zasadzie teraz drugi raz po transferze. Czy to może być efekt leków - tylko nie wiem czemu akurat pod koniec ich brania a cały czas do tej pory nie bolało.
Jasne boli mnie tak często w drugiej połowie cyklu. Nie denerwuj się 😘
 
reklama
hej dziewczęta, mam techniczne pytanie - otóż podczas dwóch prób ivf uzyskałam komórki raczej lipnej jakości przy 1 próbie było to standardowe IVF i plemniki nie doszły nawet do komórki a przy ICSI pobrano 4 i każda padła w 1 dobie, i tu pojawia się moje pytanie, czy ja mam na to wszystko jakiś wpływ? Czy jest sens w ogóle podchodzić dalej ? poradźcie coś , pliss..
 
Do góry