Hooope86
Fanka BB :)
- Dołączył(a)
- 24 Sierpień 2016
- Postów
- 1 134
Suplementacja dla kobiety (na ładne komóreczki i większe szanse na zagnieżdzenie
- KoQ10 (ubichinol) 100mg (1x1) Może wpływać na spowolnienie spadku rezerwy jajnikowej, prawidłowy rozwój oocytów oraz zmniejszenie zaburzeń genetycznych w komórkach jajowych. Poziom CoQ10 w płynie pęcherzykowym koreluje z dojrzewaniem oocytów i późniejszym rozwojem zarodka w czasie procedur IVF. Kobiety po 30 r.ż. które codziennie przyjmują ubichinol produkują więcej dojrzałych komórek jajowych i mają zdrowsze zarodki.
- Witamina E 400mg (3x1) Opóźnia proces starzenia się (dotyczy to także komórek jajowych). Odpowiedni poziom witaminy E w organizmie ma dobroczynny wpływ na owulację, rozwój komórek płciowych oraz zarodka. Witamina E odpowiada też za odpowiednią budowę endometrium. Uważa się że witamina E pomaga uniknąć poronień.
- Dhea 50mg (1x1) lub 25mg (2x1) To hormon, który stymuluje produkcję testosteronu i estrogenów (dostępny bez recepty). U kobiet działa jako prekursor do estradiolu. Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową. Może stanowić przydatną terapię, opóźniającą efekty starzenia jajników. W związku z tym, może on odgrywać rolę podczas zapłodnienia IVF jako środek wspomagający, który poprawia odpowiedź jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową i w leczeniu przedwczesnej niewydolności jajników. DHEA stymuluje wzrost i rozwój pęcherzyków jajnikowych. Ostatnio dowiedziałam się, że dhea może zmniejszyć poziom FSH u kobiet z wynikiem powyżej normy. Suplementowanie dhea powinno być poprzedzone zbadaniem jego zawartości we krwi i najlepiej skonsultowane z lekarzem.
- Witamina D3 (2000-10000 j)+ K2 MK-7 (100mcg) Witamina D ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania endometrium i jajników. Kobiety o dostatecznym poziomie witaminy D mogą mieć większe szanse na produkcję wysokiej jakości komórek jajowych oraz większe szanse na uzyskanie ciąży. Witamina D może wspomagać zarówno dojrzewanie komórek jajowych wysokiej jakości, jak też implantację zarodków w macicy. Stężenie 25(OH)D we krwi jest także skorelowane ze skutecznością hormonalnej stymulacji jajeczkowania, również u kobiet przygotowywanych do zapłodnienia metodą in vitro.
- Kwas foliowy 0,4mg (1x1) Jest szczególnie ważny podczas ciąży, gdyż wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka i zapobiega jego wadom. Jednak związek ten jest istotny dla obojga rodziców także na etapie starania się o dziecko, gdyż jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego: warunkuje powstawanie w szpiku czerwonych ciałek krwi, a zatem wpływa na dotlenienie tkanek. Od niego zależy też wzrost i podział wszystkich komórek organizmu (w tym komórek jajowych).
- Witaminy z grupy B, (1x1). Przy homocysteinie >=10 dobrze jest brać preparat z B6,B9,B12, który ją zbije, np. Prewenit Intensive lub B12 forte Olimp.
- Selen 200mcg (1x1) Ważny jest dla rozwoju zdrowych pęcherzyków jajnikowych, może stwarzać zdrowe środowisko dla komórki jajowej.
- Jod 200mcg (1x1) Jod organiczny z natury (np. kelp z alg) i nieorganiczny (np. jodek potasu) Konieczny jest dla zdrowej tarczycy (przy nadczynności) i zdrowych jajników. Bezpieczniej brać jod nieorganiczny (np. płyn Lugola; Jodit) ponieważ organiczny łatwo można przedawkować. Jest konieczny do utrzymania właściwego poziomu hormonów, również płciowych, a jego niedobór powoduje zachwiania hormonalne i wole tarczycy.
- Witamina C (2x1 lub 1x1 po płaskiej łyżeczce wymieszanej np. ze świeżym sokiem owocowym) Jest antyoksydantem. Dzięki witaminie C organizm szybciej się regeneruje i wolniej starzeje. Dotyczy to także komórek jajowych.
- Magnez (dziennie do 400mg jonów magnezu, podzielić na 2-3 mniejsze dawki) Szczególnie ważny po transferze, ponieważ zapobiega skurczom w macicy, pozwalając zarodkowi na bezproblemową implantację.