reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A jakie masz jeszcze leki rozpisane od dnia transferu? Cykl naturalny czy sztuczny? Miałaś criotransfer czy świeży transfer?
U mnie na cyklach sztucznych dawka estrofemu rzadko była zwiekszana, a jak już była to dopiero po kontroli poziomu estradiolu ok 2-3dpt jeśli okazaywalo się że poziom jest niski. Kiedy miałaś ostatnio sprawdzany poziom estradiolu? I ile było?
Cykl sztuczny criotransfer, Mam relanium2×1, estrofem 2×1, luteina 3×2 i za 3 dni prolutex. Dopiero 3dpt bede miala sprawdzony poziom estradniolu, progesteron i bete. Estrofem 1mg mialam przepisany w marcu jeszcze przed punkcja, ale musielismy zamrozic zarodki z powodu wirusa. Przed tym cyklem lekarz chcial mi przepisac leki, ale mowilam ze juz mam to powiedzial, zeby brac od 2dc i nie zapytal czy mam 1mg czy 2mg. Teraz tak mysle, ze moze przy transferze swiezych zarodkow bierze sie 1mg a 2mg przy mrozonych czy to nie ma znaczenia? Albo przepisal ta wieksza dawke na pozniej jak zrobie badania krwi. Juz nie wiem.
 
reklama
Cykl sztuczny criotransfer, Mam relanium2×1, estrofem 2×1, luteina 3×2 i za 3 dni prolutex. Dopiero 3dpt bede miala sprawdzony poziom estradniolu, progesteron i bete. Estrofem 1mg mialam przepisany w marcu jeszcze przed punkcja, ale musielismy zamrozic zarodki z powodu wirusa. Przed tym cyklem lekarz chcial mi przepisac leki, ale mowilam ze juz mam to powiedzial, zeby brac od 2dc i nie zapytal czy mam 1mg czy 2mg. Teraz tak mysle, ze moze przy transferze swiezych zarodkow bierze sie 1mg a 2mg przy mrozonych czy to nie ma znaczenia? Albo przepisal ta wieksza dawke na pozniej jak zrobie badania krwi. Juz nie wiem.
Normalnie bierze się tak jak jak przed transferem. No bo jesli endo urosło i miałaś transfer to znaczy ze poziom powinien byc ok i tylko do utrzymania. Ale sprawdziłam, że ten "nasz" estrofem to ten 2mg... Ja zwykle mialam 2x1 lub 3x1,czyli 4lub 6mg na dobę. Wiec jakbym miała się wypowiedzieć to bym Ci powiedziala zebys brala taki sam schemat jak dotad, ale tego 2miligramowego, czyli 2x dziennie 1 tabletka dwumiligramowa. Jak miałaś crio to nic się nie stanie, bo nie masz wysokiego poziomu estradiolu na pewno.
A i tak masz kontrolę hormonów za chwilę.
Invicta, tak?
 
Normalnie bierze się tak jak jak przed transferem. No bo jesli endo urosło i miałaś transfer to znaczy ze poziom powinien byc ok i tylko do utrzymania. Ale sprawdziłam, że ten "nasz" estrofem to ten 2mg... Ja zwykle mialam 2x1 lub 3x1,czyli 4lub 6mg na dobę. Wiec jakbym miała się wypowiedzieć to bym Ci powiedziala zebys brala taki sam schemat jak dotad, ale tego 2miligramowego, czyli 2x dziennie 1 tabletka dwumiligramowa. Jak miałaś crio to nic się nie stanie, bo nie masz wysokiego poziomu estradiolu na pewno.
A i tak masz kontrolę hormonów za chwilę.
Invicta, tak?
Tak invicta. Już spanikowałam bo to mój pierwszy transfer. Dziękuję za pomoc😄
 
Nawet ku zdziwieniu mojego lekarza przy pustym jaju obylo sie bez lyzeczkowania bo po odstawieniu lekow za trzy dni zaczelam ronic ;( Lekarz mowi ze moj organizm idealnie i ksaizkowo reauje AHH NO I CO Z TEGO ;( Ogladamy z bartowa harrego potera na nateflix - przynajmniej nie musze sie zastanawiac co do niej mowic ;) Ona zrobila ciasto kruche z rabarbarem ;) Ale to maja tez jutro mojej mamie zawieszc ;) Bedzie ze mna spala - czujecie ? A moze cos sie miedzy nami teraz zmieni ? Mam takie lekkie zawroty glowy ale to chyba normalne co - zreszta jaz zawsze jakos dziwnie na narkoze reaguje ;) Ile jeszcze tego gowna za przeproszeiem ktorego nieznosze bede musiala przyjac ;(
To ta od książki z dietami ? 😂😂 👏🏼
 
reklama
Do góry