reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzięki :) serio z moją matmą kiepsko i nie wiem jak ci wyszło ale dzięki bo ja jak liczyłam sobie że ciąża ma 40 tygodni toi wyszło że urodzę w sylwestra 😂😂😂 a co znaczy że 5 dni to 14 ? Czemu tak? Czyli jutro pierwszy dzień 7 tygodnia?
Iza mówiłam Ci że ja jak podejdę do drugiej stymulacji to Ty już będziesz prawie rodzic 🥰🥰🥰cieszę się ja to bym ja była hahah🤣🤣
 
reklama
Dzięki :) serio z moją matmą kiepsko i nie wiem jak ci wyszło ale dzięki bo ja jak liczyłam sobie że ciąża ma 40 tygodni toi wyszło że urodzę w sylwestra [emoji23][emoji23][emoji23] a co znaczy że 5 dni to 14 ? Czemu tak? Czyli jutro pierwszy dzień 7 tygodnia?
No bo zobacz transfer 26.03 od tego odejmujesz wiek zarodka - 5dni, czyli jakby punkcja byla 21.03 (wybacz nie pamiętam czy mialas swiezy transfer czy crio). I do daty punkcji odejmujesz umownie 14 dni, co daje 7.03 jako umowna date ostatniej miesiączki.
A najłatwiej date porodu liczy sie tak - data ostatniej miesiączki 7.3 + 7 dni czyli 14.3 i odejmujesz 3 miesiace czyli 14 grudzien.
Sa w internecie kalkulatrory, bo oczywiście moglam sie walnac w liczeniu.
 
5 dniowa blastke, mój partner jest bezplodny, miałam 6 inseminacji nasieniem dawcy w międzyczasie wodniak jajowodu i usuniety, mogłam podchodzic do jeszcze 3 inseminacji ale ze względu na wiek i mniejsze szanse z jednym jajowodem zdecydowalysmy z lekarz że większe szanse z in vitro, endometrium bylo ok , z 3 pobranych komórek wszystkie sie pięknie zapłodniły I przetrwały do 5 dnia....amh 0.8, wiek 36 lat nie długo
A jakie miałaś blastki pamiętasz ? W jakim mieście mieszkasz
Ja kiedyś pracowałam w Haaren koło Esch ☺️
 
A jakie miałaś blastki pamiętasz ? W jakim mieście mieszkasz
Ja kiedyś pracowałam w Haaren koło Esch ☺️
Blastki mi tylko powiedzieli że bardzo ladne i się dobrze rozwijaja bez nazewnictwa:) 5 dnia już mrozili resztę mimo że często czekają do 6tego tak mi Pani z laboratorium powiedziala ,
oooh no proszę, dawno wrocilas do PL? Mieszkam niedaleko Rotterdamu, lecze się w Leiderdorp, mniejsze kolejki były niz w szpitalu ale godzina dojazdu za każdym razem
 
No bo zobacz transfer 26.03 od tego odejmujesz wiek zarodka - 5dni, czyli jakby punkcja byla 21.03 (wybacz nie pamiętam czy mialas swiezy transfer czy crio). I do daty punkcji odejmujesz umownie 14 dni, co daje 7.03 jako umowna date ostatniej miesiączki.
A najłatwiej date porodu liczy sie tak - data ostatniej miesiączki 7.3 + 7 dni czyli 14.3 i odejmujesz 3 miesiace czyli 14 grudzien.
Sa w internecie kalkulatrory, bo oczywiście moglam sie walnac w liczeniu.
Crio. Zgadza się 26.03.
Teraz to już wiem :) niby takie logiczne a mi takie cuda wychodzily, no to mi ulzylas wg ciebie będę 2 tygodnie wcześniej rodzic. Już mi lżej 😂
 
Blastki mi tylko powiedzieli że bardzo ladne i się dobrze rozwijaja bez nazewnictwa:) 5 dnia już mrozili resztę mimo że często czekają do 6tego tak mi Pani z laboratorium powiedziala ,
oooh no proszę, dawno wrocilas do PL? Mieszkam niedaleko Rotterdamu, lecze się w Leiderdorp, mniejsze kolejki były niz w szpitalu ale godzina dojazdu za każdym razem
Tak już dawno wróciłam do Pl i też leczę się w Pl
Życzę ci szczescia 🥰🥰trzymam kciuki ✊✊
 
reklama
Jak nasienie jest ok to tak, ale w przypadku kiepskiego nasienia to zwyczajna strata pieniędzy. W 4/5 dobie w grę wchodzi czynnik męski i jest odsiew tych rzekomo pięknych zarodków.
Dużo większy odsetek ciąż jest po transferze starszych zarodków, embriolog może lepiej ocenić ich potencjał rozwojowy.
Jak odpadną na szkle... kobieta nie oberwie tak psychicznie, jak po nieudanym transferze. I zamiast robić bezsensowne transfery, można robić kolejna stymulację bo transfery kosztują często polowe ceny kolejnej stymulacji.
Ale każdy przypadek jest inny, każdy lekarz jest inny, każde laboratorium jest inne.

Są przypadki ciąż z zarodków z drugiej doby ale czy to znaczy, ze każdej kobiecie należy podawać zarodek dwudniowy? No nie:)
Na innym forum czytałam (opisy w stopkach) jakiej klasy zarodki potrafią być transferowane i kobiety są zdziwione, ze nie ma ciąży...
U mnie problem jest z nasieniem, mialam podane 2 zarodki 3 dniowe i 1 ze mną został. Teraz pojedynczo miałam 2 transfery z blastkami i niestety nieudane ( jedna ładna blastka 4 aa, a druga słaba 1 aa). Zostały mi teraz 2 trzydniowe i zobaczymy jak to pójdzie. Ogólnie wszędzie piszą, że lepiej do blastki, a ja mam mieszane uczucia bo akurat udało mi się z 3 dniowym. Wiem, że to loteria, ale gdzieś w głowie mi to siedzi.
 
Do góry