reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dobrze, że sobie wszystko sprawdzisz i tak kompleksowo. Jak będą wyniki to pewnie będziesz mogła od razu ruszyć nie wiem jak tam wygląda teraz sytuacja na granicy.
Trochę żałowałam, że od razu nie podeszliśmy do 2 próby ale szkoda mi było 'marnować ' te nasze zarodki. Bo uważam, że gdzieś przyczyna musi być a tylko to mi zostało do zbadania więc musze się uzbroić w cierpliwość.
Oby tylko nie dodali żadnych obostrzeń to nie będę miała problemu z przylotem.
 
reklama
Dzieki. Kurczę tylko u meza nie zlecil KIR :(. Nie wiem czy ryzykowac i robic dodatkowo :/ czytam wlasnie, ze z tym KIR AA nie jest kolorowo...
Zawsze pod gorke ;(
U męża jak coś to badanie HLA-C przynajmniej u nas takie badanie mężowi zlecił immunolog U mnie właśnie też wyszedł kir AA i brak większości kirów implantacyjnych
 
Trochę żałowałam, że od razu nie podeszliśmy do 2 próby ale szkoda mi było 'marnować ' te nasze zarodki. Bo uważam, że gdzieś przyczyna musi być a tylko to mi zostało do zbadania więc musze się uzbroić w cierpliwość.
Oby tylko nie dodali żadnych obostrzeń to nie będę miała problemu z przylotem.
Masz rację szkoda dzieciaczków;) a jak dobrze pójdzie to przesunie się tylko o 1 cykl.
 
Witam słyszałam na forum że Wy mi pomożecie.
Zrobiłam dziś betę. Ostatnia miesiączka 1.03 test pozytywny 26 przy 30 dniowych cyklach.
Dzisiejszy wynik bety 18100. Czy nie jest za wysoki ?
W styczniu poroniłam i wszystkiego się boje 😞
 
Witam słyszałam na forum że Wy mi pomożecie.
Zrobiłam dziś betę. Ostatnia miesiączka 1.03 test pozytywny 26 przy 30 dniowych cyklach.
Dzisiejszy wynik bety 18100. Czy nie jest za wysoki ?
W styczniu poroniłam i wszystkiego się boje [emoji20]
Za wysoka beta? Nie[emoji6] zrób drugie badanie po 48h, żeby sprawdzić przyrost bo to jest ważne chociaz przy tak wysokich wartościach to też ten przyrost nie musi być w normach. Także-gratulacje [emoji6]
 
Krioterapia jesli nie chcesz czy nie mozesz na nią chodzić to - chłodzenie kostkami lodu lub wkładasz rękę w zimną wodę i do 5 minut można kilka razy dziennie i te ćwiczenia. Przez Internet tylko to mogę Ci poradzić, jestem fizjo ale polecam przejść się do fizjo stacjonarnie :*
Dziękuję kochana. Powiedziałaś więcej niż mój gin, on stwierdził, że po porodzie mi przejdzie a na razie mam sie przyzwyczaić. Ja co prawda bardzo mało używam klawiatury, myszki i telefonu a ból jest tylko w nocy ewidentnie od opuchlizny, ale myślę, ze te ćwiczenia i chłodzenie bardzo mi pomogą. Jestem dobrej myśli 🥰

Ja dziś już po wizycie. Córcia szczęśliwie odwróciła sie znowu główka w dół i mam nadzieję, ze tak już zostanie, bo nawet nie chcę myśleć o cesarce. A na następnej wizycie to już USG trzeciego trymestru.
 
Dzieki. Kurczę tylko u meza nie zlecil KIR :(. Nie wiem czy ryzykowac i robic dodatkowo :/ czytam wlasnie, ze z tym KIR AA nie jest kolorowo...
Zawsze pod gorke ;(
Twój mąż nie musi robić KIR, tylko HLA-C, a to pewnie mieliście zlecone. U mnie też jest KIR AA, większość KIRów mam brakujących, a u męża HLA-C wyszło typu C2, czyli chyba najgorsze połączenie. Do tego miałam podwyższone NK. Dostałam Accofil i transfer był udany. Trzymam kciuki, że u Ciebie też zaskoczy po Accofilu. :)
 
reklama
Hej dziewczyny, czy któraś z was zmagała lub zmaga się z chorobą Gravesa Basedowa? U mnie po ponad roku leczenia niedoczynności - ostatnie wyniki prawidłowe były w listopadzie tsh 1.2-pojawila się w marcu nadczynność tsh 0.008. Ft4 21.5. TRAB 5.28. Miałam dziś zaczynać stymulacje ale jak lekarz zobaczył wyniki to odwolal😪.
Biorę obecnie thyrozol 5mg dwa razy dziennie.
Był ktoś w podobnej sytuacji? Długo potrwa zanim się to unormuje?
Wiem że jesteście ogromną skarbnica wiedzy i na pewno coś doradzicie 😉
A czy lekarz nie wspomniał, że może wpadłaś w nadczynność kliniczną, tj. dawki leków jakie brałaś przy niedoczynności były w pewnym momencie za duże i tak poszło w nadczynność. Przerabiałam na sobie. W moim przypadku w sytuacji gdy TSH było 0,014 TRAb skoczył do góry 2x w porównaniu do poprzedniego badania (aczkolwiek nadal nieznacznie poniżej normy dla wyniku negatywnego). Po około 7 miesiącach spadł do wyniku < 0,8 (norma: < 1,75). Mi endo odstawił w takiej sytuacji całkowicie Eutyrox i wróciłam do niego dopiero po około roku przy regularnym kontrolowaniu hormonów w tym czasie. Po tym czasie TSH było na krzywej rosnącej i za jakiś czas wpadłabym na pik i niedoczynność.
Druga kwestia: czy badałaś tylko TRABy czy też anty-TPO i anty-TG? Czy masz objawy typowe dla Graves, tj. zmęczenie (np.: możesz bez problemu zasnąć w komunikacji miejskiej i nawet nie wiesz, w którym momencie to nastąpiło), masz mega apetyt i jednocześnie waga leci w dół, do tego biegunki?
Pytam dlatego, że na u mnie też kiedyś zdiagnozowano Graves a po jakimś czasie wyszło, że mam hashitoxicosi i mogę wpadać z niedoczynnosci w nadczynność.

A odpowiadając na pytanie główne: u mnie przy kuracji Thyrozolem (dawki już nie pamiętam) wyniki poprawiły się chyba jakoś po 1,5 miesiącu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry