reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Generalnie można prg brać do 12 tc. Wtedy zazwyczaj już odstawiaja,bo łożysko już powinno w pełni podjąć swoją pracę. Niektórzy lekarze, na wszelki wypadek, zalecają brać niewielkie dawki dłużej. Ja jestem w 24tc ale nadal biorę pod język 100, moja Pani dr mówi,że to na pewno nie zaszkodzi.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Świetny plan działania, też cierpliwie czekam na rozpoczęcie procedury in vitro a w międzyczasie dbam o sylwetkę i dom :)
Ludek , jesteś przed in vitro ? Na jakim etapie jesteście , my w zasadzie na samiuśkim początku , na przyszłej wizycie odbieramy skierowanie...
A ja nic nie wiem ... W głowie milion myśli , jeszcze więcej pytań ... Nie wiem jak ja to wszystko pojmę ? :(
Dziewczyny ,a czy przed przystąpieniem do in vitro TRZEBA przejść inseminację ? Jest to jakiś wymóg procedury ?
Nie zdążyłam wszystkiego przeczytać , ale widzę ,że się tu dzieje:) Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za udane -przyszłe mamusie :)
 
Ludek , jesteś przed in vitro ? Na jakim etapie jesteście , my w zasadzie na samiuśkim początku , na przyszłej wizycie odbieramy skierowanie...
A ja nic nie wiem ... W głowie milion myśli , jeszcze więcej pytań ... Nie wiem jak ja to wszystko pojmę ? :(
Dziewczyny ,a czy przed przystąpieniem do in vitro TRZEBA przejść inseminację ? Jest to jakiś wymóg procedury ?
Nie zdążyłam wszystkiego przeczytać , ale widzę ,że się tu dzieje:) Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za udane -przyszłe mamusie :)

My od razu przystapilismy do ivf, ale u nas nie bylo szans na powodzenie inna metoda


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ludek , jesteś przed in vitro ? Na jakim etapie jesteście , my w zasadzie na samiuśkim początku , na przyszłej wizycie odbieramy skierowanie...
A ja nic nie wiem ... W głowie milion myśli , jeszcze więcej pytań ... Nie wiem jak ja to wszystko pojmę ? :(
Dziewczyny ,a czy przed przystąpieniem do in vitro TRZEBA przejść inseminację ? Jest to jakiś wymóg procedury ?
Nie zdążyłam wszystkiego przeczytać , ale widzę ,że się tu dzieje:) Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za udane -przyszłe mamusie :)
Ja od razu in vitro. Lekarz powiedział że szkoda kasy na inseeminacje mam 1 niedrozny Jajowod. Jutro transfer
 
Ja od razu in vitro. Lekarz powiedział że szkoda kasy na inseeminacje mam 1 niedrozny Jajowod. Jutro transfer
Trzymam kciuki !!
My właśnie też nie chcemy inseminacji ... Szkoda mi czasu i moich sił , każdy miesiąc jest porażką i nie chce się niepotrzebnie nakręcać , dlatego wolę od razu podejść do In vitro ....
 
My od razu przystapilismy do ivf, ale u nas nie bylo szans na powodzenie inna metoda


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
I jak udało się ?
Ja się trochę boję ... Boję się co to będzie jak nic nie wyjdzie :( Kolejna załamka , porażka ! :( Wiecie jak to jest wszystkie w koło w ciąży tylko nie ja... :(
Te myśli dobijają :(
Tak jak już pisałam wybieramy sie po skierowanie i będziemy zaczynać , gdzieś we Wrocławiu pewnie ...
Nie wiem ,jeszcze nic , nawet kosztów in vitro nie znam... Jak wygląda procedura in vitro , ile jest podejść w "jednej cenie " ... o ludu :(
Mam pełną głowę i nie potrafię zebrać myśli :(
 
Ja od razu in vitro. Lekarz powiedział że szkoda kasy na inseeminacje mam 1 niedrozny Jajowod. Jutro transfer
A powiedz mi jeszcze proszę -
To jest wasze 1wsze podejście ?
Jutro masz transfer , a jak dług na niego czekałaś ,chodzi mi o czas procedury in vitro ...
Dziewczyny już tu mi pisały , że jest to raczej koło 2 mcy ...
A jak to wyglądało u Ciebie ?

