reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziwne, że nie powiedzieli ile komórek było dojrzałych bo to dość istotne. Ja akurat jestem takim przypadkiem pani po 40, która ma za każdym razem dużo komórek pobranych ale za to połowa zawsze jest niedojrzała. Więc co z tego że mam 15 jak tylko 7 jest zdatnych do zapłodnienia.
Co do drugiej stymulacji to pewnie myślą o tym, że skoro chcesz przebadać zarodki to im ich więcej badasz tym "taniej". In.victa liczy sobie 2100 za pobranie materiału do badania niezależnie od ilości zarodków + cena samego badania w zależności od ilości. Za 1 zarodka płacisz chyba 2300, za 2 - 4000 zł , za 3-4 zarodków - 5990 zł. Więc chodzi pewnie o tą " oszczędność ". Ale z drugiej strony trzeba się zastanowić, co jeśli będziesz miała 5 zdrowych zarodków i szybko zajdziesz w ciążę? Czy będziesz corocznie płacić za ich przechowywanie czy oddasz do adopcji. Także za mało zarodków źle ale nadmiar też niedobrze
Dobrze rozumiem ze jesteś w invikta? Moze w Warszawie?? Mozesz kogos polecić tam?
 
reklama
Tak sobie myślę, że te 2100 za biopsje materiału do badania chyba płacisz za każdym razem, bo przecież oni pobierają materiał do badania przed zamrożeniem zarodków więc wychodzi na to, że niezależnie od ilości zarodków ale w danej stymulacji. Kolejna stymulacja i kolejne 2100.
A tą stymulację po stymulacji robi się już coś około 5 dni po pierwszej. Nawet nie czekasz na okres tylko punkcja, 5-6 dni i od nowa zastrzyki. Dla mnie masakra
Nie może to prowadzić do hiperstymulacji tak jedna za drugą a poza tym czy to wszystko bezpieczne dla kolejnych cykli?
 
Badałam u nas w klinice w Invimedzie. Twój mąż przyjmuje dużo suplementów, mój bierze trochę mniej, a i tak dają radę💪 i póki co poprawiła się morfologia z 0.95% wskoczyła na 2%, ruch ogólny z 78% na 88%,żywotność z 86%na 96,5 😱 także skubańce prawie wszystkie żyją 😁 spadła nam jednak koncentracja - chyba coś za coś- z 58 mln/ml na 37 🤷‍♀️ale w całości jest 230 mln, a było ok 500mln. Także tu poszło w dół, ale przy takiej ilości u nas to nie ma znaczenia. Wyniki, które Ci przedstawiłam są dokładne, bo przepisałam je z badań 😉
A fragmentacja też była u was kiepska? Bo u nas prawie połowa.
No a co za suple bierze Twój facet jeśli mogę spytać? U was przepisał lekarz czy sami? No i ruch był duży od samego początku u Was, nieźle 👍
 
Nie może to prowadzić do hiperstymulacji tak jedna za drugą a poza tym czy to wszystko bezpieczne dla kolejnych cykli?
Chyba bezpieczne skoro to proponują 🤔 Tylko trochę trudno mi sobie wyobrazić, jak się czuje taka kobieta na wiecznej stymulacji. Chyba wku.rwienie sięga zenitu. Ja mimo wszystko potrzebuję małej przerwy, żeby się wyciszyć. Moim zdaniem te 2 miesiące to takie minimum.
 
Szkoda, ale może ktoś z niej sie znajdzie:-) w Gdańsku slyszalam ze jest w invikta bardzo dobry profesor..
Wiem, że @kate_p7 była w warszawskiej i doczekała się rodziny wielodzietnej 😉
No właśnie @kate_p7 mam nadzieję, że z dziewczynkami wszystko w porządku i już cieszycie się sobą 🧡🧡
 
Chyba bezpieczne skoro to proponują 🤔 Tylko trochę trudno mi sobie wyobrazić, jak się czuje taka kobieta na wiecznej stymulacji. Chyba wku.rwienie sięga zenitu. Ja mimo wszystko potrzebuję małej przerwy, żeby się wyciszyć. Moim zdaniem te 2 miesiące to takie minimum.
Taka trochę mała masakra myślę bo też wyciencza się trochę organizm tak raz za razem. A jak to wygląda czy wtedy przytulanki naturalne z facetem są tabu?
 
reklama
Mi po dwóch transferach w których beta nawet nie drgnęła zaproponowali histeroskopie a ja na własną rękę zrobiłam immunologię I właśnie w immunologi mam namieszane i trzeci transfer po zaleceniach immunologicznych udany niestety na krótko [emoji1745][emoji1745][emoji1745] Robiłam kolejna stymulacje bo już nie miałam zarodków i mój lekarz nic dodatkowo nie proponował ale byłam na jednej wizycie w innej klinice i tam mi proponowali właśnie badanie zarodków [emoji1745][emoji1745][emoji1745]
No wlansie chodzi mi o sytuacje w której jest po histeroskopii, szczepieniach immuno i z wdrożonymi lekami na brakujące KIR. I się zastanawiam co w takim przypadku? Po badaniu zarodków, embrioglue etc, czy jeszcze coś można zrobić
 
Do góry