reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Witaj! Ja w pierwszej ciazy miałam ogromnego krwiaka 6cm. Każdy ruch mógł spowodować jego przesunięcie i odklejenie łożyska . Leżałam plackiem do 12 tyg. Na siusiu jak wstawałam to podtrzymywałam sie ławy żeby nie napinać mięśni brzucha. Wylezalam , krwiak sie wchłonął a dziś mam cudna córeczkę . Tak ze zalecam leżenie plackiem .
Szkoda, ze ja tego nie wiedzialam jak bylam w ciazy i serduszko się zatrzymało...

Cześć dziewczyny. Dlugo mnie tu nie bylo, jakoś źle znioslam 3 podejście do in vitro czytając forum bo caly czas żyłam w stresie. Obecnie jestem po czwartym in vitro. Przed nim miałam konsultacje immunologiczna. Moje allo mlr wynosi tylko 3. Z lekarzem prowadzącym doszlismy do wniosku ze zobaczymy ile bedzie zarodkow i w tedy podejmiemy decyzhe czy robimy transfer czy sie szczepimy. Przy moich wcześniejszych probach 2 i 3 pobrano tylko 3 komorki a tym razem 30 w tym 21 dojrzalych. Cześć zamrozilismy część zaplodnilismy. Miałam 5 zarodkow ktore zostaly zamrozonr w 3 dobie. Z obawy przed hiperstymulacja trsnsfer byl.odroczony. podano mi 2 piekne zarodku 8a i 8b. Bylam pewna ze sie uda no bo przeciez jak przy takich zarodkach mozr sie nie udac, byłam spokojna, wyluxowans. Niestety sie nie udalo wynik odebrałam w piatek. Teraz przedemna szczepienia z krwi meza. Czy ktoras z was się szczepila, z jakim skutkiem? Teraz zdecydowalismy sue na program 2+1 czyli mam jeszcze 3 zarodki a potem ewentualnie jeszcze 2 pelnr programy ale jakos sil coraz mniej. Każda kolejna porazka boli coraz bardziej. Immunolog poleca mi do szczepienia Łódź. Z uwagi na odległość od mojego miejsca zamieszkania zdecyduje się na krakow
Zajrzyj na wątek Poronienia nawykowe, tam jest duzo dziewczyn ktore sie szczepią, i w Łodzi i w Krakowie.

Teraz przed tym transferem mialam 2 wlewy z intralipidu. Po transferze 3x2 lutinsun, frsgmin, estrofem i encorton 10mg plis do tego brałam tabletki ułatwiające implantacje zarodka, magnez i kwas foliowy i nospe
Jakie to są tabletki ułatwiające implantacje?
 
Dziewczyny które miały krio na naturalnym cyklu brałyście może encorton i acard ? jesli tak to w jakich dawkach bo wizyte mam dopiero 13 lutego w 10 dc mam nadzieje że nie z puzno? jak na cykl naturalny

Hej, ja właśnie podchodzę na naturalnym. Biorę jedno i drugie od 2dc (A.-75, E.-5) przy poprzednim crio miałam na sztucznym, acard tez brałam od początku a Encorton od 12dc bo chyba zapomniał mi wczesniej wypisać. Ale wiem, ze w niektórych klinikach nie dają tego wcale a w innych na kilka dni przed transferem albo nawet dzień przed.

Acard jest bez recepty skład ma taki jak 1/5 aspiryny wiec mozesz ewentualnie napisać do lekarza czy nie zabrania i jeść go sobie od razu. Ja mam żylaki i myśle czy nie zostawić go sobie nawet jak podejście sie nie powiedzie tak po prostu, oczywiście zapytam lekarzy.
 
Suplementacja dla kobiety (na ładne komóreczki i większe szanse na zagnieżdzenie :)
  1. KoQ10 (ubichinol) 100mg (1x1) Może wpływać na spowolnienie spadku rezerwy jajnikowej, prawidłowy rozwój oocytów oraz zmniejszenie zaburzeń genetycznych w komórkach jajowych. Poziom CoQ10 w płynie pęcherzykowym koreluje z dojrzewaniem oocytów i późniejszym rozwojem zarodka w czasie procedur IVF. Kobiety po 30 r.ż. które codziennie przyjmują ubichinol produkują więcej dojrzałych komórek jajowych i mają zdrowsze zarodki.
  2. Witamina E 400mg (3x1) Opóźnia proces starzenia się (dotyczy to także komórek jajowych). Odpowiedni poziom witaminy E w organizmie ma dobroczynny wpływ na owulację, rozwój komórek płciowych oraz zarodka. Witamina E odpowiada też za odpowiednią budowę endometrium. Uważa się że witamina E pomaga uniknąć poronień.
  3. Dhea 50mg (1x1) lub 25mg (2x1) To hormon, który stymuluje produkcję testosteronu i estrogenów (dostępny bez recepty). U kobiet działa jako prekursor do estradiolu. Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową. Może stanowić przydatną terapię, opóźniającą efekty starzenia jajników. W związku z tym, może on odgrywać rolę podczas zapłodnienia IVF jako środek wspomagający, który poprawia odpowiedź jajników u kobiet ze zmniejszoną rezerwą jajnikową i w leczeniu przedwczesnej niewydolności jajników. DHEA stymuluje wzrost i rozwój pęcherzyków jajnikowych. Ostatnio dowiedziałam się, że dhea może zmniejszyć poziom FSH u kobiet z wynikiem powyżej normy. Suplementowanie dhea powinno być poprzedzone zbadaniem jego zawartości we krwi i najlepiej skonsultowane z lekarzem.
  4. Witamina D3 (2000-10000 j)+ K2 MK-7 (100mcg) Witamina D ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania endometrium i jajników. Kobiety o dostatecznym poziomie witaminy D mogą mieć większe szanse na produkcję wysokiej jakości komórek jajowych oraz większe szanse na uzyskanie ciąży. Witamina D może wspomagać zarówno dojrzewanie komórek jajowych wysokiej jakości, jak też implantację zarodków w macicy. Stężenie 25(OH)D we krwi jest także skorelowane ze skutecznością hormonalnej stymulacji jajeczkowania, również u kobiet przygotowywanych do zapłodnienia metodą in vitro.
  5. Kwas foliowy 0,4mg (1x1) Jest szczególnie ważny podczas ciąży, gdyż wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka i zapobiega jego wadom. Jednak związek ten jest istotny dla obojga rodziców także na etapie starania się o dziecko, gdyż jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego: warunkuje powstawanie w szpiku czerwonych ciałek krwi, a zatem wpływa na dotlenienie tkanek. Od niego zależy też wzrost i podział wszystkich komórek organizmu (w tym komórek jajowych).
  6. Witaminy z grupy B, (1x1). Przy homocysteinie >=10 dobrze jest brać preparat z B6,B9,B12, który ją zbije, np. Prewenit Intensive lub B12 forte Olimp.
  7. Selen 200mcg (1x1) Ważny jest dla rozwoju zdrowych pęcherzyków jajnikowych, może stwarzać zdrowe środowisko dla komórki jajowej.
  8. Jod 200mcg (1x1) Jod organiczny z natury (np. kelp z alg) i nieorganiczny (np. jodek potasu) Konieczny jest dla zdrowej tarczycy (przy nadczynności) i zdrowych jajników. Bezpieczniej brać jod nieorganiczny (np. płyn Lugola; Jodit) ponieważ organiczny łatwo można przedawkować. Jest konieczny do utrzymania właściwego poziomu hormonów, również płciowych, a jego niedobór powoduje zachwiania hormonalne i wole tarczycy.
  9. Witamina C (2x1 lub 1x1 po płaskiej łyżeczce wymieszanej np. ze świeżym sokiem owocowym) Jest antyoksydantem. Dzięki witaminie C organizm szybciej się regeneruje i wolniej starzeje. Dotyczy to także komórek jajowych.
  10. Magnez (dziennie do 400mg jonów magnezu, podzielić na 2-3 mniejsze dawki) Szczególnie ważny po transferze, ponieważ zapobiega skurczom w macicy, pozwalając zarodkowi na bezproblemową implantację.
Witamina A Wykazuje właściwości antyoksydacyjne, usuwa wolne rodniki, chroniąc komórki przed uszkodzeniem (w tym komórki jajowe). Zapewnia również prawidłowy rozwój płodu, gdyż jest niezbędna do wzrostu kości i zawiązków zębów. Ponadto wspomaga proces zapłodnienia, gdyż chroni przed wchłonięciem się zarodka w macicy, a u mężczyzn wpływa na proces spermatogenezy, czyli produkcji plemników
Oj, z tą witaminą A to bym uważała...
 
