reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
A co do endometriozy- ja mam, ale łagodna przejawiająca się wyłącznie w torbieli ok 2cm na lewym jajniku, która po usunięciu odrasta- to ja Wam powiem, że gdzieś czytałam (chyba tu nawet na forum), że endometrioza lubi się pojawić po laparoskopii... I ja chyba niestety jestem na to przykładem... Wszystko ładnie, zawsze piękne podglądy u ginekologa, pierwsza stymulacja też ok, ładne jajniki no ale jak to przy in vitro- sprawdzimy drożność jajowodów przez laparoskopię. No ok. A tu nagle po laparoskopii na USG po 2tygodniach torbiel ok 2cm, która jest ze mną do dziś... Przy punkcji mi ją kiedyś nakluli, ale odrosła. Laparoskopię miałam chyba w 2015 roku.. także nie wiem, może przypadek, może nie było wcześniej na USG widać, ale kurde.. jakoś jednak dziwny ten zbieg okoliczności. Nic nie było, wszystko pięknie, wręcz książkowo, a po laparoskopii bach torbiel.
Też tak myślę.. mi sie zrobiły ogniska endometriozy po laparotomii.. A po laparoskopii torbiele miesiac w miesiac.. nigdy wcześniej nie miałam i to zawsze z lewej strony, z lewej tez mialam pozamaciczna i zawsze z lewej mi zawsze roslo wiecej i większe pęcherzyki.
Jak bylam na warsztatach obudź w sobie życie w Poznaniu to tam lekarz z Invimedu powiedzial,ze każda, każda ingerencja chirurgiczna wpływa negatywnie na nasz organizm i jakość komórek, bo zawsze się zrobia zrosty w srodku, a to pożywka dla endometriozy.. mówił też o usunięciu jajowodow przy peknietej ciazy..ze oni zawsze usuwają bo on nie będzie i tak sprawny, wręcz może zaszkodzić.
Moja przyjaciółka miala dwie cesarki. Po pierwszej juz miala rzeźnie, po drugiej nawet nie wiedzieli jak zszywac. Takie zrosty. Teraz i jelita z pęcherzem pozrastane.. bol nieziemski, ciągle plamienia.. tak bardzo współczuję nam wszystkim kobietom, tyle musimy przejść pod kątem spraw kobiecych... ;(
 
reklama
Do góry