reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

A kiedy najwcześniej należy badać szyjkę? Tzn w którym TC? Musze dopytać lekarza na wizycie.
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale mój gin prowadzący ciąże to mi badał szyjkę na każdej wizycie. Nie pamiętam czy od początku ciąży, pewnie nie, ale od połowy to już na pewno. Pod koniec już bardzo delikatnie, żeby nie wywołać przedwczesnego porodu, ale zawsze sprawdzał. To słabe, że nawet o coś takiego trzeba się samemu troszczyć i są lekarze, którzy o takich podstawach nie pamiętają...
 
reklama
Witajcie,
@sandra777.12 dziękuję za pamięć, @Dakita30 no mi się nie udało wyszła biochemia niestety i nasza droga ivf na dzień dzisiejszy się skończyła.

@Dzoannna słońce moje ciągle o Tobie myślę i wiem że uda Wam się szybciej niż nam [emoji8]
I doskonale cię rozumie, toje oczekiwania i rozczarowania. U mnie owulacja w każdym miesiącu mega, służy leja się na potęgę, ból owulacyjmy występuje więc czuć że wsyztsko ok tylko ta cholera @ przychodzi co miesiąc [emoji20] najgorsze jak wiem że w okresie plodnym szalelismy na Maxa a tu dup...a. Noni czas leci.
Cieszę się bo teraz miałam całe 2 tyg urlopu i na prawdę odpoczelam od pracy i ludzi bo już miałam dosyć ale niestety ww wtorek wracam do pracy [emoji20] ajjj a tak mi dobrze w domu [emoji6]

A tak poza to dziewczyny mam pytania bo tak byjqm się nadal z tarczyca... Przypomnę... Przed ivf miałam niedoczynność, wyniki skakaly przy stymulacji i przed transferem 1. Później miałam dawki zwiększanie i po 2 transferze nie kontrolował tsh a leki brałam tak samo tzn te same dawki i okazało się że weszłam w nadczynność prawdopodobnie przedawkowanie leku i wynik był 0,083 chyba później dawki zmniejszali i pomino mniejsze dawki wynik dalej leciał na 0,02... Więc nadal mam dawkę zmniejszona do 25 euthyroxu codziennie bo nawet Ft3 i ft4 poszło do góry ponad normę.
Podpowiedzcie czy mialyscie taka sytuacje i co lekarze wam mówili na to? Jak długo wracalyscie do pozytywnych wartości?
Kolejne... To do dziewczyn z prolaktyna...
Mialam podwyższona prolaktyne ponad 30 i lekarz kazał brać codziennie bromergonke 1/2 tab ale stwierdziłam po rozmowie z wami że może lepiej będzie brać tylko 1x w tyg 1/2tab by ona za bardzo też nie spadła.... Nie robiłam Jeszce badań kontrolnych więc nie wiem jaki będzie wynik... Jak u was wyglądała sytuacja właśnie z prolaktyna? Co w takich sytuacjach lekarze mówili odnośnie leczenia? U mnie jest to problem czynnościowa i lekarz twierdzi że to nie jest mega problem.

Dalej....
Po całym ivf widzę że moja @ zmieniła się i trwa 2/3 dni krwawienie częściej 2 i później leciutko plamienia przy których wystarczy tylko wkładka i to jest na prawdę czysta. Później mam 2/3 dni przerwy i przez 2 dni znowu sie leje ale taka stara krew.... Owulacja są bolesne że nawet czasem boli przy sikqniu.... No i pytanie....
- czy mogą tworzyć się torbiel, polipy?
- podobnie miałam przed ivf więc mam metalik w glowie
- czy jeśli tworzą się torbiel to @ przychodzi normalnie czy wtedy ona nie przychodzi? /u mnie przychodzi o a ostatnio nawet wcześniej bo ok 26dc
-dziewczyny jak mialyscie cykle bezowulacujne jak to u was wyglądało?

Moje drogie serdecznie gratuluję serduszek pod sercem [emoji3590][emoji3590][emoji3590] codziennie myślę o was nawet jak nie czytam. Nadrobilqm was przez święta i urlop od 20 grudnia [emoji85]
Nie ma dnia bym nie myślała o tym co się wydarzyło. Trzymam za wszystkie kciuki by się udało utulic największy skarb [emoji3590][emoji3590][emoji8][emoji8]
No z tarczycą nie pomogę. Ja tsh nie produkuję w ogóle a przy novothyral 75 hormony obwodowe w dolnych zakresach normy.

U mnie ból po owulacji, również przy sikaniu i jakiejkolwiek zmianie pozycji zawsze zwiastował torbiel.
 
No kurcze dziewczyny to moja pierwsza stymulacja i się marwie brakiem odczuć po zastrzykach , to normalne ?
Normalne :) ja po zastrzykach też nic nie czułam, przez cały czas brania zastrzyków czułam się świetnie, nic mnie nie bolało, jajników tez nie czułam. Tylko pod koniec miałam większy brzuszek, tak ze w spodnie się ledwo dopinałam :) Spokojnie, jeszcze dużo innych nerwów przed Tobą, tym się raczej nie przejmuj :)
 
Emek spoko. Tyłka ta opcje dopuszcza. Bo Az już kompletnie nie, co z mojej perspektywy jest durne. No ale, wiesz testosteron, męska dumą. Z kd będzie wiedział, że to JEGO geny. A mi tam wsio ryba. Oby się udało. Chcę być gruba 🤰🤰🤰😁😁😁
Chłopy to jednak proste "elementy":)
Moj na kd tez sie zgadza, az odpada, a na temat nasienia dawcy nie odpowiada na pytania..eh testosteron..
 
Cześć dziewczyny, czuje się dziś mega okropnie. Taka wypompowana z życia i energii. Czuje się jak przed okresem, tylko bym spała a tu zaraz do pracy trzeba. Nie wiem czy to wynik leków czy czegoś innego. Nie widzę się w tym tygodniu w pracy

Wam życzę miłego wolnego dnia [emoji5]
Trzymaj się kochana i oby szybko Ci dziś dzień minął [emoji8]
 
Eh, to mnie od 22 tc do 34 tc straszyli hipotrofia, u ciebie usg w normie i jednak wyszła hipotrofia. A już córeczka dogonila rówieśników?



Justys, ja nie pomoge, bo z tarczyca u mnie zawsze w drugą stronę idzie, prolaktyna w normie.
Cieszę się, że do nas zagladasz i miło jest czytać wiadomości od ciebie [emoji8]

Ściskam i jak zawsze [emoji110][emoji110][emoji110] za naturalsa!
Wagą to nawet przegoniła, jest strasznym głodomorem. Po porodzie miała asymetrię, obniżone napięcie i kręcz szyji, on jeszcze trochę został. Tyle, że ruchowo i poznawczo mam wrażenie że jest w tyle(jak czworakuje to na szerokich kolanach i dalej nie umie się turlać, operuje głównie w płaszczyźnie przód tył-chodzimy na rehabilitację) i ma niektóre specyficzne zachowania, poza tym ok.
 
reklama
Do góry