reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dzień dobry :) wszystkim również życzę wesołych świat!
Mam pytanie odnośnie badania bety. Na stronach klinik i tez dokumentach od embriologa jest info ze będę należy badać 14 dni od transferu. A na wszystkich forach widzę ze właściwy wynik bety wychodzi już po 7 dniach od transferu. Gdzie jest prawda :(? Wczoraj zrobiłam betę 9 dpt 3 dniowego zarodka i wyszła 1... kiedy już zdążyłam się pogodzić z tym ze się nie udało i chociaż napije się kieliszek wina na święta, lekarz zadzwonił i kazał przyjmować wszystkie leki jesZcxe przynajmniej do poniedziałku 28.12. Bo wynik 1 jest pozytywny. Nie wiem czy daje mi złudna nadzieje, jeśli tak to po co ;(...
W niektórych klinikach masz weryfikacje 6dpt po transferze blastocysty , czyli 5 dniowego zarodka( nie jak Ty 3 dniowego) . Wtedy już beta powinna być, ale czasem są późne implantację i pojawia się 7dpt blastocysty. Czyli u Ciebie w przypadku 3 dniowego zarodka 8dpt jak jest beta to rokowania są super jak nie ma to jest nadzieja, zd się pojawi 9dpt. Generalnie ciąża to nie matematyka i no ale rokowania nawet dla ciąży z późnej implantacji są gorsze. Chociaż są takie ciąże które się kończą pomyślnie:-) zatem musisz czekać. A i jeszcze jedno jeżeli jest to kriotransfer to tam beta może pojawić się później niż 8dpt i to jeszcze nie rokuje, aż tak źle.
 
W niektórych klinikach masz weryfikacje 6dpt po transferze blastocysty , czyli 5 dniowego zarodka( nie jak Ty 3 dniowego) . Wtedy już beta powinna być, ale czasem są późne implantację i pojawia się 7dpt blastocysty. Czyli u Ciebie w przypadku 3 dniowego zarodka 8dpt jak jest beta to rokowania są super jak nie ma to jest nadzieja, zd się pojawi 9dpt. Generalnie ciąża to nie matematyka i no ale rokowania nawet dla ciąży z późnej implantacji są gorsze. Chociaż są takie ciąże które się kończą pomyślnie:-) zatem musisz czekać. A i jeszcze jedno jeżeli jest to kriotransfer to tam beta może pojawić się później niż 8dpt i to jeszcze nie rokuje, aż tak źle.

Bardzo dziękuje za odpowiedz :)
Właśnie to był mój pierwszy ET, poprzednie dwa były krio. I pierwszy 3 dniowego zarodka. Po drodze jeszcze dopadła mnie hiperstymulacja i tez usłyszałam ze to dobrze rokuje.
Ja pracuje w finansach i już mam zboczenie żeby mieścić się w widełkach i statystykach :p.
 
Miałaś pecha. Siostra po CC miała ropień. Ja po naturalnym też jakieś szwy. Po CC raczej było normalnie. Natomiast teraz miewam silne bóle brzucha.


Dziwne bo ja przed CC normalnie brałam zastrzyk z heparyny. Zawsze dawałam o 22 a cięcie było następnego dnia o 8 rano.
Bardzo dziwne.
U nas nie otwierają przed upływem 24 h . Ryzyko krwotoku jest bardzo duże.
 
Kochana bo twoj synek to wielki leniuszek ❤️👶👶 będzie dobrze ✊✊✊ 28 już serduszko? ✊✊✊✊ Mnie dziś jakieś wątpliwości dopadły że się nie udało. .. Dola załapałam i zamiast zająć się świątecznymi porządkami i gotowaniem oraz pieczeniem leżę i myślę... Jeśli teraz się nie uda to będę musiała zaczynać wszystko od nowa 😔 Nie wiem czy mam na to siłę... Eh.... Mam ochotę zrobić jutro sikanca.... To będzie 8 dpt ale jednak się boję... Bo co będzie jak będzie zupełnie biało 😔😔😔😔😔 eh.... Ciężkie jest to wszystko 😔😔
Nie rób sikanca bo pijesz herbatkę kawkę przy stole i zupki itp. Mocz się rozwodni jedna kreska wyjdzie i płacz będzie a może beta będzie. No chyba, żeby coś robic z nudów:-) i tylko z porannego moczu. No i testy wiesz jakby co od 10IU/l nie 25. Ja bym wolała pójść na betę bo nawet jak test Ci wyjdzie to nie wiesz ile wyłapał czy hcg jest 5 czy 50:p Co do zaczynania od nowa to ja mam wprawę :-) po urodzeniu syna musieliśmy od nowa zaczynać procedurę. Mieliśmy 5 zarodków gdyby nie to ze brałam po 2 to miałabym 5 transferów. No i nie wyszło... już się poddałam ( ale ja mam dziecko to łatwiej jest złożyć broń) bo w badaniach nic tylko imunologia została. Wystartowaliśmy z druga procedurą tez podano dwa zarodki i jest ciąża pytanie co dalej będzie...No, ale to byłby mój 7 transfer po drugie dziecko. A z synem bajka - trzeci transfer urodzenie, drugi ciąża biochemiczna a tutaj tyle zarodków i nic....
 
