reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Przepraszam że tak obcesowo napiszę ale żarty sobie robią z klientów . Propozycja trzech mrożonych komórek za 16 tys. ....uciekaj z tej kliniki. Statystycznie z tych trzech komórek powinno 50% dotrwać do blastki, zważywszy na mrozone komórki może jest mniej. Minimum powinno być 6 komórek aby te dwie czy trzy blastki były, wtedy rzeczywiście to ma sens. Oczywiście są cuda typu jeden zarodek dwudniowy i ciąża ale jednak to rzadkość. Można kombinować i np. podać najlepszy zarodek trzydniowy a resztę hodować do blastek, no różne opcje. Kuwa ale ta klinika No.vum wykorzystuje finansowo pacjentów. Pytałaś jak to wygląda w innych klinikach?
W innych płacisz różnie : za 6 świeżych 15 tys. w Sal.ve, za 6 świeżych w Bocia.nie 16 tys., za 12 mrożonych w Invim.edzie 21 tys. Invic.ta ma cennik na stronie. Wszędzie jeszcze badania, dodatkowe procedury, mrożenie i przechowywanie zarodkow...
 
reklama
Wiesz, to było moje pierwsze podejście i nie bardzo znałam się na tym co powinno być a co nie. Zaufałam i uwierzyłam a teraz wiem że źle wybrałam.. Robiłam obecnie rozeznanie w innych klinikach i widzę że za te pieniądze mogłam mieć więcej i na pewno już tam nie wrócę. Myślę na Invicta (24tys że wszystkim ale gwarancja 3 zarodkow w 3dobie lub 1 blastki) albo Invimed (12komorek z czego minimum 6 musi się rozmrozić i dają gwarancje 3 zarodkow) lub jeszcze gyncentrum (21tys ale nie wiem czy to ze wszystkim, za to dają 4 zarodki). Tak to wygląda...
Te gwarancje oczywiście są obwarowane dodatkowymi warunkami, m.in. Jakość nasienia musi być zgodna z normami WHO.
 
Dziewczyny pomocy!!!! Otorz dostałam juz krwawienia.... Takie normalne okresowe... Owszem widzę skrzepy ale żadnego większego bólu nie ma... Nie wiem co myśleć... Krwawienie jest normalne, nie żadne mocniejsze czy coś... I teraz jestem w kropce czy wszystko wyjdzie, czy się oczyszczę sama ... Czy to za wcześnie aby ocenic czy iść do szpitala czy czekać... Eh... Porąbane to wszystko 😔😔normalnie nie mam pojęcia co robić... 😔😔😔
Ja miałam jak normalny okres . Tak wiec nie ma reguły ze musi bardziej boleć
 
Dziewczyny jaka u was pogoda? Ja oczywiscie zrobilam rosołek ;) Bylismy dzisiaj sie przejsc na cmentarz - pogoda cudowna - sloneczko i te drzewa złote ;) Pozniej usiadlam sobie z ciachem w kuchni i wyszlam na chwile na taras i sie tak WKR....lam od razu musialam wszystko pozamykac - taras okna !!!!! Sasiad z naprzeciwka oczywiscie chyba grzal wode w centralnym dla zonki i on pali jakimis smieciami no cala ulica zakopcona - tak jest zawsze. Zonka pracuje w gminie wielka dama i taki daje przyklad.ale oczywiscie fotowoltaika na dachu zalozona 😂😂😂 Noooo JPRDL skad tacy ludzie sie biorą - no doslownie szaro sie na dworze przez nich zrobilo.
Ja też zrobiłam rosół dzisiaj... Pierwszy raz, bo nie lubię... Zainspirowałaś mnie... 😉 Ale dzisiaj dobry wyszedł 😋. W Warszawie też pięknie, wyskoczyliśmy na rowerki na 2 godziny, a teraz poleniuchujemy na kanapie 😀
 
Ja też zrobiłam rosół dzisiaj... Pierwszy raz, bo nie lubię... Zainspirowałaś mnie... 😉 Ale dzisiaj dobry wyszedł 😋. W Warszawie też pięknie, wyskoczyliśmy na rowerki na 2 godziny, a teraz poleniuchujemy na kanapie 😀
Pamietaj ze trzeba sie nagradzac od czasu do czasu - wiec moze zrob sobie jakiego drinka dobrego albo nawet mega ciacho ;)
 
Właśnie ja tez jestem nieprzytomna dlatego chyba pójdę na zaległy urlop tylko nie wiem co będę robić w tym czasie, może spróbuje nadgonić czytelnictwo i poszaleje z themomixem przynajmniej mąż będzie miał pożytek 😀
Co ciekawego robisz w termomixie? Ja tez sobie cos z nim dzialam ale najczesciej robie lody ;)
 
reklama
Pamietaj ze trzeba sie nagradzac od czasu do czasu - wiec moze zrob sobie jakiego drinka dobrego albo nawet mega ciacho ;)
Drina to ja właśnie piję [emoji2960][emoji2960][emoji484][emoji483][emoji484][emoji483][emoji1634][emoji1634] i czytam Was [emoji2960][emoji2960][emoji2960] okresie przyszedł więc z relasku to mi tylko [emoji1634] został [emoji2960][emoji2960][emoji2960][emoji2960]
 
Do góry