reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny mam do oddania zestaw fertinea (saszetki fertipowder+herbatka). Za darmoche... robilam porzadki w szafie patrze a termin do 10.2018. Ale mysle ze takim lekom sie nic wielkiego przez 2 miechy nie stalo. A ja mam nadzieje juz nigdy stymulacji nie bede przechodzic
 
reklama
Kochana dobrze że mam tylko jeden zarodek a pamiętam moje zmartwienie że mam ich tylko dwa(jeden w brzuchu szaleje). Nie wiem jak psychicznie dałabym radę z trzema czy czterema? No tak już myślę o zarodku jak o moim dziecku. Oczywiście nie mam nic do dziewczyn które oddają zarodki do adopcji dla mnie sama mysl jest nieznośna. W tym całym in vitro to jest właśnie najgorsze, co z niewykorzystanymi zarodkami. Przyznam mam swoje lata ale z mężem postanowiliśmy że jesli tak nam przypadnie wolimy mieć więcej dzieci niż tylko jedno:)

Pamietam ta obawe jak sie okazalo ze mam 9, a teraz ... ponad 3 lata wiecej a ja wzielam ostatni zarodek i miejmy nadzieje ze jest w srodku, a reszta no coz nie udalo sie. Tez szlam na invitro ze to bedzie pewniak!
 
Hej dziewczyny byłam dzis na wizycie mam 23 duze pęcherze i jeszcze jakies małe ale ich lekarz nie bierze pod uwagę. Mega sie boje ze bede miała odroczony transfer bo juz cos lekarz wspomniał ze duzo pęcherzy i ze jest ryzyko hiperki :-( wolałabym miec to juz za soba :-(
 
Hej dziewczyny byłam dzis na wizycie mam 23 duze pęcherze i jeszcze jakies małe ale ich lekarz nie bierze pod uwagę. Mega sie boje ze bede miała odroczony transfer bo juz cos lekarz wspomniał ze duzo pęcherzy i ze jest ryzyko hiperki :-( wolałabym miec to juz za soba :-(

I o ile wtedy odraczają transfer?
 
Przy niedroznosci jajowodu z tego co mi wiadomo nie ma możliwości naturalnie zajsc w ciążę.
Pytam czy jest duże ryzyko ze wplynie ten plyn do zapchanego jajowodu? Skoro jest pozrastany?
Z tego co wiadomo to samo in vitro zwiększa ryzyko ciąży jajowodowej. Z niedrożnością jajowodów też jest różnie, z tego co czytałam to nie zawsze muszą być zrośnięte na całej długości. Ja mam niby niedrożne tylko nie wiem z jakiego powodu ponieważ nie mam za sobą operacji ani zrostów. Myślę że jeśli masz obawy to warto transferować blastocystę która w zasadzie prawie od razu jest gotowa do implantacji. Zarodek trzydniowy wiadomo jeszcze krąży i gdzieś tam może się zaplątać. Nie martw się na zapas w końcu in vitro wymyślono właśnie po to aby pominąć problem niedrożności.
 
reklama
Hej dziewczyny byłam dzis na wizycie mam 23 duze pęcherze i jeszcze jakies małe ale ich lekarz nie bierze pod uwagę. Mega sie boje ze bede miała odroczony transfer bo juz cos lekarz wspomniał ze duzo pęcherzy i ze jest ryzyko hiperki :-( wolałabym miec to juz za soba :-(
Chyba wszystko zależy od poziomu hormonów. Mi pobrali 16 jajeczek i jeszcze jakaś drobnica została. No nie powiem brzuch odczuwałam, napięty i opuchnięty już pozostał bo zarodek się przyjął:)
 
Do góry