reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny,
Jaką dawkę kwasu foliowego przyjmujecie ? Ja biorę 800 ug i czy to nie za dużo ? Co prawda przed transferem podawałam dawkę którą biorę i nikt nic na to nie powiedział, ale wyczytałam że dzienna dawka nie powinna przekroczyć 400 ug i nadmiar jest równie niedobry co niedobór no i się przestraszyłam
 
reklama
Dziękuję 😘
Bardziej chodziło mi o to, czy Ovitrelle brałaś w ostatnim dniu swojej stymulacji czyli jeszcze razem np z menopurem, gonalem itp czy dopiero następnego dnia. I ile dni trwała stymulacja czyli ile zastrzyków typu gonal, menopur, ovaleap. Ja mam już 4 stymulacje za sobą 🥴 ale planuje pierwszą w Polsce i zauważyłam że tu jest trochę inaczej
Gonalu brałam 13 ampułek
Monopuru 7 w dawce 3*300 4*225
A ovitrel wzięłam razem z jednym i drugim tego samego dnia czyli ostanie dawki plus ovitrel o ustalonej godzinie
Ja w Invicta jak coś😊😊
Powodzenia kochana ❤️
Trzymam kciuki aby ta stymulacja przyniosła Ci szczęście
 
Dziewczynki kochane powiedzcie proszę ile dni trwały wasze stymulacje i czy ten ostatni zastrzyk typu Ovitrelle brałyscie ostatniego dnia razem z waszym lekiem do stymulacji (np. Menopurem) czy dopiero kolejnego dnia??
Nie wiem czy zrozumiale to napisałam 🤔
Jeśli np wasza stymulacja trwała 10 dni to czy ten ostatni zastrzyk brałyscie właśnie tego 10 dnia czy 11?
Bo ja podczas swoich stymulacji brałam np menopur rano a Ovitrelle ostatniego dnia wieczorem. Zastanawiam się, jak to zazwyczaj robi się w Polsce.
Chyba podejdę do stymulacji ostatniej szansy i próbuję to jakoś zaplanować 🙄
Ja tak miałam przy obu stymulacjach w zeszłym roku że ostatniego dnia stymulacji czyli 36h przed punkcja wieczorem o tej samej godzinie bralam pregnyl i ostatnią dawkę gonadotropin (raz Menopur, raz Rekovelle). To ponoć ma pomóc w dojrzewaniu komórek w ostatnich 36h. Ale też z tego co pamiętam nie powinno się tak łączyć leków jeśli planowany jest świeży transfer. A gdzie po podejdziesz do ostatniej stymulacji? Szkocja czy PL?
 
Dziewczyny,
Jaką dawkę kwasu foliowego przyjmujecie ? Ja biorę 800 ug i czy to nie za dużo ? Co prawda przed transferem podawałam dawkę którą biorę i nikt nic na to nie powiedział, ale wyczytałam że dzienna dawka nie powinna przekroczyć 400 ug i nadmiar jest równie niedobry co niedobór no i się przestraszyłam
800, taka dawka jest potrzebna w ciąży właśnie. W internecie można dużo wyczytać wprowadzających w błąd informacji
 
Ja mialam chyba dwa siniaki z dwóch stymulacji... Za to olbrzymie zrosty mi się porobiły 😔 właśnie walczę żeby je zniwelować..mam czas do października ( tak planuje transfer, ciekawe czy się uda...) ale ogólnie fizjoterapeuta powiedział że mam tak zjeb**y organizm że zawsze będą mi się zrosty robić... Ale gdzieś będę musiala się Kuc tak ze chcąc nie chcąc muszę je zniwelować... Pierwszy zastrzyk jak robiłam ( do iui) to 30 minut się nad nim podlilam. Później przy in vitro już normalnie, wręcz nie mogłam się ich doczekać ( wiem nie jestem normalna🤣🤣🤣🙈) za to przy ostatnim już mega płakałam, nie miałam się już gdzie wbijać... Ale jak już pisałam wyżej to przez zrosty... Gdyby nie one to bym mogła codziennie się Kuc bo nawet to polubiłam 🙈
Mnie do stymulacji mąż robił 😂 ale raz musiałam sam sobie strzelić. Toć to był taki szok i strach, że do tej pory pamiętam. Miałam go wykonać rowniutko o danej godzinie i zaczęłam igłę przykładać 5 min przed. Finalnie płakałam, mało nie mdlałam i zastrzyk zrobiłam po czasie (a miałam przecież zapas) 😂😂😂

