reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja też mam beznadziejną sytuacje w pracy. Umowa mi się kończy ostatniego kwietnia.
18 marca w sobotę miałam nieudany pierwszy transfer i pierwsze w życiu l4, wczoraj wróciłam do pracy, oczywiście usłyszałam- jeszcze jedno zwolnienie i nie muszę już wracać!! Jestem załamana, tym bardziej ze mrożaczki czekają.......
Mi też się umowa próbna kończy zostatnim dniem kwietnia. A gdzie pracujesz ze tak uslyszlas? w korpo? ale chamstwo! taki tekst! masakra jakas. ja sama nie wiem czy brac L4 chyba po transferze nie wezme.a Wybierzecie zeby sie nie stresowc w pracy tak? czy generalnie są takie zalecenia po ivf?
 
reklama
Dziewczyny ja tez nje moge nic wpisać w kalendarz ale jutro testuje robie sikanca 6 dpt trzymajcie kciuki moze juz cos wyjdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Dopisałam Cię, ale jedną rzecz tam zmieniłam, możesz spróbować dodać cokolwiek do kalendarza? Idealnie chronologicznie, ale jeśli nie da rady to na koniec.
 
Mi też się umowa próbna kończy zostatnim dniem kwietnia. A gdzie pracujesz ze tak uslyszlas? w korpo? ale chamstwo! taki tekst! masakra jakas. ja sama nie wiem czy brac L4 chyba po transferze nie wezme.a Wybierzecie zeby sie nie stresowc w pracy tak? czy generalnie są takie zalecenia po ivf?
No taki babsztyl! Myślę sobie ze praca nie jest najważniejsza w takich momentach.... baba jakas będzie mnie straszyć zwolnieniem :angry: !!! Ja bardzo dużo dzwigam w pracy (duży sklep z butami)wiec napewno nie będę ryzykować....
 
Beata wg mojego męża pracodawca nie ma obowiązku wycofania wypowiedzenia nawet jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Ciężarna jest na okresie ochronnym tylko do dnia porodu i jeśli otrzymałaś wypowiedzenie i miałoby ono zakończyć się przed planowanym porodem to pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.

Mąż pracuje w dużej firmie zatrudniającej ok 1500 pracowników i jest to standardowe postępowanie w przypadku zajścia w ciąże w trakcie wypowiedzenia.
A po porodzie płaci ZUS czy nie ma sie żadnych świadczeń?
 
reklama
Beata wg mojego męża pracodawca nie ma obowiązku wycofania wypowiedzenia nawet jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Ciężarna jest na okresie ochronnym tylko do dnia porodu i jeśli otrzymałaś wypowiedzenie i miałoby ono zakończyć się przed planowanym porodem to pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.

Mąż pracuje w dużej firmie zatrudniającej ok 1500 pracowników i jest to standardowe postępowanie w przypadku zajścia w ciąże w trakcie wypowiedzenia.

Pracodawca ma obowiązek wycofać takie wypowiedzenie - traci ono moc, jest bezskuteczne (nawet, gdy sama ciężarna nie wiedziała, że jest w ciąży w momencie wypowiedzenia i w trakcie jego trwania). Nie mówimy to oczywiście o dyscyplinarce.
Szczególną ochronę kobiet w ciąży i w okresie macierzyństwa przewiduje art.177 kodeksu pracy

Art. 177. [Zakres ochrony w związku z macierzyństwem]
§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nieprzekraczającym jednego miesiąca.
§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§ 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
§ 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
§ 5. Przepisy § 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika - ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.
 
Do góry