reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A to nie jest tak, ze naturalny jest po prostu z owulacja, a sztuczny ma od 2 dnia cyklu wlaczone leki ktore zazwyczaj blokuja owulacje (estrofem itd do zbudowania enodmetrium)?


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Ale estrofem nie blokuje owulacji tylko wspomaga wzrost endometrium. Sztuczny cykl to po prostu sztuczne wywolanie owulacji za pomocą clo po to aby pęcherzyki urosły, pekly i ciałko żółte zaczęło produkować niezbędny dla ciąży progesteron :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które miały transfer mrozaczka. Zaraz po świętach mam wizytę u gin. Powiedziała, że mam przyjść pod koniec cyklu, to przepisze mi leki, które zacznę brać drugiego dnia cyklu. Okres akurat na Sylwestra wypada [emoji14] Jakie brałyście leki? I jak długo trwa takie przygotowanie do criotransferu?

11.2016 - IMSI - nieudane
Ja od 2 dc estrofem 15 dc podglad endonetrium i decyzja o transferze bo wszystko bylo ok wiec transfer blastka po 5 dniach;)

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, a z ciekawości kiedy robi się raczej criotransfer na naturalnym a kiedy na sztucznym? Od czego to zależy i co zwykle jest na pierwszy raz proponowane.. No i dlaczego. Szczególnie interesuje mnie postępowanie w przypadku kobiety z generalnie dobrymi wynikami, bez problemów zdiągnozowąnych, z regularnymi cylklami ok. 30 dni. Mówili wam coś lekarze? Moj tylko bąknąć ze pewnie będzie na tabletkach i tyle się dowiedziałam.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Sztuczny jest wygodniejszy chyba przy okazji bo nie trzeba wstrzelac sie z czasem na owulacje wiec jest mniej wizyt monitorujacych. Usg okolo 14 dc i jak endo dobre to transfer umawiasz... A na naturalnym jednak moze sie zdazyc kilkakrotna potrzeba sprawdzenia kiedy...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale estrofem nie blokuje owulacji tylko wspomaga wzrost endometrium. Sztuczny cykl to po prostu sztuczne wywolanie owulacji za pomocą clo po to aby pęcherzyki urosły, pekly i ciałko żółte zaczęło produkować niezbędny dla ciąży progesteron :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie... No estrofem blokuje jajeczkowanie... Usypia jajniki... To tez mi kontrolowal lekarz przed transferem - czy na pewno nie mam pecherzykow.

Naturalnie zawsze mialam cykle owulacyjne... Nigdy przy monitoringu mi sie cylk bezowulacyjny nie zdazyl...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czasami test pokazuje dopiero druga kreskę jak bthcg jest około 50. A ilu dniowe zarodki miałaś ?

Ja juz po transferze. Podano mi 2 zarodki 4komorkowe . Mamy jeszcze 8 komórkowy 6szescio i 4 ro. Poprosiłam by przetrzymali je do blastocysty ze świadomym ryzykiem ze mogą nie dotrwać ale jestem dobrej myśli i myśle ze te 2 silniejsze powinny przetrwać :) Dostałam tez Dostinox bo mam płyn w jamie brzusznej. Jednak na transfer zezwolili bo endometrium piękne . Prawy jajnik 5,5 cn to podobno nie jest aż tak zle? Teraz 2 tyg czekania na test .... ufff
Mój zarodek miał 2 dni, mam nadzieję że jednak coś z tego będzie... Cały dzień dzis sprzątałam żeby mieć o czym myśleć inaczej pewnie bym się załamała totalnie. Nie mówiłam mężowi o wyniku..
 
Nie... No estrofem blokuje jajeczkowanie... Usypia jajniki... To tez mi kontrolowal lekarz przed transferem - czy na pewno nie mam pecherzykow.

Naturalnie zawsze mialam cykle owulacyjne... Nigdy przy monitoringu mi sie cylk bezowulacyjny nie zdazyl...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Jak estrogeny mogą blokować jajeczkowanie skoro są produkowane przez dojrzewajace do owulacji pęcherzyki? Im więcej pęcherzyków dojrzewa do owulki tym większe stezenie estradiol we krwi ;) poza tym tutaj coś piszą o tym ze aby zarodek prawidłowo zaimplantowal się w ścianie macicy musi być odpowiednie stężenie tego hormonu w organizmie --> Link do: Wzrost poziomu estrogenu utrudnia implantacje zarodka w macicy | Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji
Czyli jak estradiol jest za wysoki (hiperka) to nie robią transferu ale i jak jest go za mało to też nie zrobią transferu bo estradiol odrywa ważna rolę w zagniezdzaniu kropka :) dlatego większość z nas dostawalo przed transferem estradiol aby zbilansowac poziom tego hormonu ;) nie chce tutaj spekulować czy się kłócić ale to wydaje się mieć sens :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie znam się kompletnie na działaniu hormonów, ale jednego jestem pewna - przy estrofemie nie ma owulacji. Miałam crio na cyklu sztucznym, od 2 dc estrofem 3*1 i nic więcej. W 13 dc usg żeby sprawdzić, czy rzeczywiście owulacji nie było i czy endo dobre, potem włączenie progesteronu i transfer. Po takim crio muszę brać progesteron do 12tygodnia ciąży właśnie dlatego, że nie było owulacji i sama go nie produkuję.
 
reklama
Do góry