reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny a może mi ktos powiedziec jak wyglada ten scrathing endometrium?? W sensue to jest zabieg...? Robi sie to w znieczuleniu czy to taki szybki malo inwazyjny zabieg? I jaki jest mniej wiecej jego koszt w klinikach??
to mały zabieg w sterylnym miejscu ale bez znieczulenia w mojej klinice akurat.. ja zawsze wziełam sobie ibuprofen przed wiadomo wziewnik pozniej maly cewnik i pipetka zasysaja najpierw sluz z macicy a za drugim razem kawałeczek endometrium..trwa to ok 10-20 minut i po wszystlim tajze bez obaw ja juz przezyłam 3 .. nie jest zle

Napisane na HUAWEI TAG-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@walczaca o szczescie tak jak pisze Iskra średnio przyjemne ale da się wytrzymać. Niestety ja siedziałam na fotelu ponad pół godzinki ale ja mam przodozgięcie macicy i byl problem z dostaniem się do endo... Dopiero w trakcie powiedzieli mi że mogłam mieć częściowo napełniony pęcherz to byłoby lepiej.
Przed zabiegiem wzięłam sobie zapobiegawczo ketonal. U nas w klinice to koszt 500 zł.
U mnie pomogło głównie chodzi o strukturę... Na grubość średnio wpłynęło...
Ostatecznie o plusach powiem Ci za 5 godzin ;)
Ja za scraching płaciłam 80 zł i robiłam go w sierpniu, a przecież to trwa krócej niż wizyta u lekarza. No powiem Ci że 500 zł to chyba lekka przesada, niesamowite co klinika to inna cena...
 
Mialam usowany 15 lat temu
Distalam lek aby nie dostac zakarzenia bo dziura z tylu masakra byla ,plus goraczke dostalam jak narkoza opuscila... 3 dni i wrocilam na ziemie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie ewentualny criotransfer byłby za około dwa tygodnie od zabiegu a może nawet trochę dłużej więc kilka gorszych dni (tak jak u Ciebie) pewnie nie będzie problemem :). Dziękuję za odpowiedź
 
Ja usuwałam dwie ósemki przed rozpoczęciem stymulacji po usunięciu byłam 2 tyg na antybiotyku bo zeby były usuwane z tygodniowym odstepem.
Przed wizytą u stomatologa konsyltowalam się z lekarzem z kliniki i powiedział żeby jak najszybciej usunąć bo jakikolwiek stan zapalny może mieć wpływ na powodzenie in vitro.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ostatnio miałam dwa miesiące przerwy to nic z zębami nie było i teraz musiało coś przyjść. Gdybym wiedziała to na spokojnie ogarnelabym miesiąc temu. Ale może teraz w ciągu tygodnia czy półtora uda się temat zakończyć.
 
A to leki na receptę?
I ile to trwa? Za jakieś 9 dni zaczynam stymulację i tak się zastanawiam czy bym zdążyła? I czy te tabsy nie szkodzą nasieniu?
Tak na receptę. Trwa to całe dwa dni. Co do nasienia to nie wiem ale mój mąż też miał "oczyszczanie" organizmu przed cała procedura. Myślę że zanim będzie oddawał materiał do zapłodnienia to już spokojnie wszystko będzie OK ;)
 
ooo ktoś swoj :) a możesz powiedzieć, co to za dr tak ci powiedział?? ja w macierzyństwie mam jeszcze 3 dzieciaczków ale mam niecny plan zaraz po transferze od nich uciekać i się nie pojawić więcej, już dość zdrowia i kasy mi zjedli...
Asiu - ja miałam przyjemność rozmawiać z dr Marek Kowalski - ale nie wydaje mi się aby on jeszcze prowadził jakąś praktykę. Bardziej już zarządzane i administracja szpitala. Ja sama tylko zwróciłam się do niego o pomoc w wyborze kliniki;).
 
czytam i czytam i sama już nie wiem-niby jak jest niedrożność jajowodów bez wodniaków to nie trzeba usuwać...wiem,że któraś z dziewczyn mi odpisywała w tym temacie....ratunku!!!
 
reklama
Do góry