reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Suplementacja dla kobiety (na ładne komóreczki i większe szanse na zagnieżdzenie :)
  1. KoQ10 (ubichinol) 100mg (1x1) Może wpływać na spowolnienie spadku rezerwy jajnikowej, prawidłowy rozwój oocytów oraz zmniejszenie zaburzeń genetycznych w komórkach jajowych. Poziom CoQ10 w płynie pęcherzykowym koreluje z dojrzewaniem oocytów i późniejszym rozwojem zarodka w czasie procedur IVF. Kobiety po 30 r.ż. które codziennie przyjmują ubichinol produkują więcej dojrzałych komórek jajowych i mają zdrowsze zarodki.
  2. Witamina E 400mg (3x1) Opóźnia proces starzenia się (dotyczy to także komórek jajowych). Odpowiedni poziom witaminy E w organizmie ma dobroczynny wpływ na owulację, rozwój komórek płciowych oraz zarodka. Witamina E odpowiada też za odpowiednią budowę endometrium. Uważa się że witamina E pomaga uniknąć poronień.
  3. Dhea 50mg (1x1) lub 25mg (2x1) To hormon, który stymuluje produkcję testosteronu i estrogenów (dostępny bez recepty). U kobiet działa jako prekursor do estradiolu. Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową. Może stanowić przydatną terapię, opóźniającą efekty starzenia jajników. W związku z tym, może on odgrywać rolę podczas zapłodnienia IVF jako środek wspomagający, który poprawia odpowiedź jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową i w leczeniu przedwczesnej niewydolności jajników. DHEA stymuluje wzrost i rozwój pęcherzyków jajnikowych. Ostatnio dowiedziałam się, że dhea może zmniejszyć poziom FSH u kobiet z wynikiem powyżej normy. Suplementowanie dhea powinno być poprzedzone zbadaniem jego zawartości we krwi i najlepiej skonsultowane z lekarzem.
  4. Witamina D3 (2000-10000 j)+ K2 MK-7 (100mcg) Witamina D ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania endometrium i jajników. Kobiety o dostatecznym poziomie witaminy D mogą mieć większe szanse na produkcję wysokiej jakości komórek jajowych oraz większe szanse na uzyskanie ciąży. Witamina D może wspomagać zarówno dojrzewanie komórek jajowych wysokiej jakości, jak też implantację zarodków w macicy. Stężenie 25(OH)D we krwi jest także skorelowane ze skutecznością hormonalnej stymulacji jajeczkowania, również u kobiet przygotowywanych do zapłodnienia metodą in vitro.
  5. Kwas foliowy 0,4mg (1x1) Jest szczególnie ważny podczas ciąży, gdyż wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka i zapobiega jego wadom. Jednak związek ten jest istotny dla obojga rodziców także na etapie starania się o dziecko, gdyż jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego: warunkuje powstawanie w szpiku czerwonych ciałek krwi, a zatem wpływa na dotlenienie tkanek. Od niego zależy też wzrost i podział wszystkich komórek organizmu (w tym komórek jajowych).
  6. Witaminy z grupy B, (1x1). Przy homocysteinie >=10 dobrze jest brać preparat z B6,B9,B12, który ją zbije, np. Prewenit Intensive lub B12 forte Olimp.
  7. Selen 200mcg (1x1) Ważny jest dla rozwoju zdrowych pęcherzyków jajnikowych, może stwarzać zdrowe środowisko dla komórki jajowej.
  8. Jod 200mcg (1x1) Jod organiczny z natury (np. kelp z alg) i nieorganiczny (np. jodek potasu) Konieczny jest dla zdrowej tarczycy (przy nadczynności) i zdrowych jajników. Bezpieczniej brać jod nieorganiczny (np. płyn Lugola; Jodit) ponieważ organiczny łatwo można przedawkować. Jest konieczny do utrzymania właściwego poziomu hormonów, również płciowych, a jego niedobór powoduje zachwiania hormonalne i wole tarczycy.
  9. Witamina C (2x1 lub 1x1 po płaskiej łyżeczce wymieszanej np. ze świeżym sokiem owocowym) Jest antyoksydantem. Dzięki witaminie C organizm szybciej się regeneruje i wolniej starzeje. Dotyczy to także komórek jajowych.
  10. Magnez (dziennie do 400mg jonów magnezu, podzielić na 2-3 mniejsze dawki) Szczególnie ważny po transferze, ponieważ zapobiega skurczom w macicy, pozwalając zarodkowi na bezproblemową implantację.
Witamina A Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, usuwa wolne rodniki, chroniąc komórki przed uszkodzeniem (w tym komórki jajowe). Zapewnia również prawidłowy rozwój płodu, gdyż jest niezbędna do wzrostu kości i zawiązków zębów. Ponadto wspomaga proces zapłodnienia, gdyż chroni przed wchłonięciem się zarodka w macicy, a u mężczyzn wpływa na proces spermatogenezy, czyli produkcji plemników
 
