reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mój m też motocyklowy :) ale w tym roku sprzedał motor bo ja z kolei mimo że uwielbiam motory, to namowilam go na sprzedaż, bo naogladalam się w zeszłym roku tragedii z motocyklami w roli głównej i jak m jechał gdzieś na motorze to dla mnie był to nieustający stres.... Wiec zamienił go na starego mercedesa brabusa :p
 
reklama
Kate - no moj maz nie przepada za kolorowymi ale mowi ze moje ciało moja decyzja i tak kocha :D ja mam kolczyka w języku juz z 14 lat i w uchu ale nigdy tego nie umiem opisać naczyń płatku takim przy dziurce :D no i tradycyjne :) z nosa i brody wyjęłam juz bo mi przestały sie podobac i mam 11 dziur e lewym haahah ale bhp nie pozwala w pracy wiec nie nosze.
Nie no generalnie moj maz jest wyrozumiały i moze nie kazdy moj pomysł na moja garderobe mu sie podoba ale szanuje :D nie narzuca - ja uwielbiam tatuaże !! A wydziaranyvh facetów tez!

Sykatynka - tez marzy mi sie jakis klasyk !! Serce ze sztyletem itp :D w dobrym guście na pewno zeobie jesXze taki tez.

Ola - no tak sztuczne dzieci to i w głowie pusto :D szataniści Boga sie nie wstydzą
 
Nono ciekawe historie:-) my poznaliśmy sie jako dojrzałe osoby moze mąż mniej bo 4 lata młodszy ale nadal ubieramy sie na czarno, mąż słucha deah metalu a ja progressynego rocka i mamy raczej antysystemowe myslenie mimo pracy w systemie;)
 
Hess, kurcze, przypięła się do ciebie ta Escerichia coli... a co do tych lactobacillus - jeśli dobrze kojarzę, to to są akurat te zdrowe bakterie i ich spore nawet ilości nie są szkodliwe... tak mi sie wydaje, ale oczywiście ekspertem nie jestem....
Ale transfer w tej sytuacji jest mimo wszystko bezpieczny? Pod osłoną czy bez?
 
ZD czy inny zespol nie da sie leczyc w ciazy, dlatego nie bede robic pappa zeby pozniej w razie W nie plakac pol ciazy bo wyjdzie podwyzszone ryzyko jakiegos zespolu a dziecko i tak zdrowe sie urodzi. Test pappa powinni przestac wykonywac bo jest niewarygodny niestety :no:
a jesli chodzi o serduszko to sprawdzimy na polowkowym czy nie ma jakies wady i tyle....
 
Ostatnia edycja:
M nie jest leczony. Mamy używać gumek po prostu. Chyba będzie pod oslona transfer. Szczególnie, że nie mam objawów. Miałam wymaz z kanału szyjki macicy. Do lekarza po opinie we wtorek idę.
 
lilu ZD czy ZP i inne nie da się wyleczyć w ciąży ale da się określić już jakieś niedociągnięcia w budowie. Po/ przed 20tc sa operacje na serduszku, zakładane cewniki itp...ponoć te rzeczy widać w 12tc, wyraźniej na pewno w 20tc..
co do testu PAPPA to jest test PRZESIEWOWY a nie DIAGNOSTYCZNY nie jest podstawą do usunięcia ciąży a jedynie służy do wstępnej diagnostyki, i kieruje na dalszadiiagnostykę jeżeli jest potrzebna. Ryzyko urodzenia chorego dziecka jest zawsze, jednak samo usg nie jest miarodajnym markerem. W przypadku ZD kość nosowa może być, i przezierność w normie natomiast test pokazuje wzrost ryzyka(ponoć częste). Jeżeli cos zaniepokoi lekarza robi się już badania dalsze przesiewowe(Nifty harmony) albo amniopunkcje która jest badaniem diagnostycznym. Poza tym są choroby genetyczne które nie zburzają kariotypu i wszystkie super testy tego nie wykryją. Test PAPPA często jest tez skutecznym markerem w przypadku komplikacji na samym ońcu ciąży, mimo dobrych wyników amniopunkcji pod koniec ciązy pojawiają się inne komplikacje jak stan przedrzucawkowy, poród przedwczesny itp. Znający się na swojej robocie lekarz będzie w stanie poprawnie zinterpretować wynik każdego testu. Dużo by pisać o wadach testach, bo usg w 12tc dobre nie znaczy ze w 20tc tez będzie dobre i nie chce nikogo tu straszyć:-p
 
reklama
Do góry