reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dziewczyny odnośnie tej hiper-stymulacji? czytam o tym, że prawie co druga kobieta to przechodzi łagodnie po in vitro a objawy nasilają się bardziej w ciąży. Dostałam zastrzyki NEOPARIN i proszki dostinex. Lekarz powiedział, że to początek czy mam się czegoś obawiać ? Jestem już przewrażliwiona. Beta wporządku a teraz jeszcze kolejny stres związany z hiperką.:(

Obserwuj organizm i waż się - jak waga nagle urośnie szybko na IP.
Hiperka w żadnym wypadku ciąży nie grozi ale ciąża hiperke niestety wzmacnia.

Nie martw się - pij duzo i jak będziesz się czuła złe na IP jedz i się nie zastanawiaj
Zdrowka
 
reklama
Piękny wynik. Super, że się w końcu udało. Ja jestem po jednym nie udanym transferze. Mieliśmy tylko jedna blastke, a pobrali tyko 3 komórki. Może u mnie problem jest z mała ilością i jakością komórek? Napisałam właśnie meila do mojego dr czy ma dla nas jakiś plan przed kolejnym razem bo jak teraz nie wyjdzie to odpuszczam bo nie wyrobimy finansowo :(
Jeju. Mam nadzieję, że się uda. Jakie to trudne jak jeszcze kwestie finansowe do tego dochodzą.

A mocna miałaś stymulacje czy taka celowa lekka aby nie było zbyt dużo komórek?
 
Nie przejmuj się tym co będą mysleli w pracy. Ja na pocZątku też to przezywalam teraz mam to w nosie. Ja zwolnienie wzięłam już podczas stumulacji, nie dałam rady pogodzic wizyt z praca. Poza tym pracuje fizycznie. Wzięłam zwolnienie od internisty nie tlumaczylam nic, powiedziałam że boli mnie kregoslup i tyle . Później po transferze już wzięłam od kliniki z Novum jeszcze wersję papierową. Wyslalam poleconym do kadr , żeby w oddziale w którym pracuje nikt nie zajrzal (koledzy w pracy potrafią być wscibscy ). Dziś już kolejne zwolnienie poszło elektronocznie. W nosie mam co w kadrach pomyślą. Kobiety powinny rodzić dzieci i nie można nas potępiać za to. Cztery lata uczciwie pracowalam , więc należy mi się teraz. A Ty kochana nie myśl o pracy , myśl pozytywnie o moja rada ogladaj kabarety. Przetestowalam to pomaga i śmiej się do woli. Hormony szczęścia sa nam teraz potrzebne :rofl::blink::-D
Dziekuje ci kochana za dobre slowa. Ja wlasnie tez pracuje fizycznie poniewaz pracuje z dziecmi niepełnosprawnymi z tymi glebokimi niepelnosprawnosciami wiec mam obciazenie fizyczne i psychiczne. A pracuje juz tam 8 lat i to jest wlasnie grono takich wscibskich, ciekawskich i dopowiadajacych, malo takich którzy by trzymali kciuki. Ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Jak coś to zrobie tez tak jak mówisz ze pojde do rodzinnego. A powiedz mi prosze czy przy stymulacji tez lepiej wziac L4? Jak częste sa wtedy wizyty u lekarza?
 
Powiem Ci szczerze ze nie wiem jakie to uczucie. Wiesz przez to co przeszłam mam duży dystans jeszcze - nie wiem kiedy wskoczę na pełny tryb radości. Chyba jeszcze do mnie nie dociera co się dzieje mimo mega sesji nad kiblem.... to dopiero8t wiec duzo jeszcze może się zdarzyć.


[emoji4][emoji4][emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]
Biedroneczko bedzie dobrze trzymam mocno kciuki :)
 
Jeju. Mam nadzieję, że się uda. Jakie to trudne jak jeszcze kwestie finansowe do tego dochodzą.

A mocna miałaś stymulacje czy taka celowa lekka aby nie było zbyt dużo komórek?

Według mnie była lekka. Miałam krótki protokół. Gonal 150 j, a później zwiększył mi dawkę do 250 bo słabo zareagowałam na lek i miałam tylko 6 pęcherzyków. Niestety musimy zacząć wszystko od nowa, a za wszystko płacimy osobno. Po pierwszej próbie 8 tysięcy nie nasze..
 
Dziekuje ci kochana za dobre slowa. Ja wlasnie tez pracuje fizycznie poniewaz pracuje z dziecmi niepełnosprawnymi z tymi glebokimi niepelnosprawnosciami wiec mam obciazenie fizyczne i psychiczne. A pracuje juz tam 8 lat i to jest wlasnie grono takich wscibskich, ciekawskich i dopowiadajacych, malo takich którzy by trzymali kciuki. Ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Jak coś to zrobie tez tak jak mówisz ze pojde do rodzinnego. A powiedz mi prosze czy przy stymulacji tez lepiej wziac L4? Jak częste sa wtedy wizyty u lekarza?

Ja musiałam być co drugi dzień lub nawet codziennie, dodatkowo musiałam oddać krew i czekać dwie godziny na wyniki i później czekać jeszcze na wizytę. Nie chciałam prosić się w pracy o wolne albo zamianę z kimś na zmiany , więc lekarz doradził mi, żebym wzięła zwolnienie od internisty, bo klinika niepłodności może wystawić jedynie dzień przed punkcją zwolnienie .Także idź na zwolnienie, odpoczynek przyda Ci się .:-D:blink:;)
 
Często czujesz ruchy motylku? Ja też tak wyraźnie już czuję, szczególnie wieczorem :)
Sol ruchy czuję codziennie rano i wieczorem. W ciągu dnia bywa różnie. Wyraźnie też młoda przemieszcza się z dolnej części brzucha do górnej. No fika sobie bo jeszcze ma miejsce. W czwartek 21 tc. Brzuch mam już duży (zdjęcie w załączeniu), choć nie wiem skąd bo jak już pisałam tylko 1.5 kg na plusie:)
A co u Ciebie? Kiedy połówkowe? Ja za tydzień.
 

Załączniki

  • IMG_20181211_213950.jpg
    IMG_20181211_213950.jpg
    294,1 KB · Wyświetleń: 116
Sol ruchy czuję codziennie rano i wieczorem. W ciągu dnia bywa różnie. Wyraźnie też młoda przemieszcza się z dolnej części brzucha do górnej. No fika sobie bo jeszcze ma miejsce. W czwartek 21 tc. Brzuch mam już duży (zdjęcie w załączeniu), choć nie wiem skąd bo jak już pisałam tylko 1.5 kg na plusie:)
A co u Ciebie? Kiedy połówkowe? Ja za tydzień.

Ale śliczna piłeczka :)
 
reklama
Obserwuj organizm i waż się - jak waga nagle urośnie szybko na IP.
Hiperka w żadnym wypadku ciąży nie grozi ale ciąża hiperke niestety wzmacnia.

Nie martw się - pij duzo i jak będziesz się czuła złe na IP jedz i się nie zastanawiaj
Zdrowka

Może to głupie ale co to znaczy IP?
Właśnie bałam się tego czy nie zagraża to ciąży. Bóle jakoś zniosę. Lekarz nie powiedział , że mam hiperkę , nazwał to
' no zaczyna się Pani przestymulowywać " , więc pewnie dał te leki zapobiegawczo. Oby mi to minęło. :rofl2:
 
Do góry