reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Bluesky dziewczyny, które poczęły dziecko naturalnie, brały clexane przez cały cykl @.
Wiesz, lekarze są nastawieni anty, na te leki przeciwzakrzepowe, nie sugerują ich brania, przynajmniej ja mam z takimi do czynienia. Nie byłam bierna tylko wzięłam przed transferem, w sumie tego clexana też trzeba trochę pobrać, aby były jakieś efekty.
W ciązy naturalnej nie masz momentu punkcji. Tylko wszystko dzieje się samo.
Nie masz mechanicznego nakłucia jak to się dzieje przy punkcji.
Zatem biorąc clexan przed punkcją narażałaś się na krwotok. Dobrze że poszło wszystko ok. Tylko że takich rzeczy się nie robi.
Bo nawet Acard trzeba odstawić przed zabiegami a nie wspominajac o Fraxi czy Clexanie
 
Tola, bluesky, kasik mam pytanie a acard jest tak samo "strasznym " lekiem jak clexane? bo acrad chyba działa do 6 dni utrudniając agregacje płytek a o clexanie, wiem tyle że się go boję:-D. Ale w akcie desperacji błagałam lekarza o clexane po poronieniu i powiedział, ze mi nie wypisze, bo nie mam wskazań. Biorę acard bo po hormonach krew gęstnieje więc nie zaszkodzi ale zastanawiam się czy to jest zdrowe?? czy nie przejść na jedną tabletkę i od kiedy?
 
kate- acard tez rozrzedza krew... na czas transferu go sie odstawia..własciwie to trzy dni przed. własnie dlatego zeby nie doprowadzic do krwotoku. Tola to ładnie napisała...

ja acard brałam 3 cykle przed podejsciem do stymulacji i potem cały czas do bety...z wyłaczeniem tych dni transferowych.
pytaj jak coś którejs z nas..ok? proszę :*
 
Z ulotki Acardu
"Nie należy stosować leku ACARD przez co najmniej 5 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym (również przed niewielkimi zabiegami, np. usunięciem zęba)."
 
bluesky mi anestezjolog powiedziała jak dziala acard i właściwie od razu kazała odstawić, bo ponoć powoduje kruchość naczyń tez, nie tylko zaburza krzepliwość, więc się przestraszyłam i odstawiłam no i teraz biorę, ale ponoć zdrowszy jest clexane bo nie niszczy tak wątroby i nerek, więc już sama nie wiem co jest dobre...z drugiej strony clexanu od tak lekarz Ci nie przepisze...a skoro nie chcą od tak przepisywać to nie jest to obojętny dla nas lek.
 
Tola, przecież nie jestem taka ciemna, aby brać lek rozrzedzający krew przed punkcją. Poza tym milion osób o tym trąbi.
Ja wzięłam przed transferem 2 dni.
 
To chyba zalezy od kliniki. W mojej Fragmin przepisuja po punkcji. Bierze się go dzień po pounkcji właśnie.
 
reklama
Do góry