reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny zadzwonilam dzis do kliniki i powiedzialam o tym silnym bolu jajnika tylko lewego i rozowym crinone do poludnia. Kazali przyjechac dzis 19dpt. Lekarz zrobil usg i widac juz pecherzyk ciazowy prawidlowy zagniezdzony w macicy. Za poltora tygodnia mamy nastepne usg i lekarz powiedzial ze powinno juz widac plod. Jajniki mam powiekszone a lewy bardzo tkliwy vrozi mu skret napracowal sie bardzo przy stymulacji i tylko on pracowal. Lekarz mowi ze wszustko z boli moze wyniknac i jak sie nasila to na szpital i tam beda obserwowac. Ale na dzien dzisiejszy ciaza prawidlowa. Mialam podane dwa zarodki ale byl tylko jeden pecherzyk ciazowy . Oby bole sie nie nasilily. Jestem w szoku ze 19dpt juz widac ciaze a za poltora tyg juz ma byc plod lekarz mowi..wiec serduszko tez juz bedzie widac?
No to dbaj o siebie i w razie nasilenia objawów od razu na SOR. Wiem coś o tym, bo miałam kiedyś skręt jajnika, to jest masakra i nikomu tego nie życzę.
 
No to dbaj o siebie i w razie nasilenia objawów od razu na SOR. Wiem coś o tym, bo miałam kiedyś skręt jajnika, to jest masakra i nikomu tego nie życzę.
Nie chce ani sobie wyobrazic tego bolu... teraz tylko stres poltora tygodnia czy bedzie plod widac i serduszko. Z jednej strony mysle sobie ,ze moze lekarz by powiedzial ze cos nie taki ten pecherzyk ciazowy a z drugiej co on moze wiedziec na tym etapie. .tu sie ciesze ze powiedzial ze na dzien dzisiejszy jest prawidlowo a z drugiej boje sie tego pustego jaja plodowego jak diabel swieconej wody...zalamka
 
A wyszedł ci na usg jakiś krwiak?



To jest program miejski, musisz poczytać zasady na stronie urzędu miasta. Dofinansowanie to 5k, dotyczy to samej procedury bez leków.



Za 1.5 tyg powinno być widoczne serduszko, ale wszystko zależy od sprzętu.
Crione się utlenia i często jak wypływa to ma kolor różowy lub nawet brunatny, niekoniecznie jest to krew.
Nic czysto
 
Nie chce ani sobie wyobrazic tego bolu... teraz tylko stres poltora tygodnia czy bedzie plod widac i serduszko. Z jednej strony mysle sobie ,ze moze lekarz by powiedzial ze cos nie taki ten pecherzyk ciazowy a z drugiej co on moze wiedziec na tym etapie. .tu sie ciesze ze powiedzial ze na dzien dzisiejszy jest prawidlowo a z drugiej boje sie tego pustego jaja plodowego jak diabel swieconej wody...zalamka
Doskonale Cię rozumiem, bo jesteśmy na podobnym etapie. Też się mega obawiałam pustego jaja płodowego, ale na pierwszym usg zapytałam lekarza, czy widzi pęcherzyk żółtkowy i powiedział, że jest. Takze teraz może trochę mniej się martwię, ale mimo wszystko będę spokojniejsza jak zobaczę i usłyszę bicie serduszka.
 
Kobietki poratujcie mailam do Pasnika. Kurcze byłam dzis na pierwszej wizycie z badaniami i zapomnialam zapytać czy moge przyjmować tabletki antykoncepcyjne w nowym cyklu na wyciszenie endomalpy przed kolejnym transferem. O antybiotyku pamiętałam i nie pozwolil dopóki nie będzie mial wynikow, a co z antykoncepcja to nie wiem.
 
Puki mi na to lakarz nie zwrócił uwagi to nawet o tym nie myślałam. Ale pierwsze zalecenie to było badanie genetyczne i tam wyszło że mam w sobie gen odpowiedzialny za to. Potem były badania przeciwciał z krwi a potem gastroskopia która to potwierdziła. Ogólnie teraz jak nie jem glutenu to czuję się lepiej a jak tylko coś zjem to jest ból brzucha i takie jak by duszenie w żołądku i okropne mdłości :(
Moje drogie to nie chodzi o gluten, to chodzi o gligosat/rundup (nie są biodegradowalne, taz użyte zostaje na wiele, wiele lat) .. To są pestycydy, którymi pryskają zboża. Są one bardzo ale to bardzo niezdrowe. Np w USA pewien człowiek wygrał walkę z producentem, ponieważ przez to zachorował na raka, dostał milionowe odszkodowanie.
Jest to we wszystkim co zawiera zboża. -Ale jest inna alternatywa- są 3 zboża, które są produkowane bez tych pestycydów;
Płaskurka, samopsza oraz orkisz.
Oczywiście są one droższe, ponieważ wyprodukowanie tony jest droższe niż z pestycydami, ale warto ;)
 
No wlasnie ja juz tu chyba wczesniej pisalam. Najtrudniej jest mi zrezygnowac z nabialu. Kawa blez mleka fuj. Serki biale, zółte mniiaam. Jogurty, maslanki.Zupka bez zabielenia nawet jogurtem tez fuj... ani ciastaka ani loda, nic kompletnie :( Ja sobie nadrabiam jajkami, ale tez bym je najchetniej zjadla z majonezem :)
Możesz dodawać śmietanę ;) śmietana nie jest nabiałem;) oddziela się od mleka.
A co do majonezu to jedz kobieto, ja majonez pochłaniam z kilogramach :d
Taka mała ciekawostka - od spożywania dobrego tłuszczu nie przytyjesz (nie mówimy o tłuszczach trans). Jeżeli organizm dostanie za dużo tłuszczu wydali go. Co innego z węglowodanami... to idzie nam w tyłeczek :/
 
reklama
A skąd taki skręt jajnika się bierze?
Przyczyna ogolnie nieznana, choć jak już się zdarza to zwykle towarzyszy temu torbiel.. u mnie torbieli nie było tylko nagle po stosunku podbrzusze zaczęło mnie mega boleć, często miałam bolące "zbliżenia" i obstawiam, że coś nie tak było z tym moim jajnikiem od początku, choć nikt mi tego nie potwierdził. Oczywiście w szpitalu wzięli mnie za.psycholke z uwagi na to, ze akurat leczylam sie na raka tarczycy i lekarze stwierdzili, ze to jest STRACH PRZED MOJĄ PODSTAWOWĄ CHOROBĄ, boję sie kolejnej oparacji i są to nerwobóle. Dopiero po 4 dniach męczarni zrobiono mi laparoskopię zwiadowczą i tam zobaczyli skręt. Ten skręt jest bardzo ciężko zdiagnozować, ale nie obawiaj się bo zdarzają się one naprawdę rzadko.
 
Do góry