reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

3 miesiące jest ważny test era i kosztuje 3500 tysiące to chyba nie jest możliwe przecież to się nie opłaca bo w ciągu 3 miesięcy da się zrobić tylko jeden transfer A to badanie i tak nie daje gwarancji że się powiedzie
Odgrzebałam gdzieś że wyniki testu ERA są odtwarzalne u tych samych pacjentów w okresie 2 - 3 lat także nie są ważne tylko 3 miejsce, to nie miało by sensu.... Okno implantacyjne nie zmienia się w kółko co 3 miesiące u kobiety
 
reklama
Mnie tlumaczono ze roznica to cykl sztuczny lub naturalny jedynie.. po 3 mieisacach sie okno raczej nagle nie przesunie. Pewnie są gdzieś opracowania Hiszpanów którzy wymyślili to badanie.. Ja je robilam ponad 2 lata temu to wtedy coś tam wygrzebałam w literaturze

Odgrzebałam gdzieś że wyniki testu ERA są odtwarzalne u tych samych pacjentów w okresie 2 - 3 lat także nie są ważne tylko 3 miejsce, to nie miało by sensu.... Okno implantacyjne nie zmienia się w kółko co 3 miesiące u kobiety
Tyle ze jest roznica jak sie to robi na cyklu sztucznym i naturalnym.Ha sie dogrzebalam,ze na naturalnym powinno sie robic transfer w miare szybko,bo okno implan .przez to ze jest sterowane hormonami lubi sie przesuwac.Wogole sa juz jakies nowe testy i Era odchodzi do lamusa.
 
Dziewczyny A biopsje endometrium i test era da się zrobić na fundusz czy nie
Biosje endometrium gdzie będziesz robila ?
Moja opinia ginekologa do którego chodziłam przed klinika
Może mi Pan zrobić biopsje na NFZ ?
- Nie ponieważ lekarze w klinikach lepiej to robią( mają większe pojęcie ) ...a po co mają Pani macicę poszarpać .. i nigdy Pani nie urodzi dziecka 😱

Więc jeśli chodzi o moją opinię to warto wydać te pieniądze
Wiadomo że nie rosną po deszczu ...mialam ten sam dylemat ale postawiłam na klinikę 😊😊😊🙏
 
3 miesiące jest ważny test era i kosztuje 3500 tysiące to chyba nie jest możliwe przecież to się nie opłaca bo w ciągu 3 miesięcy da się zrobić tylko jeden transfer A to badanie i tak nie daje gwarancji że się powiedzie
Tak naprawde zadne badanie ci nie daje gwarancji.Ani genetyka,ani immunologia...tak naprawde nic.Trzeba sie dobrze zastanowic w co pakowac te miliony.🙂
Odnosnie Ery jeszcze ,znalazlam jak zmienia sie szansa na implatacje i ciaze w kolejnych cyklach
 

Załączniki

  • Screenshot_20210816-225357_Chrome.jpg
    Screenshot_20210816-225357_Chrome.jpg
    194,4 KB · Wyświetleń: 59
Ostatnia edycja:
Tyle ze jest roznica jak sie to robi na cyklu sztucznym i naturalnym.Ha sie dogrzebalam,ze na naturalnym powinno sie robic transfer w miare szybko,bo okno implan .przez to ze jest sterowane hormonami lubi sie przesuwac.Wogole sa juz jakies nowe testy i Era odchodzi do lamusa.
Dokladnie wynik na naturalnym a sztucznym może się różnić dlatego transfer odtwarza się na tym samym cyklu co test. Naturalny cykl może być bardziej zmienny niż sztuczny dlatego czego do ERA preferują sztuczne cykle ale co 3 miesiące się nie zmienia to okno, badanie nie byłoby raczej zbyt praktyczne. W jednym opracowaniu piszą o odtwarzalności w ciągu 2 -3 lat wiec skądś mają te wnioski, może właśnie dotyczy to sztucznego cyklu
 
Biosje endometrium gdzie będziesz robila ?
Moja opinia ginekologa do którego chodziłam przed klinika
Może mi Pan zrobić biopsje na NFZ ?
- Nie ponieważ lekarze w klinikach lepiej to robią( mają większe pojęcie ) ...a po co mają Pani macicę poszarpać .. i nigdy Pani nie urodzi dziecka 😱

Więc jeśli chodzi o moją opinię to warto wydać te pieniądze
Wiadomo że nie rosną po deszczu ...mialam ten sam dylemat ale postawiłam na klinikę 😊😊😊🙏
Ja tez mam badanie za tydzień w klinice :) moim zdaniem maja lepsza wiedze na temat nieplodnosci i wiedza na co patrza. No ale wiadomo.. badanie tez kosztuje:/
 
Ja tez mam badanie za tydzień w klinice :) moim zdaniem maja lepsza wiedze na temat nieplodnosci i wiedza na co patrza. No ale wiadomo.. badanie tez kosztuje:/
Właśnie dlatego opisałam tylko i wyłącznie swój przypadek
Mój gin mi jednak dał do zrozumienia ,że kasa to kasa ,ale macica ważniejsza ❤️
Oni wiedzą w klinice co robią ...bo mają lepiej wyszkolony personel
A gdzie robisz ? I jakie były wskazania u Cb ?
 
reklama
Ja będę miała robione w gyncentrum w Krakowie biopsje i test era ale n8e rozumiem.dlaczego robią to mi 18 dnia cyklu A nie 21 tak jak wszędzie piszą
 
Do góry