reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A ta
Ivf nie jest w Polsce wskazaniem do refundacji badan prenatalnych. Wskazaniem m.in jest wiek po 35 r.z, urodzenie dziecka z wada genetyczna, 2 i wiecej poronien w wywiadzie, nieprawidlowosci w usg i kilka innych.
tak z ekawosci . Jak w klinikach dokumentuja nie udany transfer jako poronienie? Tzn jal beta bedzie negatywna, Czy dopiero np jak beta jeat pozytywna i pozniej sie wszytko zatrzyma, np ciaza biochemiczna itp?
 
reklama
Na ten ostatni transfer zostaję tu gdzie jestem bo I tak już wszystko co na tą chwilę możliwe zrobiłam. Potem będę się zastanawiać nad ewentualną zmianą ;)
Jestem w V.itrolive.

Pewnie juz pisałaś o wspominałaś ale nas tu jest tyle ze czasem moja pamięć noe ogarnia
U kogo się leczysz w Vitro? ( jeśli oczywiście mogę zapytać )
 
A ta

tak z ekawosci . Jak w klinikach dokumentuja nie udany transfer jako poronienie? Tzn jal beta bedzie negatywna, Czy dopiero np jak beta jeat pozytywna i pozniej sie wszytko zatrzyma, np ciaza biochemiczna itp?
W szpitalu jak byłam z ciążą pozamaciczna to nieudane transfery traktowali jak poronienia, a w mojej byłej klinice to nie wiem, ale jakoś mnie to nie dziwi bo pod względem informacji to była bardzo kiepska klinika.
 
W szpitalu jak byłam z ciążą pozamaciczna to nieudane transfery traktowali jak poronienia, a w mojej byłej klinice to nie wiem, ale jakoś mnie to nie dziwi bo pod względem informacji to była bardzo kiepska klinika.

Muszę się zapytać jak to jest wmojej klinice bo to jednak w przyszłości jest istotne do wywiadów u lekarza czy nawet juz u pediatry gdzie tez zbiera informacje
 
Wklejam Ci @Pini88 linka do bloga mamaginekolog.pl, gdzie szczegółowo sà opisane badania genetyczne i prenatalne:
Ja mam skierowanie na test pappa i usg genetyczne (wiek 36 lat). Pytałam lekarza prowadzacego, czy zaleca znadanie wolnego DNA plodu (test NIPT), to najpierw powiedział, że przy takich zarodkach jakie miałam (4 szt trzydniowe 8.1.1) to mogę sobie odpuścić, a na ostatniej wizycie zaczął mnie do tego namawiać. Natomiast rozmawiałam też na ten temat z moją endokrynolog, bo ona sama jest w 20 tc, i powiedziała, że ona badanie wolnego DNA zrobiłaby dopiero, gdyby USG genetyczne i test pappa wypadły nieprawidłowo ;)
 
Wklejam Ci @Pini88 linka do bloga mamaginekolog.pl, gdzie szczegółowo sà opisane badania genetyczne i prenatalne:
Ja mam skierowanie na test pappa i usg genetyczne (wiek 36 lat). Pytałam lekarza prowadzacego, czy zaleca znadanie wolnego DNA plodu (test NIPT), to najpierw powiedział, że przy takich zarodkach jakie miałam (4 szt trzydniowe 8.1.1) to mogę sobie odpuścić, a na ostatniej wizycie zaczął mnie do tego namawiać. Natomiast rozmawiałam też na ten temat z moją endokrynolog, bo ona sama jest w 20 tc, i powiedziała, że ona badanie wolnego DNA zrobiłaby dopiero, gdyby USG genetyczne i test pappa wypadły nieprawidłowo ;)

Wszystkie skorzystamy [emoji2] nie tylko @Pini88 [emoji847][emoji6]
 
Moj Dr dal mi skierowanie na refundowane pappa I usg przed 12tc w ramach prenatalnych, mialam wtedy 30 lat i jedno poronienie a jednak doktorek zaliczyl mnie na refundacje :) Z tego Co mowil IVF, ICSI teoretycznie zwieksza ryzyko wad genetycznych I to z tego wzgledu. Ale to bylo przed tzw dobra zmiana wiec moze dlatego to wtedy mialam te badanie na NFZ zrobione
Moglo byc tak, ze kilka lat temu bylo inaczej. Byc moze trafilas na bardziej "przyjazny" rejon Polski. U mnie na poludniowym wschodzie bardzo skrupulatnie sprawdzali wskazania do refundacji (a u mnie maz mutacja cftr, 2 poronienia, zespol znikajacego blizniaka), a u mojej siostry, miesiac wczesniej, polnocno-zachodni rejon kraju,.dziewczyna zdowa, 28 lat, pierwsza ciaza - zrobili jej na nfz bo ginekolog napisal jakies wskazania, a miejscowa poradnia genetyczna robi wszystkim jak leci (nie wiem, zbieraja material do jakichs badan, czy co). Ale to rzadkosc w skali kraju.
A ta

tak z ekawosci . Jak w klinikach dokumentuja nie udany transfer jako poronienie? Tzn jal beta bedzie negatywna, Czy dopiero np jak beta jeat pozytywna i pozniej sie wszytko zatrzyma, np ciaza biochemiczna itp?
Nie wiem jak klinika dokumentuje, w.mojej pewnie wpisuja w dokumentacje po telefonie ode mnie. Do refundacji badań wymagano ode mnie wypisu ze szpitala z udokumentowanym poronieniem. Nieudanego transferu nikt nie traktował jako poronienia, tylko takie normalne, bylo dziecko, nie ma dziecka.
Wklejam Ci @Pini88 linka do bloga mamaginekolog.pl, gdzie szczegółowo sà opisane badania genetyczne i prenatalne:
Ja mam skierowanie na test pappa i usg genetyczne (wiek 36 lat). Pytałam lekarza prowadzacego, czy zaleca znadanie wolnego DNA plodu (test NIPT), to najpierw powiedział, że przy takich zarodkach jakie miałam (4 szt trzydniowe 8.1.1) to mogę sobie odpuścić, a na ostatniej wizycie zaczął mnie do tego namawiać. Natomiast rozmawiałam też na ten temat z moją endokrynolog, bo ona sama jest w 20 tc, i powiedziała, że ona badanie wolnego DNA zrobiłaby dopiero, gdyby USG genetyczne i test pappa wypadły nieprawidłowo ;)
Ja tez tak uwazam, test podwojny daje 90% pewnosci, jak wychodzi kiepsko, zawsze mozna sie szarpnac ma dna plodowe. Wiele kobiet po dobrym wyniku nipt rezygnuje z zaleconej amniopunkcji, choc trzeba pamietac ze nipt to 99%, a tylko amniopunkcja 100%. Zalezy tez, czy nieprawidlowosci w tescie podwojnym sa w usg czy w badaniach biochemicznych, w usg tp nieco gorzej rokuje.
 
reklama
Dziewczyny czy jeżeli ok 1,5 roku temu miałam robione badania na p/ciała przeciwplemnikowe i przeciwłozyskowe i wyniki wyszły ujemne to mogło się coś zmienić?
 
Do góry