reklama
Suplementacja dla mężczyzny (na polepszenie parametrów nasienia):
  1. Witamina D3 K2 MK-7 2000-10000j. (1x1) pomaga w produkcji hormonów płciowych u mężczyzn. Ostatnie badania wykazały, że poziom witaminy D3 u mężczyzn odpowiada bezpośrednio za jakość spermy. Wraz ze wzrostem poziomu witaminy D u mężczyzn wzrasta poziom testosteronu, od którego zależy ilość oraz jakość produkowanych plemników.
  2. Selen 200mcg (1x1). Jest silnym przeciwutleniaczem. Odpowiedzialny jest za jakość nasienia. Od tego pierwiastka zależy ilość plemników i ich aktywność. Selen wpływa więc też na sprawność i szybkość poruszania się plemników. Odpowiedni poziom selenu wzmaga produkcję testosteronu, a tym samym popęd seksualny.
  3. Witaminy z grupy B, (1x1). Przy homocysteinie >=10 dobrze jest brać preparat z B6,B9,B12, który ją zbije, np. Prewenit Intensive. Witamina B12 bierze udział w dojrzewaniu komórek i syntezy DNA , może pomóc zwiększyć ilość plemników i ich ruchliwość. Niedobór kwasu foliowego (B9) może obniżać objętość nasienia i ruchliwość plemników u mężczyzn.
  4. KoQ10 (ubichinol) 50mg (1x1) Działa jako przeciwutleniacz. Jest obecny w nasieniu mężczyzn. Jeżeli jest go wystarczająco dużo minimalizuje zniszczenia komórek i DNA spowodowane przez wolne rodniki. Zwiększa liczbę i ruchliwość plemników.
  5. Witamina E 400 mg (2x1) Jest ona antyoksydantem. Chroni nasienie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i tym samym dba o zwiększenie męskiej płodności. Witamina E bierze aktywny udział w procesie produkcji nasienia, wpływa na aktywność i długość życia plemników. Wpływa więc ogólnie na witalność, ale i poprawia jakość spermy. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który przyczynia się do zmniejszenia ilości wolnych rodników.
  6. Cynk ok. 50mg (1x1) Jest istotny w procesie produkcji nasienia. Poprawia gęstość komórkową spermy, wzrost liczby komórek szybko poruszających się plemników, wzrost poziomu testosteronu, który jest kluczowy dla spermatogenezy. Niedobór może powodować impotencję, bezpłodność i niską liczbę plemników.
  7. L-karnityna 1500mg (2x1) Odgrywa kluczową rolę w metabolizmie energetycznym plemników. Wiele badań naukowych wykazało, że karnityny odgrywają ważną rolę w funkcji plemników wpływając na ich ruchliwość, morfologię, stężenie i ilość. L-karnityna może również przyczynić się do ochrony plemników przed negatywnym wpływem wielu wolnych rodników.
  8. L-arginina 1500mg (2x1) Jest istotnym aminokwasem mającym wpływ na jakość i zdrowie nasienia, wykazano w licznych badaniach, jej wpływ na zwiększenie ilości i ruchliwości plemników.
  9. Witamina C 500mg (2x1) lub 1000j (1x1). Jest antyoksydantem i wpływa na ilość, witalność oraz jakość spermy. Jest ona ważnym przeciwutleniaczem wpływającym na nasienie, jej funkcja sprowadza się do ochrony DNA plemników przed uszkodzeniami przez wolne rodniki. Zapobiega ona także zlepianiu się plemników. Jej niedobór oprócz mniejszej odporności i osłabienia organizmu, skutkuje mniejszą ruchliwością plemników oraz spadkiem ich liczby. Witamina C poprawia jakość spermy palaczy.
 
