reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cena ostatecznie zależy od tego jak się stymulujesz... czy będziesz miała dawkę np 300 gonalu f/menopuru dziennie czy 150... Jak ktoś idzie na minimalnych dawkach to i cena mniej powala...
U Ciebie jeśli dobrze pamiętam AMH nie jest zbyt wysokie to i dawki większe pewnie byłyby potrzebne...
No i ceny w aptekach też różne np gonal f 450j w jednej aptece płaciłam 430 a w innej 570.
Tak, przy ostatniej stymulacji miałam długo podawany lek do stymulacji dlatego skończyłam na takiej kwocie ale przynajmniej efekty były wreszcie zdecydowanie lepsze... teraz to już się boję AMH sprawdzić...
 
reklama
Czy te leki do stymulacji są dostępne od ręki w aptekach? Ewentualnie jak długo się na nie czeka?
W aptekach przy klinikach zwykle są dostępne od ręki w innych roznie ale raczej mało dostepne.
Trzeba szukać aptek w których są, można sprawdzić na stronie 'gdzie po lek'.
I warto porównywać ceny bo czasem są bardzo duże różnice.
 
Dla mnie lekarz ginekolog, ktory nie wie jk zareagowac na krwawienie powinien wrocic do szkoly. Nie mowimy o powaznych komplilacjach tylko o czyms co wystepuje mega czesto, a ona musi sie poradzic. Zenujace.
2 tyg temu poszlam do internisty z zapaleniem sojowek. Bylam juz w ciazy. Wyciagnal telefon i zaczal przekopywac googla, zeby sprawdzic czy cos mi moze dac. Stwierdzil, ze nic. Powiedzialam, ze moglam to sobie sama w domu sprawdzic i wyszlam.
Z tym krwawieniem w ciąży to sie zgodzę, powinna wiedzieć, widocznie na hasło in vitro lekarze glupieją, chociaż w tym przypadku to trochę niepoważne podejście lekarza. Konował jakiś widocznie.
Co do zapalenia spojówek to żal komentować, żeby lekarz w Internecie sprawdzał sposoby leczenia! Nie wiem czy bym skargi nie napisała ;)
 
Raczej beta będzie zbędna. Przez ostanie 12 lat nie zrobiłam jej ani razu. Okres jest zawsze szybszy. I choć owulacje miałam przesuniętą 2 dni lekami, , to właśnie zaczyna mi się okres, równo 28 dni od ostatniego mimo brania luteiny. Do tego od wczoraj mam taki ból głowy, że niemal wyje do księżyca. Pękło mi dziś serce...
Doskonale wiem , co czujesz .. bardzo mocno przytulam ... ja wierze w rok 2020... to będzie dla nas najpięknieszy rok ❤️❤️❤️❤️Zobaczysz !!! Ja w to wierze !!!!
 
Lekarz proponowal od razu podchodzic do trzeciego transferu, ale powiedzialam,ze chce sie dobadac bo zostaly nam tylko dwa zarodki. Zaproponowal histeriskopie i streching przed nastepnym. Dziewczyny mi tutaj doradzily,by zrobic ta histeroskopie i probowac ja umowic na NFZ, w klinice sama histeroskopia 1.5tys. Posluchalam, poszlam do mojej ukochanej dr miejscowej, ktora bardzo nas wspiera i nam pomaga w potrzebie. Wczoraj mialam koncowke @ po odstawieniu wszystkich lekow a jutro o 7 stawiam się na IP i jutro bede miala histeroskopie. Zaproponowala mi rowniez laparoskopie, ale na nia sie nie zdecydowałam. Doszlysmy do wniosku,ze skoro 1.5 roku temu byla to jak nie ma wskazan nie ma co robic kolejnej ingerencji chirurgicznej. Skontaktowalam sie wczoraj z lekarzem z kliniki i jak najbardziej uzna opis z tej histeroskopii, wiec trzymaj prosze kciuki abym tam jutro wytrwała ;) a na kolejna wizyte w klinice wybieramy sie w 1-2dc nastepnego, nie wiem kiedy wypadnie bo ja mam nieregularne @. Czasem 30 czasam ponad 40 dni..
Dobrze , ze macie plan !!! Trzymam kciuki ☺️☺️☺️😊😊😊
 
Tak, przy ostatniej stymulacji miałam długo podawany lek do stymulacji dlatego skończyłam na takiej kwocie ale przynajmniej efekty były wreszcie zdecydowanie lepsze... teraz to już się boję AMH sprawdzić...
A kiedy badalas AMH przed tymi 3 stymulacjami czy po?
A leki jeśli nie masz ubezpieczenia w Polsce to normalnie płacisz 100% w aptekach, nie ma refundacji.
 
