reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

A gdzie podjęłaś swoje starania? Miałaś od razu 4 komórki?
Przy KD dostajesz zazwyczaj 6 komórek (pakiet), wyjątkiem jest Invicta, oni dają 12, ale mrożonych. Ja polecałabym świeże, chociaż jest ktoś na forum, kto brał mrożone. Komórki słabiej znoszą mrożenie niż zarodki i jest ryzyko, że dużo się nie rozmrozi prawidłowo. Możesz jeszcze dopłacić i zabrać wszytskie komórki dawczyni, jakie się da pobrać w cyklu. My tak zrobiliśmy i dostaliśmy 13 komórek. Zapłodniło się 9, do 5 doby przetrwało 7 zarodków. Ja robiłam tą proceduę w Bocianie w Warszawie.
A Ty z jakiego miasta jesteś?
 
reklama
in vitro z KD jest troszkę droższe niż standardowa procedura. No, ale za leki nie płacisz? Ty do stymulacji nie podchodzisz to moim zdaniem powinno wychodzic w miare podobnie. W sensie tak sobie myśle, ze spodziewałam się ogromnych kosztów za KD no ale ja mogę sobie wystymulowac 15 komórek w jednej procedurze a Ty kupujesz określona ilość. Dajmy na to kupujesz 6 to ja po jednej procedurze mam 15 jak twoje dwie procedury - ale koszty ponoszę za jedną. Jak zwykle wszystko ukryte:-) taka mała dywagacja :p
Edit: nie przechwalam się ze mogę mieć 15 tylko pokazuje różnice w kosztach. I to jak trudno jest zajść w ciąże z 15 komórek a jak trudno mając do dyspozycji tylko 6.
Dla mnie to KD w Polsce to jest wielka sciema,i placenie ogromnej kasy za cos co jest juz zaplacone....ale ten temat juz z Gonia mialysmy😅😅😅
 
Ale wiesz kochanie ze sie boje ze znowu bedzie ta sama historia co zawsze 😞
Nie znam Twojej historii ale jest światełko dla Ciebie i trzymaj się tego światełka łapkami i nóżkami bo ogromny sukces już masz i trzeba wierzyć że najbliższe miesiące będą właśnie te najpiękniejsze, jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne 😘😘😘😘
 
reklama
Do góry