reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej. Bylam dzis podgladac pecherzyki. Rosna niezle. W lewym mam 6 duzych, w prawym 5 i do tego kilka mniejszych. Od jutra dorzucamy menopur. Kolejne podgladanie w piatek. Wszystko na to wskazuje, ze punkcja w poniedzialek. Nic... czekamy dalej.
 
Raptus - to bardzo dobrze, że tak się na spokojnie tym razem przygotowujecie. To ważne, by organizm nie był obciążony jakimiś dodatkowymi dolegliwościami :tak:

coleta - trzymam kciuki, by pęcherzyki nadal rosły i żeby punkcja zaowocowała pięknymi, dojrzałymi komórkami :-)

dlugowlosa - witam Cię i trzymam kciuki za pozytywną betę !! :tak:


U mnie 4 ds, w piątek pierwsze podglądanie pęcherzyków. Mam nadzieję, że dobrze będą rosły.
 
Hess, dzięki, czuję się jak inkubator:-)
Dostinex to lek zmniejszający ryzyko hiperstymulacji:-)Ogólnie Kunicki konsultował się z Pałaczewskim, czy transfer w tym cyklu i po konsultacji stanęło na tym, że nie przekładamy transferu, tylko odbędzie się jak to oni nazywają na cyklu świeżym. Oczywiście, jak będą zarodki.
Sykatynka, nadprogramowe komórki zostaną zniszczone. Napewno ich nie będę mrozić i nie oddam ich do adopcji. Najfajniejszy, najbardziej komunikatywny i informujący dokładnie o wszystkim pacjenta-tak określam dr. Kunickiego. Super, że na niego udało Nam się trafić. Wkońcu jakiś plus. Bardzo się boję, tego co będzie po punkcji, tj. bólu, kolejnych info o np. ilości komórek jajowych a potem o zarodkach.
Szanse to 30 % w Naszym przypadku na powodzenie. Można prosić o codzienne telefony o stanie zarodków?
 
Dziewczyny, a mam kolejne pytanie :) jak się poznaje jakość zarodków, co oznaczają te oznaczenia kliniki?
Ja teraz miałam podany 3AA (w piątej dobie), te co mi zostały to (też w piątej dobie): 3BB, 3BB, 2BA, 1BB
Co to znaczy?

kochana kiedyś w necie znalazłam te oznaczenia :) wklejam to sobie zerknij.

za pomocą cyfr od 1 do 6: 1. wczesna blastocysta, jama blastocysty jest mniejsza niż połowa objętości embrionu;
2. jama blastocysty jest większa lub równa połowie objętości embrionu;
3. pełna blastocysta – jama zarodka całkowicie wypełnia zarodek;
4. blastocysta o większej objętości niż wczesny http://www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/slownik/definicja/embrion/embrion, otoczka staje się bardzo cienka;
5. wykluwająca się blastocysta, trofoblast wydostaje się z otoczki;
6. wykluta blastocysta, zarodek całkowicie poza otoczką.
* za pomocą liter stopień ekspansji (rozprężenia), czyli po prostu wielkość blastocysty i stopień wykluwania (wydostawania) się jej z otoczki:
** za pomocą pierwszej litery – węzeł zarodkowy (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A – C), z którego powstanie ciało zarodka:
A – wiele komórek, ściśle ułożonych;
B – kilka komórek luźno ułożonych;
C – bardzo mało komórek.
** za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, z której powstanie łożysko:
A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo);
C – bardzo mało dużych komórek.
Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej.
Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB.
 
reklama
Lolitka, no nie wiem, chyba tak się robi, ze transfer się przekłada, ale oni stwierdzili, że dadzą mi zapobiegawczo ten dostinex, a poza tym, jajniki nie są powiększone....I byłam stymulowana bardzo ostrożnie, więc stwierdzili, że może nie będzie tak źle......
Ja się przeraziłam jak ten estradiol zobaczyłam, bo nie wiedziałam, że tak może wzrosnąć po 3 dniach....ogólnie bardzo kiepsko się czuję, więc tak myślałam, że może poszybował bardzo w górę...
 
Do góry