reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Miałam 3×200mg progesterone besins dopochwowo + 1×1 prolutex25mg, ale po poniedziałkowej wizycie lekarz kazał zmniejszyć profesterone besins do 2×200mg i proutex zostawić bez zmian.
A Ty jakie masz dawki?
4x2 tabletki luteina pod język ( 50 mg jedną tabletka ) więc 400mg, prolutex 25mg, crinone 80mg. A więc w sumie 505 mg. Nie wiem czy nie za mało
 
4x2 tabletki luteina pod język ( 50 mg jedną tabletka ) więc 400mg, prolutex 25mg, crinone 80mg. A więc w sumie 505 mg. Nie wiem czy nie za mało
No chyba więcej to już nie ma sensu. Spokojnie przeczytaj ulotkę prolutex i teoretycznie jeden zastrzyk na dobę wystarczy a ty masz jeszcze tyle dodatkowo. Nie wszystko zależy od progesteronu, na tym polu jesteś zabezpieczona.
 
No chyba więcej to już nie ma sensu. Spokojnie przeczytaj ulotkę prolutex i teoretycznie jeden zastrzyk na dobę wystarczy a ty masz jeszcze tyle dodatkowo. Nie wszystko zależy od progesteronu, na tym polu jesteś zabezpieczona.
Daj znać jaki ci poziom wyszedł dziś, ok? Znalazłam laboratorium 40 km odemnie, jutro pojadę i wyniki po południu...ja dodatkowo jeszcze TSH, ft3 i ft4 muszę zrobić...ehhh z tą tarczyca...
 
Daj znać jaki ci poziom wyszedł dziś, ok? Znalazłam laboratorium 40 km odemnie, jutro pojadę i wyniki po południu...ja dodatkowo jeszcze TSH, ft3 i ft4 muszę zrobić...ehhh z tą tarczyca...

Hej,
Ja tez miałam TsH praktycznie zerowe w ciąży przez dłuższy okres. Ale te ft4 i inne wyszły ok. Usg tarczycy tez ok. Stwierdzono u mnie tyreotoksykoze ciężarnych - bez żadnego negatywnego wpływu na dziecko.
Pozdrawiam i główka do góry.
IMG_5464.JPG
 
Hej,
Ja tez miałam TsH praktycznie zerowe w ciąży przez dłuższy okres. Ale te ft4 i inne wyszły ok. Usg tarczycy tez ok. Stwierdzono u mnie tyreotoksykoze ciężarnych - bez żadnego negatywnego wpływu na dziecko.
Pozdrawiam i główka do góry.
Zobacz załącznik 994415
Kochana ...u mnie inny problem. Mimo już dużej dawki letroxu bo 125, po tych wszystkich lekach plus steryd, TSH mi szybuje i nikt nie potrafi znaleźć złotego środka żeby to ustabilizować . Więc robię badania co 5 dni. Dla przykładu po 9 dniach brania wcześniej orgametril TSH wzrosło z 1.5 na ponad 9. .....no szkoda gadać. Zobaczymy co jutro wyjdzie. W poniedziałek mialam 2.7, ale Endo powiedziała że w moim przypadku jak TSH nie przekroczy 4 mam podchodzić, bo to nie chora tarczyca tylko leki tak działają.
 
Kochana ...u mnie inny problem. Mimo już dużej dawki letroxu bo 125, po tych wszystkich lekach plus steryd, TSH mi szybuje i nikt nie potrafi znaleźć złotego środka żeby to ustabilizować . Więc robię badania co 5 dni. Dla przykładu po 9 dniach brania wcześniej orgametril TSH wzrosło z 1.5 na ponad 9. .....no szkoda gadać. Zobaczymy co jutro wyjdzie. W poniedziałek mialam 2.7, ale Endo powiedziała że w moim przypadku jak TSH nie przekroczy 4 mam podchodzić, bo to nie chora tarczyca tylko leki tak działają.

A to przepraszam myślałam, ze tylko dołuje...
Trzymam kciuki ze się szybko ustabilizuje
 
reklama
No chyba więcej to już nie ma sensu. Spokojnie przeczytaj ulotkę prolutex i teoretycznie jeden zastrzyk na dobę wystarczy a ty masz jeszcze tyle dodatkowo. Nie wszystko zależy od progesteronu, na tym polu jesteś zabezpieczona.
[/QUOTE
@jagodaaga
Dam znać jaki mam wynik. Chodzi o to, żeby nie spadał poziom progesteronu. Wcześniej miałam więcej, bo 3×200mg i prolutex. Jak lekaarz zobaczył moje wyniki, to mi zmniejszył trochę dawki. Ale wolę dmuchać na zimne i jeszcze kontroluje ten progesteron. Znam dziewczyny, które doatawały dużo większe dawki.
Jak będziesz miała wynik, to pomyślisz co dalej. Póki co niczego nie zmieniaj.
 
Do góry