reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja w październiku jak podchodzilam do 2 stymulacji i przy takim estradiolu jaki i Ty masz juz przed punkcja mialam powiedziane ze transferu nie bedzie. Obstawili mnie lekami i hiperki nie bylo. Moim zdaniem wazne zeby zarodki byly ladne a transfer zawsze mozna zrobic za miesiąc czy dwa. Chociaz wiadomo, nie lubimy czekac[emoji6]
A Ty kiedys nie miałaś hiperki? Kiedy kolejne info jak tam zarodeczki sobie radza?
Przy dwóch stymulacjach nie miałam chociaż po pierwszej były 22 komórki. Trzecia to hiprka i teraz czwarta. Dostałam antybiotyk. Zobaczę jak będzie dalej bo zaczęłam normalnie brać leki żeby się przygotować do transferu
 
reklama
Przy dwóch stymulacjach nie miałam chociaż po pierwszej były 22 komórki. Trzecia to hiprka i teraz czwarta. Dostałam antybiotyk. Zobaczę jak będzie dalej bo zaczęłam normalnie brać leki żeby się przygotować do transferu
To trzymam kciuki zeby bylo dobrze no i niech sie zarodeczki pieknie rozwijają[emoji4]
 
To jest 2 klinika. W poprzedniej miałam 3 stymulacje i w sumie wychodowano mi 2 blastocysty. Dobrych komórek miałam po 4, oocytów 8-10. Nie było tak tragicznej ilości złych morfologicznie komórek jak teraz, raczej dużo niedojrzałych i pustych pęcherzyków. W październiku była 4 stymulacja w nowej klinice na nowych lekach i na 17 pobranych oocytów, 5 było dobrych, 3 się zapłodniły. Aż 7 miało znaczne zmiany morfoloczne (ponoć wyjątkowo duże), reszta niedojrzałe. Efektem był transfer 3 dniowego zarodka i 2 nie dotrwały znowu do blastocysty. Lekarz twierdzi, że to nie jest efekt stymulacji czy IO. Raczej taka moja "uroda". Słabo to wygląda. Mam prawie 38 lat.
U mnie zastosował lekarz hormon wzrostu, ale jakieś badania wskazywały że można go zastosować, podobno jakość komórek poprawia, a z zaleceń od immuno i endo duża ilość suplementow z cholina, nnkt poch. roślinnego, l karnityna i koenzym Q 10. przez parę miesięcy przed stymulacja.
 
Ostatnia edycja:
Jest ok, ważne żeby brać o podobnej porze ale nie musi być z zegarmistrzowska precyzja. Mi. Lekarz powiedział że jak będziemy robić wieczorem to że odstęp nie musi być równo co 24 g, jak raz zrobimy o 20 a następnym razem o 21 to jest ok. Byleby nie było jednego dnia 20 a następnego o północy.
Nie przejmuj się ją byłam na wizycie w klinice i lekarz mnie trochę przetrzymal, kawę z nim pilam :) bo chyba nie miał czasu się napić :) ja do niego ze musze uciekać bo do domu daleko a zastrzyk muszę wziąć. On, że godzina w tą czy w ta nie zrobi roznicy, i nie zrobiła :) piękne jajeczka wyszły :)
 
@Dgd cały czas o tobie myślę. Tak myślę i myślę i wymyśliłam że przecież skoro masz IO i teraz stosujesz metformine to przecież komórki muszą się poprawić. Jeśli finanse ci pozwolą to ja bym zmieniła klinikę. Ja bym się nie sugerowała zdaniem jednego lekarza. Wiem że kd to dla ciebie dylemat ale może wybierz się do Czech, po pierwsze zobaczyć co ci zaproponują, a po drugie może w między czasie się coś zmieni z kd a tam chyba jest łatwiej.
 
Mi diabetolog mówił, że tylko krzywa insulinowo-glukozowa pokazuje IO. To jest powiązane.


Warto powtórzyć betę. Jest malutka, ale coś się jednak zadziało. Nie składałabym broni jeszcze.


