reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczynki jeśli któraś miałaby chwile i zerknęła na te wyniki byłabym wdzięczna. Wiem ze są wśród was specjalistki 😉może wy powiecie mi coś więcej bo moja dr powiedziała tylko ze jest Ok i nie ma się do czego przyczepić. Ale nie jest immunologiem wiec nie wiem czy bazuje tylko na zakresach czy rzeczywiście ma jakieś pojęcie i doświadczenie. Zaleciła te badania wiec teoretycznie powinna wiedzieć jak interpretować ale same wiecie ze co lekarz to inne kwalifikacje i podejście do pacjenta Zobacz załącznik 1064748Zobacz załącznik 1064748
Ja to się na tym zupełnie nie znam ☹️
 
reklama
Ja mialam mnostwo cyklow z torbielami i teraz pierwszy raz kiedy mi sie tak okres opóźnil. Ale myślę,że może i odstawienie metforminy na to wpłynęło, grzebania przy histwroskopii itd.. bo niejednokrotnie mialam wieksze torbiele i okres byl w granicach moich nieregularnych cykli. Ja tak jak Taszka, ból przy każdym ruchu, do tego co chwilę skurcz, ból, puszczalo i tak w kolko. Zaczynało się ok 16dc i bol trwał zawsze ponad tydzień, jak sie uspokajalo to wiedzialam,ze torbiel sie wchłania. Tym razem bol zaczal sie dopiero ok 38dc.
Dzięki będę czujna i będę musiała jednak udać się na kontrolne badania do gina
 
O ludu to nie ja takie samopoczucie to mam po Dorecie przeciwbólowej 🙈 dlatego też tego nie biorę już na kręgosłup.
Czyli ty brałaś ogólnie leki na nadczynność. No tu u mnie druga strona czyli niedoczynność a teraz nadczynność tylko przez przedawkowanie. Hmmm czyli muszę nastawić się na długi czas schodzenia 🤔😞 a z solgara nic chyba nie miałam miałam z allines kwas foliowy metylowy i Wit b6 i b12 i też wcale nie są jakieś tanie ale na mnie działały bo np homocysteina ładnie szybko spadła. Mysze wrócić do supli właśnie bo np kwas foliowy nie biorę od sierpnia ("obraziła się" delikatnie mówiąc).
Dzięki kochana za podpowiedzi. I trzymam mega kciuki ✊✊✊✊ za dorodna symulacje 😘 a powiedz mi będziesz chciała wszystkie komorki zapladnach? Czy nie zgodzą się w gyn.centrum?

Wszystkie. Znając moje szczęście będzie dobrze jak choć jedna ciąża z tego będzie.
Gwarantują 3,ale już wiem, że za nadprogramowe nic nie dopłacasz.
A jak stanie się cud🙇‍♀️🙇‍♀️🙇‍♀️🙇‍♀️i zdrowie pozwoli to na 40stke wrócę po rodzeństwo 😁😁😁
 
Kurcze no ja jestem teraz 18dc i czasem czuje ból jajnika przy sikaniu. Gdzie po owulce jest już z 3-4 dni. A jak Ci się torbiel robi to masz później problem by dostać miesiączkę? Czy to zależy? Nigdy nie miałam torbiel jak już to jakieś małe polipy które same się wchlanialy więc okres zawsze dostawałam.
Z reguły pękały same, tyle że samo powstawanie i pękanie jest mega bolesne. Okres przychodził normalnie, ewentualnie 1 2 dni opóźnienia ale ja w sumie nie miałam powtarzalnych dni cyklu. Gdzieś 32 35dni średnio, więc w sumie nawet nie wiem, chyba nie było reguły. Teraz po porodzie cykle regularne, max 30d i brak opóźnień w okresie przy torbielach.
 
Jejku i jak ty ta ciaze utrzymalas do konca? Chyba zero wstawania i tylko lezenie ? Przeciez to idzie oszalec a przy okazji odlezyn dostac ;) JA przez wda dni detraz sie lenilam i niby fajnie ale dzisiaj juz poszlam pobiegac i dopiero czuje ze zyje :) Podziwiam kobiety ktore musza tyle zniesc zeby utrzymac ciaze ale czego sie nie zrobi dla takiego szkraba, zeby bylo zdrowe. Daltego tak ciezko mi zrozmiec kobiety palace w ciazy. Moja sasiadka przepalila cala ciaze i to jakas paczke fajek na dwa dni. Dziecko sie urodzilo zdrowiutke.
Ja leżałam plackiem pierwsze 2 mce, potem już było ok. Nawet ćwiczyłam do samego porodu później.
 
Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania ;( sama je często zadaję.. moja przyjaciolka mając jedna córkę rozwiodłą się, po 2 miesiącach od rozwodu zaszła w ciaze ze świeżo poznanym facetem i tez płakała, powtarzała,ze nie chce tego dziecka, ze nie zna dobrze faceta i nie wie czy to to.. tak bardzo mnie to bolało..Niby rozumiałam jej przerazenie, ale są dorośli...I ona mi wtedy powtarzała " ja nie chce i jest, Ty chcesz i nie ma".. jej ale się powstrzymywalam, żeby jej nie wygadać. Dziś młoda ma 2.5 roku. Przyjaciolka poprosiła mnie O bycie mama chrzestna. Jak by mnie ktos w mordę walnął.. No ale nie mogłam odmówić. A przyjaciółka chyba zapomniała, o tym co mowila i pisala gdy zaszła w ciążę..
Jest tak jak piszesz. Nie zrozumie nas ten, kto nie ma problemu. I niestety, my pewne sytuacje i teksty odbieramy bardzo bardzo emocjonalnie. Czasami może az nad. Ale tak już jest..
Jest takie powiedzenie „syty głodnego nie zrozumie” i to można odnieść do naszych sytuacji w walce o dziecko.
 
Opowiedz proszę coś więcej o tej niepłodności immunologicznej ? W tym temacie nie jestem jeszcze obeznana wiem tylko ze nk powinno być na poziome 10 około. Jak ciebie zdiagnozowano i jak udało ci się z tym uporać ? Będę wdzieczana za każda wskazówkę 😉

Mi diagnoza 'niepłodność idiopatyczna' nie dawała spokoju i po pierwszym nieudanym transferze wybraliśmy się do immunologa, doc. Pasnika w Łodzi. Tam zlecił nam badania test imk (to co wrzucalas), CBA, ana, plus pakiet na trombofilie. To była podstawowa diagnostyka ale już tutaj wyszły problemy. U mnie stosunek CD4/CD8 był ponad 5,wiec dużo za dużo. U ciebie widzę, że to jest 1.6 więc powinno być ok. Tylko te nk masz zdecydowanie za wysoko.
Dostałam na to leki, które bralam przez 14 dni w cyklu przed crio, a w cyklu z crio bralam steryd plus heparyne. Udało się, mam córeczkę.

Natomiast jestem świadoma, żeby jakby nie wyszło to docent zlecilby rozszerzona diagnostykę jak kir, allo mlr itp. Badania są zalecane na podstawie wywiadu medycznego.

Wagą to nawet przegoniła, jest strasznym głodomorem. Po porodzie miała asymetrię, obniżone napięcie i kręcz szyji, on jeszcze trochę został. Tyle, że ruchowo i poznawczo mam wrażenie że jest w tyle(jak czworakuje to na szerokich kolanach i dalej nie umie się turlać, operuje głównie w płaszczyźnie przód tył-chodzimy na rehabilitację) i ma niektóre specyficzne zachowania, poza tym ok.

A ile ma? Moja ma 8.5 miesiąca i nie raczkuje jeszcze ale się turla. Tylko my też od 6 miesiąca na rehabilitacji z powodu zbyt słabych mięśni brzuszka i asymetrii.
 
Mi diagnoza 'niepłodność idiopatyczna' nie dawała spokoju i po pierwszym nieudanym transferze wybraliśmy się do immunologa, doc. Pasnika w Łodzi. Tam zlecił nam badania test imk (to co wrzucalas), CBA, ana, plus pakiet na trombofilie. To była podstawowa diagnostyka ale już tutaj wyszły problemy. U mnie stosunek CD4/CD8 był ponad 5,wiec dużo za dużo. U ciebie widzę, że to jest 1.6 więc powinno być ok. Tylko te nk masz zdecydowanie za wysoko.
Dostałam na to leki, które bralam przez 14 dni w cyklu przed crio, a w cyklu z crio bralam steryd plus heparyne. Udało się, mam córeczkę.

Natomiast jestem świadoma, żeby jakby nie wyszło to docent zlecilby rozszerzona diagnostykę jak kir, allo mlr itp. Badania są zalecane na podstawie wywiadu medycznego.



A ile ma? Moja ma 8.5 miesiąca i nie raczkuje jeszcze ale się turla. Tylko my też od 6 miesiąca na rehabilitacji z powodu zbyt słabych mięśni brzuszka i asymetrii.
To już na oo tych badaniach można było stwierdzić że coś u ciebie nie gra? To nie musiałaś robić tych Kirów?
 
reklama
Do góry