reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej dziewczyny mam pytanie do Was , czy chodzicie w tym wszytskie na siłownie , bieganie jakis fitness ? Bo ja sie przez te całe procedury przestałam chodzić na siłownie , źle sie z tym czuje , chętnie bym wrocila tylko znów jestem przed transferem i niewiem co robić , leki tez powodują ze mam strasznego lenia , i samopoczucie kiepskie czy Wy tez macie takie odczucia ?
Mam dokladnie tak samo. Juz bardzo dluuugo nie robie nic procz spacerow i jeszcze jak bylo cieplo roweru. Na basen nie ide, bo nie chcialabym zlapac jakiejs infekcji ( co prawda nigdy mi sie nie zdarzylo, ale przy tych lekach sie boje po prostu). Wyczytalam,ze przy IO nie sa wskazane zadne intensywne treningi gdyz wtedy wystrzal jest wiekszy, dlatego mialy byc czeste spacery.. zostaly, ale rzadkie..
 
reklama
Dziewczyny gdzie poza APC zrobię badanie IMK i test ANA? I które ana powinnam zrobić bo dr nie napisał:).
Jeszcze Prokocim :)
Dziewczyny pewno nikt mnie tu nie kojarzy - i dobrze. To znaczy ze wszystkie przeszły do ciężarówek :) mam pytanie odnośnie leków po transferze. Chcemy w listopadzie podchodzic po rodzeństwo i jakos nie chce teraz lutinusa. Czy ultrogesan dalej ma dobre opinie, jak z dostępnością w aptekach bo wiem że to w Czechach jest dostępne ale kiedyd można bylo zamawiać przez internet. Dla mnie nie ma problemu podjechac do Czech bo mieszkam blisko tylko czy on jest w każdej aptece czy trzeba zamówić
Teraz "moda" na Crinone i Prolutex. Crinone drogi ale w czechach mozna taniej kupic.
A to nie jest tak, że biorąc heparynę "niepotrzebnie" może wystąpić jakieś krwawienie, czy coś?
Jesli krew jest za rzadka to owszem. Moze byc sklonnosc do tego ze jakies naczynko bedzie krwawic czy cos.
Ja biorę neoparin i z refundacją place 3,2 zł za 10 sztuk.
Nie kazdy lekarz wypisze refundacje na heparyne jesli nie widzi ku temu podstaw. Nie dla wszystkich pai1 czy mthfr jest podstawa do refundacji.
Aha, czyli to zależy od tego co przepisze Ci lekarz...
No to jest jakieś wyjście z sytuacji. Czyli luzik.
Tak z ciekawości, jaki jest u Was koszt histeroskopii? W końcu znam wszystkie szczegóły, będę mieć ją w czwartek 31.10 i uda się zrobić na nfz, ale cena cennikowa Invicty powala (2800zl za sam zabieg, bez wliczonego znieczulenia, badań i konsultacji anestezjologicznej). Jestem ciekawa jakie są koszty w innych klinikach.
W Gyncenteum chyba kolo 1200zl-1500 ze wszystkim.
Mam jeszcze do ciebie pytanie jako do lekarza. Jak podaje sobie zastrzyk podskornie to mogę tam też wstrzyknac trochę powietrza? Czasem zdaza się że nie świadomie przebije jakąś żyłkę i boję się że coś się stanie
Jesli chodzi o podskórne zastrzyki nie ma co sie panicznie obawiac babelkow powietrza. Powiem więcej. W neoparinie dawce 0.4 specjalnie w strzykawkoampulce producent zostawia powietrze i w instrukcji jest wyraznie napisane aby go nie usuwac. Taki babel powietrza "dopycha" wychodzacy lek powodujac ze cala dawka zostaje podana.
Takze jak czasem zostanie jakis mirkobabelek przy zastrzyku podskórnym - nic sie nie stanie..
 
Jeszcze Prokocim :)Teraz "moda" na Crinone i Prolutex. Crinone drogi ale w czechach mozna taniej kupic.Jesli krew jest za rzadka to owszem. Moze byc sklonnosc do tego ze jakies naczynko bedzie krwawic czy cos.Nie kazdy lekarz wypisze refundacje na heparyne jesli nie widzi ku temu podstaw. Nie dla wszystkich pai1 czy mthfr jest podstawa do refundacji.W Gyncenteum chyba kolo 1200zl-1500 ze wszystkim.Jesli chodzi o podskórne zastrzyki nie ma co sie panicznie obawiac babelkow powietrza. Powiem więcej. W neoparinie dawce 0.4 specjalnie w strzykawkoampulce producent zostawia powietrze i w instrukcji jest wyraznie napisane aby go nie usuwac. Taki babel powietrza "dopycha" wychodzacy lek powodujac ze cala dawka zostaje podana.
Takze jak czasem zostanie jakis mirkobabelek przy zastrzyku podskórnym - nic sie nie stanie..
Kurcia może i nie wypisuja z refundacja, ale Pasnik mówil, ze majac pai1 w ciąży lekarz powinien wypisac heparyne z refundacja.

A co na to twoj gin?
Pojecia jeszcze nie mam. Choc prowadzaca mnie ginekolog byla jak najbardziej za wizyta w Łodzi. Wybieram sie do niej dopiero gdzies w listopadzie.
 
reklama
Do góry