Trzymamy kciuki za wysoką betę, piękne widoki w czasie wizyt i za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Już luty - kobietki, to będzie nasz rok. Niech przyniesie kolejne ciąże! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Rok 2016 zakończony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Styczeń
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


06.02 - ema51 - USG "połówkowe"
06.02 - rybka14 - badania prenatalne 3
06.02 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - zanetaanna - betowanie 1

07.02 - katka1234 - punkcja
07.02 - Karolina1984 - betowanie 1
08.02 - Ewunka - kontrola
09.02 - koniczyna82 - kontrola przed transferem
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
10.02 - kreatola - badania prenatalne 2
13.02 - Peeggy - wizyta kwalifikująca do criotransferu
13.02 - ambicja - badania prenatalne
14.02 - Pixie_Dixie - USG pęcherzykowe / serduszkowe [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę / badania prenatalne
17.02 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
27.02 - Rustynka - wizyta u gin prowadzącego ciążę

01.03 - BeataWarszawa - badania prenatalne 2
06.03 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
07.03 - Żanka1410 - wizyta przed podejściem
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu
12.07 - Klarsa - termin porodu
17.07 - Rustynka - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;)8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja rowniez bym nie pogardziła blizniakami ale jak na poczatek to nie wiem czy bym sie zdecydowała jak by powiedział,że bedzie dobrze z blizniakami to bym sie zdecydowała a tak to boje sie troszke zobaczymy co powie ale to jeszcze potrwa jeszcze wyników z krwi nie mam zrobionych przez chorobe a niedawno byłam chora i znowu siedzie dzisiaj poł dnia i becze jak dziecko nawet nie wiem czemu M mnie tak drazni

Aj kochana bedzie dobrze zobaczysz, a takie podenerwowanie wydaje mi sie normalne, ja też tak mam, caly stres zwizany z tym wszystkim własnie tez tak sie i u mnie objawia. Caly czas jestem podenerwowana, wystarczy mala iskierka o jakas glupote a ja juz wybucham :( . Narazie zajmij sie wyzdrowieniem, a potem to juz sie wszystko potoczy i zanim sie obejrzysz to bedzie juz po wszystkim :) trzymam kciuki za pozytywne myslenie ✊
 
Wredota no [emoji23]
Ja Ci dam staruszke [emoji23]
A tak poważnie za chwilę 40 a to dla mnie jakaś abstrakcja. Ja cały czas czuje jakbym miała 28 [emoji23]
miłego dnia kobiety. [emoji258]

38 lat, AMH <0.5 , I IVF pazdziernik, brak zarodkow. II IVF 2 zar podane , transfer 25.01

Nie no to nie nasza starosc kochana to druga mlodosc jest Po 35[emoji106]
Rowniez sie nie czuje i chyva nie wygladam na tyle ,maz mi raz Powiedzial ze w spodniach rozdartych i converse ze nie powinnam JuZ tak sie ubierac Mimo ze on ten Sam rocznik ,od razu go sprowadzilam na ziemie ze jestem mloda jeszcze[emoji2]

Hoope powodzenia ,jestesmy z toba,nie znam Sue na witaminkach bo wcinalam tylko kwas a vit d jest JuZ tam i tak ciagne tylko kwas az do teraz 400 mg ,zapewne dziewczyny pomoga

Zanetaanna jeszxze raz [emoji110][emoji110][emoji256]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Dlugo mnie tu nie bylo, jakoś źle znioslam 3 podejście do in vitro czytając forum bo caly czas żyłam w stresie. Obecnie jestem po czwartym in vitro. Przed nim miałam konsultacje immunologiczna. Moje allo mlr wynosi tylko 3. Z lekarzem prowadzącym doszlismy do wniosku ze zobaczymy ile bedzie zarodkow i w tedy podejmiemy decyzhe czy robimy transfer czy sie szczepimy. Przy moich wcześniejszych probach 2 i 3 pobrano tylko 3 komorki a tym razem 30 w tym 21 dojrzalych. Cześć zamrozilismy część zaplodnilismy. Miałam 5 zarodkow ktore zostaly zamrozonr w 3 dobie. Z obawy przed hiperstymulacja trsnsfer byl.odroczony. podano mi 2 piekne zarodku 8a i 8b. Bylam pewna ze sie uda no bo przeciez jak przy takich zarodkach mozr sie nie udac, byłam spokojna, wyluxowans. Niestety sie nie udalo wynik odebrałam w piatek. Teraz przedemna szczepienia z krwi meza. Czy ktoras z was się szczepila, z jakim skutkiem? Teraz zdecydowalismy sue na program 2+1 czyli mam jeszcze 3 zarodki a potem ewentualnie jeszcze 2 pelnr programy ale jakos sil coraz mniej. Każda kolejna porazka boli coraz bardziej. Immunolog poleca mi do szczepienia Łódź. Z uwagi na odległość od mojego miejsca zamieszkania zdecyduje się na krakow
 
reklama
Teraz przed tym transferem mialam 2 wlewy z intralipidu. Po transferze 3x2 lutinsun, frsgmin, estrofem i encorton 10mg plis do tego brałam tabletki ułatwiające implantacje zarodka, magnez i kwas foliowy i nospe
 
Do góry