Teraz się z tego śmieje bo jednak heparyna u mnie jest więc ... ten tego. Przychodzi godzina idę, strzelam i żyje dalej. Czasami boli mnie ten roztwór co się wstrzykuje. Szczypie tak więc zęby zaciskam i lecę. 🙊 Jak na razie nie mam siniaków 💪 chyba się wprawiłam. 😜
 
Dziewczyny,
Jaką dawkę kwasu foliowego przyjmujecie ? Ja biorę 800 ug i czy to nie za dużo ? Co prawda przed transferem podawałam dawkę którą biorę i nikt nic na to nie powiedział, ale wyczytałam że dzienna dawka nie powinna przekroczyć 400 ug i nadmiar jest równie niedobry co niedobór no i się przestraszyłam
Ja biorę 800 od roku według zaleceń mojego lekarza
 
Mi dzisiaj powiedziano ze 10 lub 12 zastrzyków . A wy dziewczyny które robiły już zastrzyki, same dajecie sobie radę robić ? Ja chyba wymiękne [emoji2957] macie siniaki ?

Mi na początku partner robił. Potem przemoglam się i udało mi się samej zrobić! Ale ja np wolałam żeby on robił. Potem to już wyjebongo i rano ja, wieczorem on. Po 2-3 dniach już ci to jest obojętne [emoji854]


Dziewczyny,
Jaką dawkę kwasu foliowego przyjmujecie ? Ja biorę 800 ug i czy to nie za dużo ? Co prawda przed transferem podawałam dawkę którą biorę i nikt nic na to nie powiedział, ale wyczytałam że dzienna dawka nie powinna przekroczyć 400 ug i nadmiar jest równie niedobry co niedobór no i się przestraszyłam

Bierz metylowany kwas foliowy, nie będzie się odkładał w organizmie. Niektórzy mają nawet dawkę 5 mg, zależy od zaleceń. Ja biorę chyba 1400 ale metyle. Jak będzie za dużo to organizm wydali [emoji854]

@mala_Mi 80 ja miałam rano gonal, o 17 lutropina (zapomniałam nazwy) i o 22 ovitrelle.
A wiem! Luveris brałam o 17.
Ale mi jajca nie rosły dobrze. Miałam tylko 3 duże z początkowych 11, ale po tym kombi pobrali 8 dojrzałych.

EDIT
Wydaje mi się jednak, że coś pomieszałam @mala_Mi 80. Po południu spojrzę w moje notatki i powiem ci dokładnie [emoji2358]
 
@Evela.6 wpisz mnie proszę wstępnie na transfer 22.08

Przy okazji dziewczyny mam pytanie - całe wakacje jestem albo w przygotowaniu do punkcji, albo przed transferem albo przed kolejnym i przez to nie mogłam nigdzie wyjechać. Syn ma przerwę w przedszkolu do końca miesiąca i chciałam żeby miał chociaż tydzień wakacji. Czy po transferze myślicie ze mogłabym gdzieś z nim wyjechać niedaleko żeby tez się nie nakręcać i nie odliczać dni? Czy to będzie niebezpieczne ?
 
reklama
@Evela.6 wpisz mnie proszę wstępnie na transfer 22.08

Przy okazji dziewczyny mam pytanie - całe wakacje jestem albo w przygotowaniu do punkcji, albo przed transferem albo przed kolejnym i przez to nie mogłam nigdzie wyjechać. Syn ma przerwę w przedszkolu do końca miesiąca i chciałam żeby miał chociaż tydzień wakacji. Czy po transferze myślicie ze mogłabym gdzieś z nim wyjechać niedaleko żeby tez się nie nakręcać i nie odliczać dni? Czy to będzie niebezpieczne ?
Oczywiście że możesz, relaks jak najbardziej wskazany, tylko pamiętaj żeby się nie wysilać i nie przemęczać 😉
 
Do góry