reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziękuję Ci za te słowa.


Nie chcę pisać jaki opis morfologiczny, bo boję się, że mi napiszecie, że takiego słabego nie było po co podawać. Wiedziałam, że będzie mnie to wszystko kosztować dużo stresu. Ale jest go jeszcze więcej niż bym przypuszczała.

Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się jeszcze na in vitro to będę poszukiwać kliniki z lepszą komunikacją. A są w ogóle takie?
Nie wiem czy się odważę na tą betę 7 dpt 🙈

Tak jeszcze sobie myślę, czy ja powinnam mieć jakąś wizytę umówioną w klinice? Jakby się udało to wiadomo, a jakby nie..?
Narazie się takimi rzeczami nie przejmuj. Odpoczywaj, zrób betę 7 dpt. Czekamy na pozytywne zakończenie
 
Widzisz, ja mam zaplanowaną już 4 stymulację, przeszłam 3 kliniki w różnych krajach a nikt nigdy nawet o tym nie wspomniał. Trochę mnie to wkurza, bo chętnie zapłaciłabym za każdą procedurę, która mogłaby w jakiś sposób zwiększyć szanse. Ciągle o wszystko muszę dopytywać, gdybym nie czytała forum to o większości rzeczy w ogóle bym się nigdy nie dowiedziała. Ehhh tracę siły do tej walki 😞
Spokojnie, czasem kliniki ten inkubator mają w cenie. Nacinanie otoczki, czy podłoże to wszystko zabiegi które mają zwiększyć powodzenie ale wcale nie ma twardych dowodów że to rzeczywiście pomaga. Film z rozwoju zarodka jest przydatny jeśli masz do wyboru kilka zarodków o podobnej morfologii, wtedy na podstawie filmu wybierasz zarodek który był idealny na każdym etapie rozwoju. Każda z nas ma inny problem, inne potrzeby. Lekarz jest od tego aby informować po co i dlaczego wykonują daną procedure. Mój lekarz np. przygotował mnie do transferu na odległość, sama o to prosiłam i jestem bardzo wdzięczna za taką możliwość.
 
A w ogóle pokazywali Wam w klinikach zdjęcie waszej blastki czy blastkę na USG czy cokolwiek? Bo u mnie nic a nic. I to mnie też jakoś rozczarowało.
Mam zdjęcie blastki wydrukowane, mam potwierdzenie płci, mam też wydruk USG po transferze, mój mąż też mógł filmować sam transfer
 
Robiła któraś z was poświadczenie notarialne podpisu pod dokumentem? W poniedziałek zadzwonię do mojej zaufanej notariuszki może jednak mąż nie będzie musiał jechać do kliniki.
 
Dziewczyny,
Jak ja powinnam się czuć po transferze, bo czuję się coś za dobrze 4dpt. Ok pół godziny po transferze dostałam skurczy - określiłabym je jako średnie, trwały z 20 minut. Moja pielęgniarka powiedziała mi, że to całkowicie naturalna reakcja organizmu. Od tamtej pory może wyczuwam jakiś delikatny skurcz raz na kilka godzin i to by było na tyle. Łapię się na tym że zapominam, że mam tam kropka. Niepokojące.
 
Dziewczyny,
Jak ja powinnam się czuć po transferze, bo czuję się coś za dobrze 4dpt. Ok pół godziny po transferze dostałam skurczy - określiłabym je jako średnie, trwały z 20 minut. Moja pielęgniarka powiedziała mi, że to całkowicie naturalna reakcja organizmu. Od tamtej pory może wyczuwam jakiś delikatny skurcz raz na kilka godzin i to by było na tyle. Łapię się na tym że zapominam, że mam tam kropka. Niepokojące.
Powiedziałabym normalne. Objawów ciąży na tym etapie raczej się nie doszukujemy.
 
reklama
Do góry