reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Liv Skarbie moj, tez oczywiscie pamietam, mocno kibicuje, zycze Ci szczesliwego finalu tym razem :) :*
Toz to blizniaki jak nic :) u mnie prawie jak u @adunnnia90 w 9 dpt bylo - 288 :)


Ja mojego przed procedurami i przed szczepieniami, kiedy musial byc zdrowy pilnowalam jak dziecka, zeby sie nie przeziebil - czapka na glowe, rekawiczki na rece, kurtke zasunac, co z tego ze do samochodu niedaleko? A w upaly znowu zeby jajek nie przegrzewal - luzne majty, plastry chlodzace, w domu "wietrzenie" :D

Przy slabszych jajkach q10 jest jak najbardziej wskazany. Intralipid moze by ci sie udalo zalatwic?
Proszę bez takich mi tutaj :o;)
 
reklama
Drogie, a powiedzcie mi proszę, jak byłyscie na wizycie u dr Paśnika to jakieś badania już mialyscie zrobione takie typowe dla niego? U mnie cały segregator tych przeróżnych badań ale nie wiem na co on zwraca uwagę, co jest dla niego istotne. Konsultacja 300zl kosztuje to dobrze byłoby już do niego z czymś iść a nie tylko po to żeby zlecił badania:(
 
Drogie, a powiedzcie mi proszę, jak byłyscie na wizycie u dr Paśnika to jakieś badania już mialyscie zrobione takie typowe dla niego? U mnie cały segregator tych przeróżnych badań ale nie wiem na co on zwraca uwagę, co jest dla niego istotne. Konsultacja 300zl kosztuje to dobrze byłoby już do niego z czymś iść a nie tylko po to żeby zlecił badania:(
Nadzieja , ciężko powiedzieć co będzie potrzebował bo każdy przypadek jest inny , on zadaje mnóstwo pytań , ważne żebyście znali jakiej klasy mieliście zarodki , ja miałam napewno zrobiona już tromboflilie wrodzona i homocysteine , pyta również o kariotypy z resztą wszystkie te badania są bardzo drogie i chyba lepiej wykonać to co on zaleci , my wraz z mezem na same badania od doc Paśnika wydaliśmy w granicach 2500 zł
 
Nadzieja , ciężko powiedzieć co będzie potrzebował bo każdy przypadek jest inny , on zadaje mnóstwo pytań , ważne żebyście znali jakiej klasy mieliście zarodki , ja miałam napewno zrobiona już tromboflilie wrodzona i homocysteine , pyta również o kariotypy z resztą wszystkie te badania są bardzo drogie i chyba lepiej wykonać to co on zaleci , my wraz z mezem na same badania od doc Paśnika wydaliśmy w granicach 2500 zł
Ostro :/ a wiecie co to są wlewy z intralipidu? I w czym one pomagają i jak to wygląda?
 
Ostro :/ a wiecie co to są wlewy z intralipidu? I w czym one pomagają i jak to wygląda?
To są kroplówki , krótko mówiąc osłabiają nasz organizm by nie odrzucił zarodka , często się go stiauje jak ma się wysokie komórki NK, by je obniżyc , intralipid rozpuszcza się ( zazwyczaj chyba z solą fizjologiczna ) i kroplowka leci kilka godzin średnio 4-5 godzin , dlatego jej podanie jest tak cholernie drogie, bo sam intralipid kosztuje w granicach 30 zł , ja do transferu mam intralipid co 2 tygodnie , jeśli się uda mam mieć co 3 tygodnie
 
reklama
To są kroplówki , krótko mówiąc osłabiają nasz organizm by nie odrzucił zarodka , często się go stiauje jak ma się wysokie komórki NK, by je obniżyc , intralipid rozpuszcza się ( zazwyczaj chyba z solą fizjologiczna ) i kroplowka leci kilka godzin średnio 4-5 godzin , dlatego jej podanie jest tak cholernie drogie, bo sam intralipid kosztuje w granicach 30 zł , ja do transferu mam intralipid co 2 tygodnie , jeśli się uda mam mieć co 3 tygodnie
A jak sprawdzić czy ma się wysokie komórki NK? Jest na to jakieś konkretne badanie? O kurcze i te 4-5h leżysz w klinice? Dzięki Kochana za tyle informacji :)
 
Do góry