No brak słów na tych lekarzy. Powinni być szczególnie uwrażliwieni w takich sytuacjach, a niektórzy z nich zachowują się jak zwykłe chamy i prostaki. Przykro mi, że musiałaś jeszcze mieć dodatkowy stres. I tak, to nie jest łatwa sytuacja:(


Mocne kciuki!:)


Jejku Akatambo przykro mi:( Ale przecież taka ładna beta ostatnio była. Koniecznie musisz to jeszcze sprawdzić.

@Kurcia ja ostatnio nic nie pisałam, ale śledziłam forum. Aż się popłakałam. Nie mogę się pogodzić z tym wszystkim. My tu wszystkie tak pragniemy dzieci, a inni ich nie chcą i mają. Tak daleko już zaszłaś... Czekam na kolejne wieści. Oby ten cud ukazał się na kolejnym USG.

@Biedroneczka83 ale dałaś czadu. Wielkie gratulacje i kciuki za pomyślny ciąg dalszy.

A ja dziewczyny znowu podłamana. Na czwartkowej wizycie, gin nie pozostawił mi złudzeń. Nie będzie mnie więcej stymulował. Pokazał zdjęcia moich komórek i stwierdził, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli w klinice:(. Zdjęcia zostały do nauki dla młodych embriologów, żeby pokazać jak wyglądają bardzo złe morfologicznie komórki. Podejrzewa u mnie jakiś defekt z dzieciństwa lub genetykę...
Dziękuję kochana.
Strasznie mi przykro ze dostalas takie wiadomosci. Sama myslac o KD mam pewne opory, wiec domyslam sie jak teraz musisz miec wiele do przemyślenia i przetrawienia. Daj sobie czas. Odpocznij od tematu, daj mu sie uleżeć.
Niestety, beta tylko 2400, w środę było 2050, także mam odstawić leki :(
Płaczemy, ale od razu organizujemy pan B, czyli leczenie immunosupresyjne, tylko mamy problem, bo doktor Paśnik nie dosłał recepty na Equoral...
Czy któraś z was ma do sprzedania w trybie ekspresowym? @Never give up chyba kiedyś pisałaś, że masz
Nie wiem co napisac. Tak mi przykro. :(:(:(
@Biedroneczka83 3mam [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110] aby tym razem się udało... :)
@Kurcia Co u Ciebie?
@dżoasia ile mamy jeszcze czekać na Ciebie????
@Akatombo Kochana wysłałam priv :*

Za wszystkie transferujace, betujace 3mam [emoji110][emoji110][emoji110]
Dziewczyny droga często jest kręta i bolesna... Ale w końcu dla każdej zaświeci [emoji274][emoji274][emoji274][emoji274][emoji274][emoji274][emoji3508][emoji3508][emoji3508][emoji275][emoji275][emoji275][emoji275]
A u mnie stagnacja posrodku zlej wiadomosci. Biorac dalej leki czekam na wtorek na potwierdzenie diagnozy pustego jaja.
 
Krawienie miałam obfite, w nocy wstałam na siku i ledwo dobiegłam do sedesu, zabrudziłam podłogę... no i wylatywały ze mnie skrzepy... przepraszam za obrazowość. Teraz mam jak normalny okres. Także nie jest to plamienie i nie wygląda dobrze.

Nie wiem, czy odstawiać leki, nie mogę się skonsultować z moją dr prowadzącą, a w klinice zapisali mnie na konsultację telefoniczną dopiero na 15.00.
Dasz radę kochana jesteś silna...
 
Jestem ostatnio pod opieką diabetologa. Mam zaleconą metforminę w postaci 1x siofor i 1x symformin. W sumie 1250 mg. Obyś miała rację z tą poprawą:) Może ok. lutego pomyślę o cyklu naturalnym jeszcze, choć lekarz nie był zachwycony tym pomysłem.

U mnie np zarodki na cyklu naturalnym są zdecydowanie lepszej jakości niż na stymulacji.Problem tylko w tym,ze zawsze jest to 1 zarodek wiec więcej trzeba prób,żeby na ten wyjątkowy trafić.
 
Kochane mam do oddania ampułki orgalutranu. Nie wiem jeszcze co przede mną ale raczej jedna mi się nie przyda. Oddam w dobre ręce bez kosztów.
 
reklama
Do góry