No i lipa znowu płacz nic nie przetrwało! zostały mi tylko dwa 3 dniowe wiem, że.juz nie ma szans na zajście przy pierwszym razem mam ochotę zrezygnować bo wiem, że nic z tego nie będzie
 
A zapomniałam napisać żebyście mnie nie brały za wariatkę, bo nie zamierzam zamowic tych wszystkich suplementów [emoji12]
Chciałam zobaczyc jaki to koszt.
Wiem ze i z witaminami można przesadzić i efektu żadnego nie bedzie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Uf, bo sie przestraszyłam naprawdę. Nawet nie że koszt ale naprawdę za dużo tego. A jak będziesz przewitaminizowana takim retinolem to to może byc niebezpieczne dla płodu. Wit A jest teratogenne, w ciazy nie wolno nawet zabiegu na retinoidach na twarzyczkę sobie zrobić.
 
Hej... Juz po "polówkowym" i odetchnelam z ulgą :)
Wg pana dr wszystko co dalo sie zobrazowac - a udalo sie obejrzec wszystko co potrzebne bo maluch slodko spal - jest dobrze :)
Nasz malutki chlopczyk ma ok 490g :) wyprzedza z wymiarami troche wyliczenia z om - o jakis tydzien srednio.
Stopka np. ma juz 4 cm :)

Przeplywy w normie nie wroza nadcisnienia ani hipertrofii ktora straszyly wyniki pappy...

Zycze wszystkim takich uspokajajacych wiesci;)
Milego dnia:)

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i lipa znowu płacz nic nie przetrwało! zostały mi tylko dwa 3 dniowe wiem, że.juz nie ma szans na zajście przy pierwszym razem mam ochotę zrezygnować bo wiem, że nic z tego nie będzie
Roksi, przykro mi. Ale nie możesz myślec, ze nie masz szans, wiele dziewczyn jest w ciazy z 3 dniowych zarodków. Mi lekarz od razu powiedział, ze z 6 zapłodnionych jak będą 4 zarodki to jest super wynik. Do 5 dnia na szkle naprawdę miał które dotrwają.

A u ciebie było IMSI w końcu czy ICSI?
A hodowle juz przerwano, była degradacja? Bo moje sie zatrzymały w rozwoju i w 5 dniu zapowiadało sie na kaszanę ale potrzymali dzień dłużej i cześć z nich ruszyła i przekształciła sie w piękne blastki
 
Ostatnia edycja:
reklama
No i lipa znowu płacz nic nie przetrwało! zostały mi tylko dwa 3 dniowe wiem, że.juz nie ma szans na zajście przy pierwszym razem mam ochotę zrezygnować bo wiem, że nic z tego nie będzie

Ściskam Cie mocno [emoji173][emoji173][emoji173] pamiętaj , co nas nie zabije to nas wzmocni . Odpocznij chwile , wypłacz swoje i do boju .

Ja za godzinę mogę zadzwonić w sprawie wyniku ... jednak moje przeczucie nic dobrego mi nie podpowiada .

U mnie juz łącznie trzy porażki wiec zaczynam byc przyzwyczajona tych okropnych emocji ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry