reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dobry wieczor;)

Dziewczyny bylam u ginekologa zobaczyc na pecherzyk owu. , bo nigdy go nie obserwowalam, we wtorek mial 15mm, dzis 17mm czyli przyrost mega slaby tez. Trafilam na takiego fajnego Pana Dra.. tak sie zainteresowal wszystkim.. zalecil kupe badan, pasozyty,witaminy i jakies mutacje, i przeciwciala przeciwjadrowe. Powiedzial,ze to wszystko mu wyglada na autoimmunologiczne problemy. Obstawia tarczyce ,ale mowi,ze cos jeszcze moze byc. Zdziwil sie mega,ze w klinice uwazaja,ze tsh nie ma wplywu przy ivf.. nie wzial dodatkowo za wizyte,zaplacilam tylko 50zl, dodatkowo skierowal mnie do laryngologa, bo zapytal sie tez czy mam klopoty z gardlem(od 2 lat dusze sie, bo dusi mnie wydzielina z gardla, co chwile chodze odkrztuszac ja, czasem jak nie daje rady to nie moge mowic, bo mnie zatyka. Oprocz tego boli mnie caly czas gardlo. zapytalam-co to taka glupota moze miecwplyw nawet? a on,ze jak mam paciorkowca to nawet ma. I ze ivf to tak jakby przeszczep polowa od taty polowa ode mnie i jesli u mnie cos nie gra to przeszczep sie nie przyjmuje;) Ja jestem calkowicie zdrowa,wiec to musi byc cos z autoimmunologia.



Poradzcie-chyba nie ma sensu znowu przystepowac do ivf? Tu chyba trzeba sie czegos doszukac najpierw... Dr powiedzial,ze z takim. amh z takimi wynikami ja tak na stymulacje nie moge reagowac.I wtedy zapytalam no,a te aturalne cykle,ze tej owu nie ma i wtedy znow powtorzyl,ze to wszystko mu wyglada na autoimmunologie..

Wiem,ze moze to wydac sie smieszne sluchanie zwyklego drka,ale w klinice nikt nie szuka przyczyn.. a ja przed ivf nie bylam w ogole Diagnozowana..

Cholerka.. co we mnie siedzi.. boje sie,ze nigdy sie tego nie dowiem:(

Najki. zalecil mi badania ale czytam,ze to glownie cos z porionieniami-mialas robione?-ATIII, BIALKO S i C i mutacja
MTHfR, m.Leiden,m .genu protombiny

Pomyslalam,ze moze Ci sie przyda.
buziaki
 
reklama
Moniusia myślę, że trafiłaś na lekarza z prawdziwego zdarzenia może warto zrobić tę badania jeśli ci się nie spieszy z in vitro a jeśli wyjdzie coś nie tak z immunologią lepiej spróbować to wyeliminować a nie wydawać kasę skoro in vitro mogłoby się nie powieść.
 
Monisia, ja kiedyś myślałam, że lekarka wymyśla, jak.kazała mi iść do.laryngologa sprawdzić migdały. Też właśnie chodziło o paciorkowca. U mnie nic nie wyszło, ale sprawdziłam. Odhaczylam. Warto drążyć. Uważam, że przed kolejnym ewentualnym podejściem powinnas się trochę przwswietlic ;)
 
Moniusia ja mam ths w normie a i tak mi kaza zbijac do ponizej 1,5.

Kurcze Anika11 kazala Ci migdalki sprawdzic?? Ja przynajmniej raz w roku mam angine ropna.... moze tez wypadałoby to sprawdzic....
 
Jeera, chodzi o to, ze migdały gromadzą dużo różnych bakterii i może się okazać, ze jest pacirokowiec, który sieje w.organizmie róŻne świństwa. Usunięcie migdałów może pomóc. U mnie w normie, więc dalej je mam
 
Onadlaniego mieszkam pod Poznaniem, pracowałam w Poznaniu bo teraz na L4. Przeszłam bardzo dużo lekarzy. Pierwsze in vitro które robiłam to właśnie na Polnej robili je Jędrzejczak i Derwich. Drugie i trzecie w Bocianie w Białymstoku.
 
A co.do tsh, to im bliŻej 1 tym.lepiej dla starań o ciążę.
Polecam femibion natal 1, zawiera jod. Po.miesiącu brania u mnie spadło z ponad 2 do.1,4. A nic więcej nie lykalam ;)
 
reklama
Jędrzejczak nie pamięta nawet jak wyglądają jego pacjentki nawet te komercyjne a o imieniu już nie wspomnę. Mam nadzieje ze Pani Docent przeprowadzi nas na dobra stronę ;)
 
Do góry