A kiedy badalas AMH przed tymi 3 stymulacjami czy po?
A leki jeśli nie masz ubezpieczenia w Polsce to normalnie płacisz 100% w aptekach, nie ma refundacji.
Badalam tylko raz przed stymulacjami.. Później się nikt mi go już badań nie kazał.. Jednak przy AMH 1.4 jakie mi wtedy wyszlo raczej nie mialabym 23 komorek pobranych wiec srednio wierze w tamtem wynik... Pozatym wtedy też czytałam że później zmienili sposób oznaczania tego hormonu bo był zanizany..Zbadam tylko jeśli wogole zdecyduje się jeszcze na stymulacje. Oby nie..
 
Z tym krwawieniem w ciąży to sie zgodzę, powinna wiedzieć, widocznie na hasło in vitro lekarze glupieją, chociaż w tym przypadku to trochę niepoważne podejście lekarza. Konował jakiś widocznie.
Co do zapalenia spojówek to żal komentować, żeby lekarz w Internecie sprawdzał sposoby leczenia! Nie wiem czy bym skargi nie napisała ;)
Wierz mi, ze to rozwazalam, ale wiedzialam, ze max 2tyg pozniej wroce tam po l4 wiec sobie darowalam.
 
Czsc laski!
Nie jestem tu nowa, odchodziłam już od zmysłów dwa lata temu po IVF nieudanym na tym forum :) Teraz jestem 9dpt po 2 IVF i obiecałam sobie że będę spokojniejsza, nie będę nic czytać w necie i się nakręcać, szukać objawów itd.. I wiecie co. Nie da sie. Jakim cudem ma się nam udać niemyślenie, skoro ciało co chwile nam daje znaki że cos się w nas dzieje... Jak nie cycki, to bóle w podbrzuszu, jak nie mdłości to wahania nastroju. Ja dosc ciężko przeszlam punkcje. Zbieralam sie z niej 5 dni tak mnie wszystko bolało. Wiem ze zadne objawy nie świadczą o ciąży tylko są wynikiem brania luteiny itd oraz pokłosiem punkcji i stymulacji ale dzisiaj powinnam dostać @ i totalnie tak mnie boli bebzol z krzyżem że zaraz oszaleje [emoji21] Podane mialam 2 2dniowe zarodki dobrze rokujące, specjalnie nie pytalam dokladnie jakiej klasy zeby za dużo nie wiedzieć. Nawet nie zadzwonilam zeby dowiedziec sie czy cos sie udalo zamrozic w 5 dobie [emoji23] 2 lata temu niestety skonczylo sie bez meozaków wiec ten bunt przed wiedzą to chyba ze strachu [emoji23] Jedyne co zrobiłam to PRG w 7dpt i wyszedł 30 wiec chyba spoko jeśli coś miałoby z tego wyjść.

Trzymam za Was mocno kciuki. Gratuluję ciężarówom [emoji173] łączę się w tym bólu po stratach i porażkach i mam nadzieję że Nam się wszystkim w końcu uda. Nikt kto nie przechodzi tej drogi nie jest w stanie zrozumieć jak wiele kosztuje (doslownie i w przenośni) to nas, naszych partnerów i nasze związki. Poleciałam trochę patosem ale nic nie poradzę. Taki flow [emoji41]
Pozdro dziewczyny [emoji109]

Robić tego sikańca czy sobie odpuścić? W 12dpt?
Zamiast sikanca lepiej zrobić bete a sikańce różnie pokazują po co się stresować ja dzis mam 4dt jak narazie sie trzymam hee nie kusi mnie
Żadnych objawów nie mam oprócz bolacego krzyżu ale to pewnie z leniuchowania w łóżeczku
 
reklama
A kiedy badalas AMH przed tymi 3 stymulacjami czy po?
A leki jeśli nie masz ubezpieczenia w Polsce to normalnie płacisz 100% w aptekach, nie ma refundacji.
A jak u Was? Pewnie jeszcze ciężko ochłonąć... Mimo to mam nadzieję że już masz jakiś dalszy plan w głowie.. Ja niestety coraz częściej mam poważne myśli aby się wycofać.. Boję się jak te leki immuno na mnie wpłyną, pozatym moja kilka przewalila po całości więc u nich już nigdy stymulacja nie zrobię..
 
Do góry