Ty masz "chociaż " niedorożny jajowód , a ja :( ... A ja całkiem zdrowa... NIBY ! :(
 
Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Zastosowanie progesteronu w ciążach po zapłodnieniu pozaustrojowym Progesteron jest niezbędny do prawidłowego przygotowania endometrium do zagnieżdżenia zarodka, wydzielany jest przez ciałko żółte w wyniku stymulacji gonadotropiną kosmówkową. Analogi i antagoniści gonadoliberyny stosowane w stymulacji owulacji w ramach procedur zapłodnienia pozaustrojowego hamują wydzielanie luteotropiny i powodują wtórnie niedomogę lutealną. Suplementacja fazy lutealnej w stosunku do braku leczenia lub placebo pozwala na uzyskanie wyższego odsetka ciąż klinicznych i żywych urodzeń. W ciążach po zapłodnieniu pozaustrojowym w leczeniu niedomogi lutealnej stosowana jest gonadotropina kosmówkowa i lub progesteron. Przy porównywalnej skuteczności progesteron wykazuje większe bezpieczeństwo ze względu na mniejsze ryzyko zespołu hiperstymulacji. Wykorzystywane są różne drogi podawania progesteronu: domięśniowa, dopochwowa, doustna, doodbytnicza i przezskórna. Obecnie w większości ośrodków europejskich stosowana jest aplikacja dopochwowa. Metaanalizy pokazały porównywalny odsetek ciąż, żywych urodzeń i poronień bez względu na stosowaną formę podawania progesteronu [7]. Jedynie przy terapii kombinowanej podawania doustnego i dopochwowego progesteronu uzyskano wyższy odsetek ciąż klinicznych i obserwowano niższy odsetek poronień [8]. Również ostatnie badania pokazują, iż w cyklach leczniczych z użyciem agonistów GnRH i progesteronu odsetek ciąż i żywych urodzeń był istotnie wyższy w porównaniu ze stosowaniem samego progesteronu [7]. Natomiast w cyklach niestymulowanych progesteron podawany dopochwowo zwiększał także odsetek żywych urodzeń po podaniu zamrożonych zarodków w porównaniu z placebo [9]. Analizy oceniające niskie i wysokie dawki progesteronu podawanego dopochwowo (poniżej i powyżej 100mg/dobę) wykazały ich porównywalną skuteczność. Również czas stosowania progesteronu nie wpływał znacząco na uzyskiwane wyniki. Obecnie obowiązujące rekomendacje zespołu ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu z 2014 r., dotyczące między innymi postępowania w ciążach po zapłodnieniu pozaustrojowym, zalecają suplementację progesteronem, którą należy rozpocząć dzień po pobraniu komórek jajowych i kontynuować do dnia testu ciążowego, wykonywanego 14 dni po punkcji [10]. Według niektórych autorów suplementacja może być prowadzona do chwili stwierdzenia czynności serca płodu w badaniu USG tj. ok. 6 tygodnia ciąży. Do suplementacji stosuje się zarówno leki zawierające dydrogesteron jak i progesteron. Zalecane obecnie dawki to: 2 - 3 razy dziennie po 200 mg progesteronu podawanego dopochwowo, 2 - 3 razy dziennie po 10 mg dydrogesteronu podawanego doustnie lub 50 mg dziennie progesteronu podawanego domięśniowo. Wyniki badań, wykazują, że progesteron stosowany dopochwowo jest równie skuteczny jak progesteron podawany domięśniowo. Nie wykazano, aby przedłużanie czasu stosowania gestagenów zwiększało odsetek ciąż i porodów czy też zmniejszało ryzyko poronienia. Brak jest również dowodów na większą skuteczność suplementacji fazy lutealnej po dodatkowym stosowaniu estradiolu, kwasu acetylosalicylowego, agonistów receptora (D2) dopaminy i (lub) heparyny drobnocząsteczkowej.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny proszę Was o opinie bo to moja pierwsza ciąża, bladze po forach a bardzo sobie cenię Wasze doświadczenie i wiedzę.
Otóż z duszą na ramieniu poszłam na usg prenatalne bo niestety właśnie skończyłam 36 lat. W wyniku ryzyko trisomii 21 podstawowe: 1: 218, skorygowane 1:719. W usg generalnie na chwilę obecnobecną ok poza lozyskiem na tylnej ścianie co wg lekarza nie jest prawidłowe ale nie skomentował tego dokładnie.
Czy Waszym zdaniem taki poziom ryzyka jest akceptowany czy stanowi zagrożenie? Z góry dzięki
Rozmawiałam z @koniczynka A ona się na tym zna i mówi że wyniki masz super
.
Więc głowa do góry

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ludek , jesteś przed in vitro ? Na jakim etapie jesteście , my w zasadzie na samiuśkim początku , na przyszłej wizycie odbieramy skierowanie...
A ja nic nie wiem ... W głowie milion myśli , jeszcze więcej pytań ... Nie wiem jak ja to wszystko pojmę ? :(
Dziewczyny ,a czy przed przystąpieniem do in vitro TRZEBA przejść inseminację ? Jest to jakiś wymóg procedury ?
Nie zdążyłam wszystkiego przeczytać , ale widzę ,że się tu dzieje:) Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za udane -przyszłe mamusie :)

Wszystko zależy od wyników twoich i m. U nas od razu invitro gdyż m ma bardzo słabe nasienie i nie było sensu robić inseminacji bo szkoda kasy
 
Do góry