reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny a może mi ktos powiedziec jak wyglada ten scrathing endometrium?? W sensue to jest zabieg...? Robi sie to w znieczuleniu czy to taki szybki malo inwazyjny zabieg? I jaki jest mniej wiecej jego koszt w klinikach??
Nie jest to robione podczas wizyty u ginekologa ja za to płacę 200 zł i mam to w cyklu poprzedzającym transfer... Nie jest to przyjemne bo robisz to na zamkniętej szyjce więc lekarz musi się tam dostać ale do wytrzymania mnie po tym troszkę brzuch pobolewa zawsze i leciutko plamienia ale ogólnie jest ok... Ma to na celu przygotować nowe świeżutkie endometrium dla maluszka i wtedy podczas transferu w to miejsce masz podawany zarodek ja zawsze do transferu biorę embrio glue aby maluch się od razu przykleił [emoji4] niczym się nie martw będzie ok

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Widocznie taki juz u Ciebie urok ciazy z tymi plamieniami. Super, ze masz mdlosci, to znaczy, ze wszystko sie dobrze rozwija :) Trzymam kciuki za kolejne badanie.
A ja transfer mam juz w srode 1.11. Jestem na naturalnym cyklu i oczywiscie jak to w DK bez monitoringow po owu. takze wszystkimi mozliwymi domowymi sposobami sprawdzilam czy wystapila :p Wedlug testu owu pik byl 24h po ovitrelle, temperatura wyzsza, sluz idealny i mega ochota na sex :) Dobrze, ze m w domu hehehe ;) Czuje, ze tym razem sie uda. Nie stresuje sie, co ma byc to bedzie.

Świetne podejście [emoji6] mocno trzymam kciuki za Was [emoji8]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Kochana to zalezy co mialas teraz :) bo nie kojarze. U nas ah bylo za kazdym razem i kolejnym razem tez bede pilnowac, zeby lekarz nie zapomnial. Co do bezpieczenstwa tego zabiegu u zarodkow to u nas na warsztatach embriolog mowila ze raczej nie ma szans udzkodzic zarodka. No wiadono... wypadki chodza po ludziach, ale to juz naprawde bylby pech. Embrioglue tez uwazam za dobry pomysl. Nie wiem co z jajowodami bo akurat w ten temat sie nie zaglebialam... jesli lekarz widzi w tym sens to napewno bym sie zdecydowala na ten zabieg bedac na twoim miejscu :)
A no widzisz-lekarz to widział sens jak wyszła niedrożność ,bo tłumaczył,że tam jakiś płyn się wydziela,który wypłukuje zarodki...Potem jak na laparoskopii wyszło,że. mam bardzo dużo zrostów w całej jamie brzusznej(nie mogli dostać się nawet do jajników..) too jakoś ten temat ucichł a ja byłam taka podekscytowana całą tą stymulacją,że też nie ogarnęłam tego...Teraz to nie udane crio(ciąża biochemiczna) tez było z cyklu liczę na cud-bardziej ze względu na mojego M ,bo on jakoś boi się tego zamknięcia...na 30/10 mam wizytę i chciałabym wiedzieć jak najwięcej by już nie marnować kolejnych szans-zostały mi jeszcze dwie wczesne blastki i jedna 4.3.3...bo najlepsze oczywiście już za nami.

no to spróbuję to AH :)
 
Dziewczyny w następnym tygodniu zaczynam symulacje...czekałam na to bardzo długo..a teraz jestem tak przerażona że nie śpię po nocach. Tak strasznie boję się porażki...nie wiem jakie powinnam mieć nastawienie. Wkrecac sobie że na pewno się uda? Poratujcie radami!
Po pierwsze to zacząć się wysypiać :). Po drugie to pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenia. A po trzecie co nas nie zabije to nas wzmocni.
 
Badania robisz ty nie emek. Jesli chodzi o encorton to dawka 7.5 czyli standard jaki daja kliniki bez wskazan nie daje nic przy problemi immunologicznym. Jesli cos w immunologi jest nie tak to najmniejsza dawka to 10 a najlepiej 20 mg i duzo wczesniej niz od 1dc. Przy ostatnim podejsciu mielismy piekne dwie wczesne blastki 2aa i dupa poprzednie stymulacje to wczesniejsze zarodki. Przy drugiej byla masakra z nasieniem i to byl transfer ktory moim zdaniem nie powinien sie odbyc no ale przeciez kase trzeba zgarnac. Przed podejsciem do ivf mimo tego ze poltorej roku wczesniej nasienie bylo super nigdy nie bylam w ciazy wiec ja podejrzewam jednak ze to moja immunologia niszczy wszystko. Teraz robie cytokiny badanie ktore potwierdzi lub wykluczy problem z punktu immunologicznego. Jesli cytokiny beda podwyzszone to w nich tkwi problem ze nigdy sie nie udalo i nie uda bez leczenia
Kochana ty kiedys pisalas ze nie zdecydujesz sie na szczepienia limfocytami. Mozesz napisaac dlaczego? Jest jakies ryzyko z tym zwiazane?
 
Ojej to cudowny skarb taki maz:) moj tez mnie wspiera ale.jest raczej malomowny jesli chodzi o ten temat.

Mój M bardzo się też cieszy, że mam Was i forum bo jasno powiedział, że zawsze będzie mnie wspierał i starał zrozumieć, ale pewne rzeczy, sytuacje i objawy są w stanie zrozumieć tylko kobiety (co mężczyźnie powie bulgotanie w macicy albo bol jak na okres :). A tak wie, że mogę się też Wam wygadać i widzi, że bardzo mi to pomaga.
 
Wskakujesz na fotel, lekarz zakłada wziernik i przez 5-10 sekund drapie Cię po endometrium. I tyle☺
Robi sie to ok 21 dc, w cyklu poprzedzającym transfer. Trochę boli więc można wziąć leki przeciwbólowe, ale moim zdaniem trwa to tylko parę sekund więc szkoda katować żołądek☺
Haha fajnie to okreslilas ze lekarz drapie po endometrium:D zabrzmialo to tak przyjemnie jakby drapkal za uszkiem;)
 
Dziewczyny,mam do Was jeszcze pytanie, trochę nie związane z tematem ale może któraś pomoże. Mialyscie może usuwania kiedy szóstkę (zęba)?. Bolalo, czy mialyscie potem jakieś problemy, bóle, itp. Pytam bo bede usuwala w piątek (7dc) a jak się uda przełożyć to we wtorek (4dc). I tak się zastanawiam czy to nie wpłynie negatywnie na mój organizm i przyjęcie Maluszka (po usunięciu zdarzają się chyba powikłania, mogą dostać jakieś bakterie,itp.). Przegadam to jeszcze z moją dr w poniedziałek (nie chce w weekend już do Niej pisać), ale może któraś z Was usunęła kiedyś takiego zęba i coś więcej jest w stanie napisać.
 
reklama
Do góry