reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Pini88 Z tego Co pamietam to robi sie do 12 tyg I w Polsce z uwagi na ciaze po IVF bylo refundowane.. Na badanie lekarzu sprawdza parametry dzidziusia, pobierana jest tez krew I wyliczane jest prawdopodobienstwo choroby genetycznej.. ja nie wiem czy przy kolejny ciazy bym sie decydowala.. to byl nie potrzebny stres jak dla mnie. jesli w godzinie blizszej nie ma przypadkow chorob genetycznej I po 40 nie jestes to nie jest to badanie az tak potrzebnie moim zdaniem
Ivf nie jest w Polsce wskazaniem do refundacji badan prenatalnych. Wskazaniem m.in jest wiek po 35 r.z, urodzenie dziecka z wada genetyczna, 2 i wiecej poronien w wywiadzie, nieprawidlowosci w usg i kilka innych.
 
reklama
Ivf nie jest w Polsce wskazaniem do refundacji badan prenatalnych. Wskazaniem m.in jest wiek po 35 r.z, urodzenie dziecka z wada genetyczna, 2 i wiecej poronien w wywiadzie, nieprawidlowosci w usg i kilka innych.
Moj Dr dal mi skierowanie na refundowane pappa I usg przed 12tc w ramach prenatalnych, mialam wtedy 30 lat i jedno poronienie a jednak doktorek zaliczyl mnie na refundacje :) Z tego Co mowil IVF, ICSI teoretycznie zwieksza ryzyko wad genetycznych I to z tego wzgledu. Ale to bylo przed tzw dobra zmiana wiec moze dlatego to wtedy mialam te badanie na NFZ zrobione
 
Do góry