Dziewczynki zycze duzo zdrowka - bo to jest najwazniejsze a w naszym przypadku bez tego nic nie zdzialamy ;) Zycze tez chociaz troszeeczke szczescia bo my staraczki bardzo go potrzebujemy i czasami wystarczy jego odrobina, zeby nasze losy sie potoczyly innaczej niz zwykle ;) Zycze rowniez duzo wytrwalosci i sily - my kobiety mamy jej w sobie bardzo duzo. Swieta w naszym przypadku to nie raz czas zadumy i ciezki okres do przejscia - sama kiedys przeszlam Wigilie na dwa dni po tym jak sie transfer nie udal. Nie poddalam sie a starania o dziecko bylo dla mnie calym zyciem, nie bylo wazniejszego tematu. Dzisiaj jestem szczesliwa, ciagle wzruszona, podekscytowana, pełna zycia, ciekawa ale i tez pelna leku. Wy tez bedziecie - wiem to !!!!! ;) Trzymam caly czas za wszystkie z Was kciuki. Zycze Wam jeszcze zyczliwych osob wokol siebie - bo to ogromna sprawa, bardzo tego potrzebujemy i zycie pokazuje ze kiedy jestesmy w gorszych momentach takie osoby zapamietamy na zawsze ;) Ja mam nawet kilka takich osob ;) Poza tymi ktorym moge spojrzec w oczy jestescie tez Wy ;) @motylek24 jestes cudowna i jesli jescze ci tego nie pisalam hehehehehehe a chyba juz pisalam kilkakrotnie DZIEKUJE!!!!!! Jestes cudowna, przy tobie zawsze czulam sie bezpiecznie ;) @fredka84 AJ LOW JUUUUUU, przeciez wiesz ;) Czekam cierpliwie ;) @Kasiekt moj cudaku jesesmy w kontkacie ;) @Caro♤♤♤♤ kolej na ciebie i dziekuje za zyczenia, @Ananasowa93 daj znac jak rodzina zareagowala na ta cudowna wiadomosc, @Aduś16 jak ten czas leci, nic dwa razy sie nie zdarza - trzymam kciuki ;) @nieagatka dobrze ze jestes ;) @Breath_less myslami z Toba ;) @Linaaa tobie rowniez pieknych Świąt ;) Dziewczyny wszystkim, i kazdej Wam z osobna zycze zeby 2021 był takim jakiego oczekujecie !!!!! ;)
 
1608803030319.jpeg
 
Nie rób sikanca bo pijesz herbatkę kawkę przy stole i zupki itp. Mocz się rozwodni jedna kreska wyjdzie i płacz będzie a może beta będzie. No chyba, żeby coś robic z nudów:-) i tylko z porannego moczu. No i testy wiesz jakby co od 10IU/l nie 25. Ja bym wolała pójść na betę bo nawet jak test Ci wyjdzie to nie wiesz ile wyłapał czy hcg jest 5 czy 50:p Co do zaczynania od nowa to ja mam wprawę :-) po urodzeniu syna musieliśmy od nowa zaczynać procedurę. Mieliśmy 5 zarodków gdyby nie to ze brałam po 2 to miałabym 5 transferów. No i nie wyszło... już się poddałam ( ale ja mam dziecko to łatwiej jest złożyć broń) bo w badaniach nic tylko imunologia została. Wystartowaliśmy z druga procedurą tez podano dwa zarodki i jest ciąża pytanie co dalej będzie...No, ale to byłby mój 7 transfer po drugie dziecko. A z synem bajka - trzeci transfer urodzenie, drugi ciąża biochemiczna a tutaj tyle zarodków i nic....
Kate o której usg masz ? Powodzwnia !!!!
Moja ciaza donoszona to też 3ci ET, 2 gi tez byla biochemiczna a teraz właśnie 7my... ;)
 
reklama
Do góry