reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Wiecie co.. Przestraszylam sie. Dzwonilam do kliniki i nie moglam sie dodzwonic. Mowie oho jakis znak. I nie poprosilam o ten tel od embriologa. Poczekam do 5 doby. Boje sie ze uslusze cos zlego wiec jeszcze pozyje nadzieja:)
 
Można robić kanałowe i mieć znieczulenie w ciąży. Nie wiem natomiast jak to jest z pierwszym trymestrem.

Zeby spokojnie mozesz leczyc w ciazy ze znieczuleniem. Ja po pozytywnej.becie musialam leczyc zeba kanalowo. Co prawda skonczy mi gi dopiero po porodze bo nir wolno robić zdjęć i 3 razy mi w nim wiercila ale spok. Poten po kolei zeby sobie robilsm, wszystko ze znieczukeniem tylko poinformuj dentyste o ciąży.
Nawet dzisiaj o tym pisala mamaginekolog:)

Felia sa znieczulenia dla kobiet w ciazy, przeswietlen raczej nie robia bo nie wiadomo jakie efekty uboczne ma to dla dziecka.Powiedz szczerze u dentysty co i jak, moze zrobia ci rtg przed transferem?wspolczuje kanaloego leczenia:(
Dzieki. Ja jestem taka glupia... W mlodosci zepsulam zeby zazywaniem masy antybiotykow, ktore oslabily szkliwo. Potem chodzilam do dentysty regularnie, ale co roz dochodzily ubytki, amalgamaty itd. Higiena jamy ustnej konczyla sie z wygody dla mnie rano po umyciu zebow. Dzis bym mogla kopnac sie w 4 litery, bo teraz dopiero kiedy amalgamaty poszly do wymiany widze i slysze, jak gleboko prochnica weszla. Czesto tak blisko, ze do miazgi i kanalowe trzeba. Czlowiek dopiero po szkodzie jest madrzejszy. Teraz jedna infekcja za druga, itd. Kupilam szczotke soniczna, plukam jame ustna ale tego co zaniedbalam przez tyle lat juz nie nadrobie.

Moja obawa jest taka, czy kanalowe nie zaszkodzi implantacji itd. Gdzies czytalam, ze klindamycyna ma byc ok dla kobiet w ciazy, tylko nie wiem w ktorym trymestrze, lub czy ogolnie, gdyby zaszla potrzeba antybiotyku. Poprosze o jak najwiecej by mi zrobil lub naprawil przed transferem, ale serce mam gleboko w gaciach :( :(
 
A moze tak byc ze ta wczesna blastka pozniej sie zagniezdzi
Nie jestem lekarzem, więc możemy sobie pogdybać. Gdy miałam podobną sytuację, to szukałam pocieszających historii na forach i znalazłam kilka, gdzie beta ruszyła późno. Tak więc to co wydaje się niemożliwe, jednak w tamtych przypadkach było możliwe.
Powtórz betę za 2 dni, będziesz miała pewność. [emoji8] trzymam kciuki.
 
Jest beta! 9dpt bylo 235.9, dzis 11dpt 517.5 :) Wiec zaszlismy juz dalej niz ostatnio :)
Progesteron dalej nijaki bo byl 5.41 a dzis, 5.85, wiec mala roznica, ale widac kropek ma chyba to, czego potrzebuje skoro rosnie. Jeszcze skonsultuje to dzis, moze moj lekarz bedzie bo do dr W, z ktora to ostatnio konsultowali jakos nie mam 100% zaufania. Chyba po prostu tak jak czytalam obydwa preparaty z krwi nie wychodza.
Super Mieciu. Gratulacje :)

Progesteron nie wychodzi z krwi a ty masz zero plamienia i piękna betę, jest supcio!
 
reklama
Do góry