reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ok, ;)
Tylko proszę doradzcie mi co mam dalej robić....
Zwiększyć luteinę,? Zrobić jutro znowu progesteron,? Czy nic nie robić i czekać do piątku?
Progesteron nic nie mowi czy jesteś w ciazy czy nie! Chcesz skontaktuj sie z lekarzem. Uwazam ze Twoj wynik jest dobry. Ja mialam 15 w ciazy bylam i wszystko bylo ok po 2 tyg udalo mi sie podskoczyć na 30 i wiecej nie badalam bo moj lekarz nie kazal. Czyli progesteron badalam raz przy becie i info do lekarza,zadnych lekow nie zwiekszyl i 2 tyg później na wizyte.
 
Dziewczyny, nadrabiam forum przy karmieniu i dużo jest nt wyników progesteronu. Napiszę moje zdanie:
1. Nie ma potrzeby badać proga co 2-3 dni, wystarczy w dniu transferu i w dniu bety
2. Wynik proga powyżej 10 jest DOBRY, więc no panic ;)
3. Progesteron jest wydzielany skokowo ale niekoniecznie w równych odstępach czasowych tak więc robienie badań codziennie o tej samej godzinie też nic nie da
4. Większość sztucznego progu nie wychodzi lub wychodzi słabo we krwi (duphaston prawie wogole, dowcipne w małej ilości a te z zastrzyków/pod językiem w takiej ilosci w jakiej są w danej chwili w krwioobiegiu - każdy organizm inaczej wchłania, więc nie ma co porównywać)

@anielka0612 @Nencia przykro mi z powodu braku bety :(

@monikao777 @atena100 raczej mała szansa, że coś z tego będzie jeśli były bladtki, ale nie odstawiajcie jeszcze leków!! Powtórka bety w 10 dpt prawdę wam powie.
Jeśli 2-3 dniowe zarodki to czekać z betą przynajmniej do 9 dpt żeby nie stresować zarodków, które mają jeszcze czas na implantacje!

@Agniecha1508 - grzybek ci się przyplatal, bardzo możliwe że to efekt leczenia infekcji bakteryjnej... Jak były antybiotyki to niestety jest bardzo częsta reakcja organizmu. Wiadomo, trzeba to wyleczyć, do leczenia pamiętaj o narodowym wietrzeniu zalecanym przez mamę ginekolog oraz o odpowiednim żelu do higieny intymnej - wg mojego lekarza te drogeryjne malo dają, lepiej kupić coś w aptece. Mi po pierwszym transferze też się przyplatal grzybek, od tego czasu używam płynu plivafem przecuwgrzybiczny do kupienia w aptece. Od tego czasu nic się nie dzieje...
 
reklama
oczywiscie gdzies tam nadzieja jest ze w piatek i dla mnie zaswieci slonce :), z drugiej strony przy naturalnej ciazy beta ladnie rosla tylko niestety serducho sie zatrzymalo w 8tyg. Przeciez w koncu musi byc dobrze, nawet najwiekszym pechowcom karta sie kiedys odwraca :)
 
Do góry